Бекітемін:_________ Қазақ тілі 5-сабақ
|
Бөлім: |
2-тарау. Экология: ядролық және мұнай өндірістері |
|
|
Педагогтің тегі, аты: |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұнай өндірісі: пайдасы мен зияны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау 11.3.5.1 - әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыра алады және сыни тұрғыда бағалай алады. Тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) орындай алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
- Әділдік және жауапкершілік. Жұптық және жеке жұмыс кезінде жауапкершілікпен тапсырманы орындау көзделеді; - Тәуелсіздік және Отаншылдық . Туған жерге сүйіспеншілік. Табиғатқа, туған жерге жанашырлықпен қарау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 13 минут 10 минут 7 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал «Жақсы сөз, жарым ырыс» Сыныпта жағымды ахуал орнатып шаттық шеңберін құру. Оқушылардың көңіл –күйлерін сұрау, Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады Ойтүрткі сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Мұнай қайдан алынады? 2. Мұнайдан қандай өнімдер алынатынын білеміз бе? 3. Мұнайдың қолданылуы туралы не білеміз? 4. Әлем бойынша мұнай өндіретін қандай алпауыт мемлекеттерді білеміз? 1-тапсырма 1.Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Кестеде берілген үлгі бойынша автордың көтерген мәселесіне оқырман тұрғысынан талқылау сұрақтарын құрастырыңыз (Топтық жұмыс) Лэд экраннан бейнеролик (2рет қайталап) көрсетіледі. Әр топтан құрастырылған сұрақтар оқылып, Блум таксономиясының қай деңгейіне сәйкес келетіндігі талданады.
Шығармашылық тапсырма Берілген тақырыптардың біреуін таңдап шығармашылық жұмыс (әңгіме, естелік, өлең, эссе) орындау 1. ҚАРА АЛТЫННЫҢ ПАЙДАСЫ Қажетті тірек сөздер мен сөз тіркестері: қара алтын, табиғат мұңын шағады, тұншыққан өкпедей, жердің жүрегі, түтіні тұнған қара аспан (Вордволлда сұрақтар беріп қорытындылау) Рефлексия Жеттім/Жетпедім (сабақтың мақсатына сай талдау) |
Психологиялық ахуал Флипити платформасы арқылы оқушылар 4 топқа бөлінеді Тақырыпашар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бір рет тек қарап шығады. Екінші рет түртіп алу әдісін пайдаланып, басты ақпараттарды іріктеп отырады. Берілген ақпараттар негізінде сабақ мақсатына сай Блум таксономиясын пайдаланып сұрақтар құрастырады. Мәтінді мұқият тыңдайды. Кестеде берілген үлгі бойынша автордың көтерген мәселесіне оқырман тұрғысынан талқылау сұрақтарын құрастырады. Сабақта оқушыларға тапсырмаларды орындау барысында Gemini мен Gpt-ге көмек алуға рұқсат етіледі Бүнгі сабақ бойынша сабақтың мақсатына жеткен-жетпегендіктерін бір ауыз сөздерімен айтады. Мұғалім өз сөзімен қорытындылайды |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дарабоз 1) сабаққа қатысуы; 2) оған даярлығы; 3) тапсырманы орындауы; 4) өзіндік жұмысы; 5) ынтасы; 6) сабақтағы жауабы. Дескриптор Білім алушы автордың көтерген мәселесін анықтайды; -көтерген мәселеге байланысты Блум таксономиясы бойынша талқылау сұрақтарын құрастырады Дескриптор Білім алушы Таңдаған тақырып жан-жақты ашылады; Берілген көріктеуіш құралдарды орынды қолданады; Қазақстан мұнайының қазіргі жағдайын бағамдайды |
Оқулық 11-сынып «Атамұра» баспасы 2020жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы https://youtu.be/nveEOflmq6U?si=z9Kho6zWVzgICcIe |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Мұнай өнеркәсібі" тақырыбына ашық сабақ
Бекітемін:_________ Қазақ тілі 5-сабақ
|
Бөлім: |
2-тарау. Экология: ядролық және мұнай өндірістері |
|
|
Педагогтің тегі, аты: |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұнай өндірісі: пайдасы мен зияны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау 11.3.5.1 - әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыра алады және сыни тұрғыда бағалай алады. Тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) орындай алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
- Әділдік және жауапкершілік. Жұптық және жеке жұмыс кезінде жауапкершілікпен тапсырманы орындау көзделеді; - Тәуелсіздік және Отаншылдық . Туған жерге сүйіспеншілік. Табиғатқа, туған жерге жанашырлықпен қарау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 13 минут 10 минут 7 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал «Жақсы сөз, жарым ырыс» Сыныпта жағымды ахуал орнатып шаттық шеңберін құру. Оқушылардың көңіл –күйлерін сұрау, Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады Ойтүрткі сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Мұнай қайдан алынады? 2. Мұнайдан қандай өнімдер алынатынын білеміз бе? 3. Мұнайдың қолданылуы туралы не білеміз? 4. Әлем бойынша мұнай өндіретін қандай алпауыт мемлекеттерді білеміз? 1-тапсырма 1.Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Кестеде берілген үлгі бойынша автордың көтерген мәселесіне оқырман тұрғысынан талқылау сұрақтарын құрастырыңыз (Топтық жұмыс) Лэд экраннан бейнеролик (2рет қайталап) көрсетіледі. Әр топтан құрастырылған сұрақтар оқылып, Блум таксономиясының қай деңгейіне сәйкес келетіндігі талданады.
Шығармашылық тапсырма Берілген тақырыптардың біреуін таңдап шығармашылық жұмыс (әңгіме, естелік, өлең, эссе) орындау 1. ҚАРА АЛТЫННЫҢ ПАЙДАСЫ Қажетті тірек сөздер мен сөз тіркестері: қара алтын, табиғат мұңын шағады, тұншыққан өкпедей, жердің жүрегі, түтіні тұнған қара аспан (Вордволлда сұрақтар беріп қорытындылау) Рефлексия Жеттім/Жетпедім (сабақтың мақсатына сай талдау) |
Психологиялық ахуал Флипити платформасы арқылы оқушылар 4 топқа бөлінеді Тақырыпашар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бір рет тек қарап шығады. Екінші рет түртіп алу әдісін пайдаланып, басты ақпараттарды іріктеп отырады. Берілген ақпараттар негізінде сабақ мақсатына сай Блум таксономиясын пайдаланып сұрақтар құрастырады. Мәтінді мұқият тыңдайды. Кестеде берілген үлгі бойынша автордың көтерген мәселесіне оқырман тұрғысынан талқылау сұрақтарын құрастырады. Сабақта оқушыларға тапсырмаларды орындау барысында Gemini мен Gpt-ге көмек алуға рұқсат етіледі Бүнгі сабақ бойынша сабақтың мақсатына жеткен-жетпегендіктерін бір ауыз сөздерімен айтады. Мұғалім өз сөзімен қорытындылайды |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дарабоз 1) сабаққа қатысуы; 2) оған даярлығы; 3) тапсырманы орындауы; 4) өзіндік жұмысы; 5) ынтасы; 6) сабақтағы жауабы. Дескриптор Білім алушы автордың көтерген мәселесін анықтайды; -көтерген мәселеге байланысты Блум таксономиясы бойынша талқылау сұрақтарын құрастырады Дескриптор Білім алушы Таңдаған тақырып жан-жақты ашылады; Берілген көріктеуіш құралдарды орынды қолданады; Қазақстан мұнайының қазіргі жағдайын бағамдайды |
Оқулық 11-сынып «Атамұра» баспасы 2020жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы https://youtu.be/nveEOflmq6U?si=z9Kho6zWVzgICcIe |
шағым қалдыра аласыз



