|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім:1-бөлімОтан отбасынан басталадыМ.Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» тарауы (үзінді) №11сабақ |
|||||
|
Күні : |
Педагогтіңаты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» үзінді |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.2.1 -тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу, 6.3.5.1 - қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, қарама-қайшы ақпараттарды анықтау |
|||||
|
Сабақтыңмақсаты: |
Барлық оқушылар:Диалогпен жұмыс жасай алады, сөйлеу этикеті формаларын біледі, тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыра алады, қарама-қайшы ақпараттарды аныөтай алады; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазушы, ұлы, пьеса, шығармашылық, роман |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
|
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
Жазылым. Айтылым Жаңа сөздер Асық-альчик Қайт-вернись Түс-цвет Айтылым 1-тапсырма Сұрақтарға жауап бер. Жазылым.Айтылым 2-тапсырма Мұхтар Әуезовтің «Абай жолы» романы бойынша қандай өнер туындылары (кино, пьеса, суреттер) жарық көрген?Ғаламтордан, өзге де дереккөздерден осы сұраққа мәлімет жинап,жауап жаз. Айтылым 3-тапсырма 5-7-сынып оқушылары арасында Абай мен Мұхтар Әуезов туралы шағын сауалнама жүргізіңдер. Сауалнамада олардың өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтар болсын. Оның нәтижесін сы- ныпта талдаңдар. Оқылым 4-тапсырма Мәтінді рөлге бөліп (автор, кейіпкерлер) оқыңдар. Жазылым 5-тапсырма Мәтіннен қазақтың сөз әдебіне қатысты сөздерді теріп жаз. Мұғалімнің көмегімен олардың мағынасын түсін. |
Оқушылар жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, дәптерге түсіреді 1. Мұхтар Әуезовтің отбасындағы қандай тәрбие оның жазушы болуына әсер етті? 2. Ұлы жазушының өмірі негізінде «Отан отбасынан басталады» деген сөздің дұрыстығын дәлелде.
Оқушы мәліметтер жинап, сұраөтарға жауап береді;
Сұрақ жауап әдісі бойынша нәтиже талданады; Оқушылар рөлге бөлініп,мәтінді оқиды;
Сөз әдебіне қатысты сөздердің мағынасын түсіндіреді;
|
Дескриптор Жалпы -3балл -Сұрақтарға жауап береді; Мәліметтер жинайды; -Деректі және дерексіз зат есімдерді қолданады;
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Қошеметтеу әдісі арқылы бағалау;
|
Оқулық 20бет
Оқулық 21 бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 21 бет 6-тапсырма |
|
||||
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
||||
|
Бағалау |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұхтар Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» үзінді
Мұхтар Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» үзінді
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім:1-бөлімОтан отбасынан басталадыМ.Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» тарауы (үзінді) №11сабақ |
|||||
|
Күні : |
Педагогтіңаты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» үзінді |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.2.1 -тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу, 6.3.5.1 - қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, қарама-қайшы ақпараттарды анықтау |
|||||
|
Сабақтыңмақсаты: |
Барлық оқушылар:Диалогпен жұмыс жасай алады, сөйлеу этикеті формаларын біледі, тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыра алады, қарама-қайшы ақпараттарды аныөтай алады; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазушы, ұлы, пьеса, шығармашылық, роман |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
|
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
Жазылым. Айтылым Жаңа сөздер Асық-альчик Қайт-вернись Түс-цвет Айтылым 1-тапсырма Сұрақтарға жауап бер. Жазылым.Айтылым 2-тапсырма Мұхтар Әуезовтің «Абай жолы» романы бойынша қандай өнер туындылары (кино, пьеса, суреттер) жарық көрген?Ғаламтордан, өзге де дереккөздерден осы сұраққа мәлімет жинап,жауап жаз. Айтылым 3-тапсырма 5-7-сынып оқушылары арасында Абай мен Мұхтар Әуезов туралы шағын сауалнама жүргізіңдер. Сауалнамада олардың өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтар болсын. Оның нәтижесін сы- ныпта талдаңдар. Оқылым 4-тапсырма Мәтінді рөлге бөліп (автор, кейіпкерлер) оқыңдар. Жазылым 5-тапсырма Мәтіннен қазақтың сөз әдебіне қатысты сөздерді теріп жаз. Мұғалімнің көмегімен олардың мағынасын түсін. |
Оқушылар жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, дәптерге түсіреді 1. Мұхтар Әуезовтің отбасындағы қандай тәрбие оның жазушы болуына әсер етті? 2. Ұлы жазушының өмірі негізінде «Отан отбасынан басталады» деген сөздің дұрыстығын дәлелде.
Оқушы мәліметтер жинап, сұраөтарға жауап береді;
Сұрақ жауап әдісі бойынша нәтиже талданады; Оқушылар рөлге бөлініп,мәтінді оқиды;
Сөз әдебіне қатысты сөздердің мағынасын түсіндіреді;
|
Дескриптор Жалпы -3балл -Сұрақтарға жауап береді; Мәліметтер жинайды; -Деректі және дерексіз зат есімдерді қолданады;
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Қошеметтеу әдісі арқылы бағалау;
|
Оқулық 20бет
Оқулық 21 бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 21 бет 6-тапсырма |
|
||||
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
||||
|
Бағалау |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
|||||
шағым қалдыра аласыз


















