|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
09.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28сабақ.Мүмкіндіктер тармағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болады, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Армысың, асыл күн Армысың, асыл жыр Армысың, көк аспан Армысың, жан досым Жылуыма жылу қос Міне менің қолым! Өткенді пысықтау 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш. Үлгі: 1) 120+х=460 Х=460-120 Х=340 120+340=460 460=460 Жаңа тақырып 1-тапсырма а) Ұлдар (ұ) мен қыздар (қ) кезектесіп отыратындай Нұрай (Н), Марат (М), Торғын (Т) және Серікті (С) орындыққа қалай отырғызса болады? Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жаз.
2-тапсырма а) 2-сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндіктерін тауып, қызыл түспен қоршап сыз.
Ә)2-сызбадан төмендегі орналасу мүмкіндікиеріне сәйкес келетінін тауып, қызыл түспен қоршап сыз.
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма 2, 7, 9 цифрларын пайдаланып, қанша екі таңбалы әртүрлі сан құрастыруға болады? Бұл сандарда цифрлар қайталануы мүмкін? 22.77.99: 27.72.97: 29.79.92: Көтеріліп шаңырақ, Керегелер керіліп, Өрімдей боп өріліп, Бәріміз жүрсек айналып 4-тапсырма Есептерді шығар а) АВ кесіндісінің ұзындығы 5 см-ге, ал CD кесіндісі 25 см-ге тең. Қай кесінді қайсысынан қанша есе ұзын? АВ=5 см СД=25см Шешуі: СД: АВ=25:5=5 (см) Ж:ы СД кесіндісі АВ кесіндісінен 5 есе ұзын. 5-тапсырма 8 дм2 + 49 дм2 =57дм2 9 см2 · 4=36см2 40 м2 : 5=8м2 500 см2– 235 см2 =265см2 Топтық жұмыс 8-тапсырма Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар. 1) Бағасы-9тг Құны-45 тг Саны-? Дана Шешуі; с=қ:б С=45:9=5 (дана) Үй тапсырмасы 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(6+94)+98= 100+98=198 105 + 599 + 195=(205+295)+199= 500+199= 699 6 + 98 + 94=(106+594)+198= 700+198=898 106 + 198 + 594=(105+195)+599= 300+599= 899 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шешеді-1б Тамаша! Дескриптор: Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жазады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндік терін тауып, қызыл түспен қоршап сызады-1б Керемет! Дескриптор: Цифрларды пайдаланып, екі таңбалы әртүрлі сан құрастырады-1б Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығарады-1б Тамаша ! «Ноутбок» әдісі |
Суреттер Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Сызбалар үлгісі
Суреттер
Қимылдар Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мүмкіндіктер тармағы 2 сағат
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
09.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28сабақ.Мүмкіндіктер тармағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болады, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Армысың, асыл күн Армысың, асыл жыр Армысың, көк аспан Армысың, жан досым Жылуыма жылу қос Міне менің қолым! Өткенді пысықтау 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш. Үлгі: 1) 120+х=460 Х=460-120 Х=340 120+340=460 460=460 Жаңа тақырып 1-тапсырма а) Ұлдар (ұ) мен қыздар (қ) кезектесіп отыратындай Нұрай (Н), Марат (М), Торғын (Т) және Серікті (С) орындыққа қалай отырғызса болады? Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жаз.
2-тапсырма а) 2-сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндіктерін тауып, қызыл түспен қоршап сыз.
Ә)2-сызбадан төмендегі орналасу мүмкіндікиеріне сәйкес келетінін тауып, қызыл түспен қоршап сыз.
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма 2, 7, 9 цифрларын пайдаланып, қанша екі таңбалы әртүрлі сан құрастыруға болады? Бұл сандарда цифрлар қайталануы мүмкін? 22.77.99: 27.72.97: 29.79.92: Көтеріліп шаңырақ, Керегелер керіліп, Өрімдей боп өріліп, Бәріміз жүрсек айналып 4-тапсырма Есептерді шығар а) АВ кесіндісінің ұзындығы 5 см-ге, ал CD кесіндісі 25 см-ге тең. Қай кесінді қайсысынан қанша есе ұзын? АВ=5 см СД=25см Шешуі: СД: АВ=25:5=5 (см) Ж:ы СД кесіндісі АВ кесіндісінен 5 есе ұзын. 5-тапсырма 8 дм2 + 49 дм2 =57дм2 9 см2 · 4=36см2 40 м2 : 5=8м2 500 см2– 235 см2 =265см2 Топтық жұмыс 8-тапсырма Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар. 1) Бағасы-9тг Құны-45 тг Саны-? Дана Шешуі; с=қ:б С=45:9=5 (дана) Үй тапсырмасы 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(6+94)+98= 100+98=198 105 + 599 + 195=(205+295)+199= 500+199= 699 6 + 98 + 94=(106+594)+198= 700+198=898 106 + 198 + 594=(105+195)+599= 300+599= 899 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шешеді-1б Тамаша! Дескриптор: Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жазады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндік терін тауып, қызыл түспен қоршап сызады-1б Керемет! Дескриптор: Цифрларды пайдаланып, екі таңбалы әртүрлі сан құрастырады-1б Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығарады-1б Тамаша ! «Ноутбок» әдісі |
Суреттер Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Сызбалар үлгісі
Суреттер
Қимылдар Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз










