|
Бөлім: |
Бөлім: 5-бөлім. Мұхит- тіршілік мекені. Әбдіжәміл Нұрпейісов «Қан мен тер» романы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусаева Г.С. |
||||
|
Күні: 10/12/2025 ж |
|
||||
|
Сыныбы: 10 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхиттағы жануарлар мен өсімдіктер әлемі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.1 оқу-кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
оқу-кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсінеді |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік құндылығына баулу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Жүректен жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. |
Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
|
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс 2, 3, 4 - тапсырма. Тілдік бағдар. Есімдік жайлы ақпарат береді. Мәтінмен жұмыс. 6, 7– тапсырма. Мәтінді оқытады, тақырыпқа қатысты әлеуметтік мәселелерді анықтауға бағыт бағдар береді. Жазылым. 8- тапсырма. 9, 10– тапсырма. Айтылым мен жазылымға қатысты тапсырмаларды орындатады. 11, 12, 13,-тапсырма. Мәтінсоңы жұмыс. 14, 15, 16, 17-тапсырма. Жазылым мен айтылымға қатысты тапсырмаларды орындатады. |
Тыңдалым,айтылым. Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді тыңдайды, дұрыс жауапты белгілейді, күшейткіш үстеуді табады.
Мәтінді түсініп оқиды, тақырып қояды, конспектілейді. Мәтін мазмұны туралы пікірін «Төрт сөйлем» құрылымына салып жазады. 1. Пікір: оқыған мәтін бойынша өз пікіріңді бір сөйлеммен жаз. 2. Дәлел: өз пікіріңді бір сөйлеммен дәлелде. 3. Мысал: пікіріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтір. 4. Қорытынды: тақырып бойынша қорытынды жаса. Көп нүктенің орнына қажетті есімдіктерді қойып, сөйлемді жазады, мақалдарды жазады, мағынасын түсіндіреді. Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздерге сұрақ қояды, есімдіктерді табады, қай сөйлем мүшесі екенін анықтайды, сөйлем құрайды, шағын әңгіме жазады. Мәтін бойынша «Қос жазба» күнделігін толтырады, кластер құрайды, диалогті толықтырады, мәтіндегі негізгі ой туралы пікір айтады. |
«Смайликтер» «Бас бармақ» Дескриптор: -мәтінді оқиды; - тақырып қояды; - өз ойын айтады. |
Оқулық сөздік слайд |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия.18-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|||
|
Үй тапсырмасын беру : 5 - тапсырма |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұхиттағы жануарлар мен өсімдіктер әлемі
Мұхиттағы жануарлар мен өсімдіктер әлемі
|
Бөлім: |
Бөлім: 5-бөлім. Мұхит- тіршілік мекені. Әбдіжәміл Нұрпейісов «Қан мен тер» романы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусаева Г.С. |
||||
|
Күні: 10/12/2025 ж |
|
||||
|
Сыныбы: 10 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхиттағы жануарлар мен өсімдіктер әлемі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.1 оқу-кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
оқу-кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсінеді |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік құндылығына баулу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Жүректен жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. |
Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
|
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс 2, 3, 4 - тапсырма. Тілдік бағдар. Есімдік жайлы ақпарат береді. Мәтінмен жұмыс. 6, 7– тапсырма. Мәтінді оқытады, тақырыпқа қатысты әлеуметтік мәселелерді анықтауға бағыт бағдар береді. Жазылым. 8- тапсырма. 9, 10– тапсырма. Айтылым мен жазылымға қатысты тапсырмаларды орындатады. 11, 12, 13,-тапсырма. Мәтінсоңы жұмыс. 14, 15, 16, 17-тапсырма. Жазылым мен айтылымға қатысты тапсырмаларды орындатады. |
Тыңдалым,айтылым. Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді тыңдайды, дұрыс жауапты белгілейді, күшейткіш үстеуді табады.
Мәтінді түсініп оқиды, тақырып қояды, конспектілейді. Мәтін мазмұны туралы пікірін «Төрт сөйлем» құрылымына салып жазады. 1. Пікір: оқыған мәтін бойынша өз пікіріңді бір сөйлеммен жаз. 2. Дәлел: өз пікіріңді бір сөйлеммен дәлелде. 3. Мысал: пікіріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтір. 4. Қорытынды: тақырып бойынша қорытынды жаса. Көп нүктенің орнына қажетті есімдіктерді қойып, сөйлемді жазады, мақалдарды жазады, мағынасын түсіндіреді. Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздерге сұрақ қояды, есімдіктерді табады, қай сөйлем мүшесі екенін анықтайды, сөйлем құрайды, шағын әңгіме жазады. Мәтін бойынша «Қос жазба» күнделігін толтырады, кластер құрайды, диалогті толықтырады, мәтіндегі негізгі ой туралы пікір айтады. |
«Смайликтер» «Бас бармақ» Дескриптор: -мәтінді оқиды; - тақырып қояды; - өз ойын айтады. |
Оқулық сөздік слайд |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия.18-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|||
|
Үй тапсырмасын беру : 5 - тапсырма |
|||||
шағым қалдыра аласыз













