|
Бөлім: 5 |
Мұхит- тіршілік мекені. Әбдіжәміл Нұрпейісов «Қан мен тер» романы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагог |
Бейсенова Гульназ Солтангазыновна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.11.2023 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхиттағы өсімдіктер әлемі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.5.1 мәтінді тыңдай отырып, мәтіндердегі ақпараттарды салыстырып, негізгі идеяларды табу; 10.5.1.3- ғылыми-көпшілік және публицистикалық стильдегі мәтіндерден есімдіктердің түрлерін анықтау, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, мәтіндердегі ақпараттарды салыстырып, негізгі идеяларды табады. Ғылыми-көпшілік және публицистикалық стильдегі мәтіндерден есімдіктердің түрлерін анықтайды, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолданады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
тоған, жүйке жүйесі, балдыр, жасуша, су лалагүлі, балықоты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ынтымақстастық, үнемі ізденісте болу, азаматтық жауапкершілік. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: (2 минут) (2 минут) Үй тапсырмасын тексеру (4-минут) Жаңа сабақ (2 минут) Сабақтың ортасы (5 минут) (3 минут)
(2 минут) (5 минут) (2 минут) (3 минут) (4 минут) Сабақтың соңы Қорытынды (8 минут) Рефлексия (3 минут) Үйге тапсырма: Бағалау |
Қызығушылықты ояту үшін «Жақсылық тамшысы» әдісімен оқушыларға кешегі, бүгінгі күні жасаған жақсы істері туралы айтқызу. «Сlassroomscreen» платформасы арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу 123-бет, 15-тапсырма. «Мұхит» тақырыбы бойынша кластер «Болжау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын анықтату. Интербелсенді тақтадан мұхиттағы өсімдіктер туралы бейнеролик көрсету. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Мәтіналды жұмыс. Жаңа сөздер. Сөздікпен жұмыс тоған - пруд жүйке жүйесі – нервная система балдыр – водоросли жасуша – клетка су лалагүлі (құмыра) – водяная лилия (кувшинка) балықоты - ряска Мәтінмен жұмыс. 126-бет, 7-тапсырма. Мәтінді тізбектей оқыту Мәтіндегі ақпараттың дұрыс, бұрыстығын тексер
Жеке жұмыс. Мәтіннен есімдіктерді теріп жазып, түрін ажырату
Сергіту сәті «Австралия жаңбыры»
Тыңдалым. 3-тапсырма. Аудиомәтінді тыңдау.
Тыңдалған аудиомәтін бойынша KAHOOT платформасы арқылы мәтін мазмұнын түсінгенін тексеру
Сабақтағы білімді жинақтау. Топтық жұмыс. Венн диаграммасы графикасы. Графиктік мәтіндердегі ақпараттарды салыстырып, екі мәтіндегі ақпараттардың ұқсастықтарын салыстырып, негізгі идеясын тапқызу
«Аралдар картасы» әдісін қолдана отырып, тақырып бойынша Нені білдім?, Нені түсіндім?, Нені түсінбедім? сұрақтарына жауапты аралдарға стикер жапсыру арқылы көрсетеді. .128-бет 12-тапсырма
|
Оқушылар кешегі,бүгінгі күні жасаған жақсы істері туралы айтады. Ықтимал жауап: - Анама ыдыс жууға көмектестім. - Көшеде қарт адамға жолдан өтуге жәрдемдестім. - Әжеме дүкеннен азық-түлік әкелдім
І топ Балдыр ІІ топ Су лалагүлі ІІІ топ Балықоты
«Сlassroomscreen» платформасы арқылы оқушы таңдалады
Оқушылар бейнеролик көреді. (функционалдық сауаттылық) Ықтимал жауап: - Су түбі - Су астындағы өсімдіктер - Мұхиттағы өсімдіктер
Тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді аудармасымен жазады. Сөздікті оқып, қайталайды, сөйлем құрастырады.
Оқулықта берілген мәтінді тізбектей оқиды, мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді
Мәтіндегі ақпараттың дұрыс, бұрыстығын тексеріп, айтады
Мәтіннен есімдіктерді теріп жазып, түрін ажыратады.
Мәтінді тыңдай отырып, негізі ақпараттарды қысқаша түртіп алады, жазбаға сүйеніп, мәтін мазмұнын түсінеді.
Тест сұрақтарына жауап береді
Графиктік мәтіндердегі ақпараттарды салыстырып, екі мәтіндегі ақпараттардың ұқсастықтарын салыстырып, негізгі идеясын табады
Стикерлер жапсырады
|
Айтылым дағдысын бағалау, мұғалім оқушылардың айтқан тілектеріне кері байланыс жасап, мадақтап отырады. «Жарайсың» «Қошемет көрсету» әдісі
Оқушылардың осыған дейінгі білімі бағаланады. Тақырып ашуы – 1 балл Тапқырлығы – 1 балл Жарайсыңдар! Керемет! Балалар, бейнеролик арқылы сабақтың тақырыбын дұрыс болжадыңдар.
Мадақтау айту арқылы бағалаймын.
Оқылым дағдысы бағаланады. Дауыс мәнерін, дұрыс дыбысталуы -2 балл
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл
Жазылым дағдысын бағалаймын. Дұрыс жауап – 1 балл
Тамаша!
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бейсенова Гульназ СолтангазыновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Мұхиттағы өсімдіктер әлемі. 10-сынып
Тақырып бойынша 20 материал табылды
Мұхиттағы өсімдіктер әлемі. 10-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Мұхиттағы өсімдіктер әлемі тақырыбы бойынша мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, мәтіндердегі ақпараттарды салыстырып, негізгі идеяларды табады. Ғылыми-көпшілік және публицистикалық стильдегі мәтіндерден есімдіктердің түрлерін анықтайды, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолданады;
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













