Материалдар / Мұнай,газ өнеркәсібі

Мұнай,газ өнеркәсібі

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұнай,газ өнеркәсібі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
426
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



20Георграфия9 сынып

Сабақ тақырыбы:Мұнай,газ өнеркәсібі
Жалпы мақсат:Георграфия пәнінің ғылымдағы атқаратын қызыметі туралы өй өрістерін дамыту
Сабақтың мақсаттарыМұнай мен газ туралы түснік алады, топпен жұмыс істеу арқылы тақырыптың негізгі мағанасын ашады , пәнге деген қызығушылықтарын арттыруға дағдыланады
Күтілентін нәтижесі:Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, білімдерін практикада қолдана алады
Негізгі идеялар:Пәнге деген қызығушылығын дамыту
Сабақта қолданылатын материалдар:Үлестірмелі материалдар, маркерКартаИнтернет
Оқыту әдістері:СТО оқыту әдістеріКім шапшаңМиға шабуылТүртіп алу
  • Топтық жұмыс
  • Жұптық жұмыс
  • Шығармашылық жұмыс
  • Дерек көздері:«Мұнай мен газ өнеркәсібі» тақырыбына берілген материалдар:

    Тапсырмалар:І. Үй тапсырмасын сұрау.ІІ. Ой қозғау. ІІІ. Мағынаны тану.ІV. Топтық жұмыс.V. Шығармашылық тапсырма


    Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    «Санау» әдісі бойынша шеңберге тұрғызып сыныпты топқа бөлу топқа бөліп психологиялық ахуал қалыптастыруОқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу


    I.Үй тапсырмасын сұрау (4 мин) «Миға шабуыл» әдісі

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіруСлайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындауМұғалім берген тапсырманы орындау


    II.Ой қозғау «Кім шапшаң» ойыны

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру

    Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білуТоппен жұмыс жасау
    «Елдің отын-энергетикалық кешеніне сипаттама» туралы білімдерін тексеру (сұрақ-жауап) (5 мин)
    • Отын энергетикасының құрлымын ата?
    • Отын энергетикасы қалай түзіледі?
    • Отын энергетикасы қай обылыста барі?


    III.Мағынаны ашу: «Мұнай,газ өнеркәсібі » тақырыбын меңгерту мақсатында «Түртіп алу» әдісі
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату. Бұл әдіс балаларға керектіні өзіне алуға, есте сақтау қабілетін дамытуға мүмкіндік береді. Яғни өзге топтың пікірін «түртіп алу» әдісі бойынша тапсырмалармен жұмыс жасайды (жеке жұмыс). Өз пікірлерін сағаттың тілімен айнала отырып түсіндіреді.

    Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айтуӘдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және оөз пікірлерін ортаға салады.


    IV.Топпен жұмыс (8 мин) Постермен жұмыс
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін слайдта жасалған тапсырмаларға қарап сұрақтармен жұмыс істейдіБерілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
    Мұнай туралы Газ туралыЕкі өнеркәсіптің сипаттамасыОсы көрсетілген тақырып төңірегінде әр топ өз ойларын ортаға салар отып, постер арқылы қорғайды.

    V.Сергіту сәті: (1 мин)

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Сергіту сәтін ұйымдастыру қадағалауБерілген тапсырманы орындау




    VI.Шығармашылық тапсырма«Мұнай мен газды біз былай түсінеміз (кітап және картамен жұмыс, талдау, бағалау) (10 мин)

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратадыОқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын сурет арқылы жеткізу






    VII.Қорытындылау: (сұрақ-жауап) (3 мин)
  • Бұл сабақты мен қалай түсіндім?
  • Мұнай туралы не білеміз
  • Газ туралы не білеміз?
  • Картада қалай ораналсқан?
  • Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
  • VIII.Рефлексия:Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
    IX.Бағалау:Өзін-өзі бағалау (2 мин)Блоб ағашы, бағалау парақшалары
    X.Үй тапсырмасы:Оқулық бойынша тапсырма












    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ