Материалдар / "Мүмкіндіктер тармағы/Адамдар арасындағы достық тақырыбындағы жаңартылған бағдарламаға сәйкес жасалынған ҚМЖ жоспары"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Мүмкіндіктер тармағы/Адамдар арасындағы достық тақырыбындағы жаңартылған бағдарламаға сәйкес жасалынған ҚМЖ жоспары"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар "Мүмкіндіктер тармағы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Желтоқсан 2020
554
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Кенжебаева Әсем Сабитқызы 31 «Б»


Мектеп: Ы. Ноғайбаев атындағы №18 орта мектеп

Сабақ тақырыбы: Мүмкіндіктер тармағы/Адамдар арасындағы достық.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В.Көбейту және бөлу

Күні: 22.12.2020

Мұғалімнің есімі: Кенжебаева Әсем Сабитқызы

Сынып: 3

Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: 0

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

3.4.4.1. «Мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану.

3.5.1.1. 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

см2, дм2, м2, га шамаларының мәндерін салыстыра және амалдар орындай отырып, есептерді «мүмкіндіктер тармағының» көмегімен шығару.

Оқушылардың басым бөлігі:

Есептерді шығаруда «мүмкіндіктер тармағын» пайдалана алады.

Кейбір оқушылар:

«мүмкіндіктер тармағын» күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттарда есептерді шығаруда пайдалану.

Бағалау критерийлері


  • Шамаларының мәндерін салыстыра және амалдар орындайды;

  • Мүмкіндіктер тармағын пайдалану арқылы есептерді шығарады;

  • Есептеулердің дұрыс орындалғанын тексерді.

Тілдік мақсаттар

Дағдыларын дамыту:

«мүмкіндіктер тармағын» қалай құруды түсіндіре алады.

Пәндік лексика және терминология:

«Мүмкіндіктер тармағы», шешу нұсқалары.

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл:

Талқылау:

  • Есепті «мүмкіндіктер тармағының» көмегі арқылы шығару деген не?

  • Оның қанша нұсқасы бар?

  • Шешімдерді таңдап алуды қалай жүзеге асыруға болады?

Жазылым:

Есептердің шешуін жазып алу.

Құндылықтарды дарыту

Құрмет көрсете білу, сыпайылықты сақтау, тыңдау, тәртіп сақтауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, музыка

АКТ қолдану дағдысы

Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;

Алдыңғы меңгерілген білім

Мүмкіндіктер тармағы/Мінез-құлық ережелері.




Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарлан іс - әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы






5 мин

1.Амандасу

2.Психологиялық дайындық

-Балалар біз бүгінгі сабағымызда тек есептер шығарып қана қоймай, адамдар арасындағы достық қандай болады екен сол жайлы білетін боламыз.

Мақсаты: Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, зейіндерін сабаққа аудару.

Оқушылардың сабаққа эмоционалды қатынасы.

Сабағымызды бастамас бұрын мен сендердің сабаққа қандай көңіл-күймен келгендеріңді білгім келеді. Сендердің алдыларыңда үстелдің смайликтер бар, маған көңіл-күйлеріңді сипаттайтын смайликті көрсетіңдер. (оқушылар смайликтер көрсетеді, жақсы көңіл-күймен бөліседі). Балалар, бүгін біз сендермен көптеген қызықты тапсырмаларды орындауымыз керек.

Жаңа сабақты түсіндіру.












Смайликтер





Сабақтың ортасы











8 мин














































5 мин















1 мин










7 мин




















6 мин













































Сабақтың соңы


3 мин



Ал, бүгінгі сабағымыздағы мақсатымыз не екен? (оқулықтан оқып береді)

1 – тапсырма:

Shape2



Shape3

Дескриптор:

  • Мүмкіндіктер тармағын құрады;

  • Берілген сызбалар бойынша жұмыс жасайды;



Ал, енді оқулықтағы №2 өзіндік тапсынманы орындайық.

(Өзім түсіндіремін)

Рисунок 5

Дескриптор:

  • Тапсырмаларды әртүрлі тәсілдермен орындайды;

  • Мүмкіндіктер тармағының сызбасын құрады;




ҚБ: Бағалау

3 – тапсырма:

Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар.

Рисунок 6

Дескриптор:

  • Берілген кесте арқылы есептер құрастырады, оларды шығарады;





4 – тапсырма:

Рисунок 8 Shape4


Дескриптор:

  • Берілген мәтіндік есеп бойынша жұмыс жасайды;

  • Қанша оқушы хауызға да, сурет үйірмесіне де бармайтынын өз беттерінше анықтайды.


Сергіту сәті "Көңілді күн"


Picture 10















-Балалар бізде бүгінгі сабағымызда өте жақсы қатысып отырған балалар жұлдызшамен бағаланады.


Кері байланыс: Бас бармақ әдісі арқылы.


ҚБ: жұлдызшалар арқылы.


Үйге тапсырма: 75-76 бет № 4, 5, 9 тапсырма.








Оқулықпен жұмыс















































Оқулықпен жұмыс
















Picture 6

































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!