Тақырып бойынша 11 материал табылды

Мүмкіндіктер тармағы

Материал туралы қысқаша түсінік
Мүмкіндіктер тармағы тақырыбында сабақ жоспары дайын үлгіде
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

08.10.2024

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

27сабақ. Мүмкіндіктер тармағы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану


Сабақтың мақсаты:

Мүмкіндіктер тармағын құрып үйренеді

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут







Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут































Сергіту сәті

2 минут












Сабақты қорыту

5минут












Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

«Сиқырлы сөздер» ойыны

Мұғалім кез-келген өтінішті айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айтуы керек. Мысалы: Аянұр, дәптерді бер. «Аянұр, өтінемін дәптерді берші »


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастыр

321+129=900-450

240-50=150+40

98+102>328-258

160-90<53-367


Жаңа тақырып

1-тапсырма

Қима қағазға үш сан жаз, мысалы:

3, 6, 9. Олардан үш таңбалы сандар құрастырып, оларды жаз. Әртүрлі неше нұсқа шықты?

3 6 9 6 3 9 9 3 6 3 9 6

6 9 3 9 6 3 6.3.9

Мүмкіндіктер тармағымен таныстыру


2-тапсырма

Есептерді шығар.

А) Асханада түскі астың екінші тағамына – ет, балық және қуырдақ, ал тәттіге – тоқаш, балмұздақ және жеміс даярланды. Бір екінші және бір тәтті тағам таңдау керек. Түскі асты таңдаудың әртүрлі неше нұсқасы бар? Мұндай есепті шешуде «мүмкіндіктер тармағын» пайдаланған ыңғайлы. Әрбір тағамды нүкте арқылы белгілейік.

Ет- тоқаш, балмұздақ, жеміс.

Балық-тоқаш, балмұздақ, жеміс

Қуырдақ-тоқаш, балмұздақ, жеміс.

3+3+3=9

Жауабы: 9 нұсқа


Ә) Жауабы: 6 нұсқасы бар.

Топтық жұмыс

3-тапсырма

Мүмкіндіктер тармағын құрыңдар. Әлияда оқушы киімінің жиынтығы бар: үш кофта, бір белдемше, бір шалбар. Ол қанша киімдер жиынтығын құра алады? 1-кофта

1) белдемше мен 1 кофта

2) белдемше мен 2 кофта

3) белдемше мен 3 кофта


Аспанда бұлт торлайды

Жаңбыр жауды себелеп

Кішене бұтақ астына

Тығылып алды сұр көжек.

Жел үрлейді у-у,

Құйын келіп билейді гу-гу,

Қатты – қатты жел соқты.

Жапырақтар қол соқты

Жұптық жұмыс

5-тапсырма

Біздің сыныпта көптеген қыздар секіртпемен секіргенді және жасырынбақ ойнағанды ұнатады. Сызбаға қарап, сұраққа жауап бер.

1) 5 қыз секіртпемен секірді.

2) 2 қыз секіртпемен де, жасырынбақ ойынын да ойнайды.

3) ия, рас


Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш.

Үлгі:

1) 120+х=460

Х=460-120

Х=340

120+340=460

460=460

Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады








Үй тапсырмасын тексертеді









Қима қағаздармен жұмыс жасайды











Тапсырмалар

ды орындайды















Тапсырманы орындайды





Жаттығу жасайды







Тапсырмалар

ды орындайды






Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру


Дескриптор:

Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастырады-1б





Тамаша!


Дескриптор:

Берілген нұсқаулық бойынша сандарды құрастырып шығады-1б





Кереметсіңдер!


Дескриптор:

Түскі асты таңдаудың әртүрлі нұсқасын табады-1б

Сызба арқылы нұсқаларды анықтап көрсетеді-1б







Дескриптор:

Мүмкіндіктер тармағын құрады-1б

Нұсқаларды табу жолын түсінеді-1б




Керемет!












Дескриптор:

Жиындар туралы түсінігі бар-1б

Сызба бойынша берілген сұрақтарға жауап береді-1б











«Тик Ток» әдісі





Суреттер






Суреттер




Оқулық








Қима парақтар










Оқу құралдары











Жұмыс дәптері



Сызбалар










Қимылдар








Суреттер







Кері байланыс тақтасы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.10.2024
182
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12