Материалдар / Мұқағали Мақатаев "Үш бақытым"

Мұқағали Мақатаев "Үш бақытым"

Материал туралы қысқаша түсінік
сынып оқушыларына өз мұғалімін құрметтеп сыйластық танытуға ұстаз ұлы есім
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Наурыз 2021
309
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Page 1

Педагогтің аты-жөні Иманбаева Г
Күні:19/03
Сынып:1Қ Қатысушылар саны:20 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Тақырыбы: Жылытқыш құралдар
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
1.5.4.1 жылыту жабдықтары мен құрылғыларын анықтау

Сабақтың барысы.
Сабақтың кезең
уақыт
Педагогтің әрекеті Оқушының
әрекеті
Бағалау Ресурстар
Басы Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан»
Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне
аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып
айтады;үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген
аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен
жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке
т.б.айналады.
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды,
тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
Психологиялық
ахуалға берілген
психогиялық
жаттыңуларды
орындау арқылы
жаңа сабаққа
назар аудару.


Оқушылар
сұраққа жауап
береді, жұмысты
берілген түріне
қарай
орындайды.



ҚБ: От
шашу
арқылы
бір-бірін
бағалау.


Психолог
иялық
ахуал.

Алдыңғы
білімді
еске
түсірутапс
ырмалары.
Ортасы 1. Үйді жылыту үшін нені пайдаланатынын біледі
Жылыту құралдарының түрлерін біледі
Ал осы мақсатқа жетудің табыс критерийі
1. Жылыту құралдарын білемін
2. Олардың маңыздылығын түсінемін
Табыс баспалдағы туралы түсіндіру.

Берілген сұраққа
жауап беріп,
тапсырмаларды










Page 2

Кіріспе тапсырма. Ол үшін оқушылар “қыс” сөзіне сипаттаушы
сөздерді атап бере алады (мысалы: суық, ақ, аязды, қарлы т.б.).
Саяхатта. Оқушыларға суретке қарап, сипаттап беруді
тапсырыңыз.
— Кім қысқы орманда болып көрді?
— Қысқы орманның ерекшелігі неде?
— Онда нені көруге болады?
— Негеш пен Эврика неге тоңып қалды?
— Олар жылыну үшін не істеді? (От жақты.)
— Балаларға от жағуға кім көмектесті?
Ежелгі заманда оттың адамдарды суықтан қор­ ғағаны жайлы
айтып беріңіз. Осы туралы бейнефильм көрсетуге­ болады.
Адамдар алдымен отты пайда­ лануды, содан кейін ғана оны
жағуды үйренген деген болжам бар. Мүмкін, олар найзағай
түсіп тұтанған ағашты тауып алып, оны жылдар бойы сөндірмей
отырған болар.
Сен білесің бе?

Оқушылардан: “Киіз үй дегеніміз не?” — деп сұра­ ңыз. Одан
кейін мынадай проблемалық сұрақтарды қойыңыз:
— Киіз үйде батарея орнатуға бола ма?
— Киіз үйде жылыну үшін не істеуге болады?
Киіз үйде жылыну үшін тастан немесе кірпіштен жасалған, темір
мұржасы бар пешті, темір пешті, ошақты пайдалануға болат
Үйдегі жылу. Бұл тапсырманы ұйымдастыру кезінде “Қыс
мезгілінде үйлерің жылы бола ма? Неге? Ол үшін не істейді?” —
деп сұраңыз. Оқушылардың көбі батарея ыстық болып, оның
жылуы бөлмеге таралады деп жауап беруі мүмкін. Көпқабатты
үйлерде радиаторлар мен батареялар сияқты жылытқыш
құралдарды пайдаланады деп түсіндіріңіз. Ал кейбір үйлерде,
ескі сарайларда адамдар пеш жағып, ошақты пайдаланады.
1. Бүгін сабақта не үйрендім? сұрағына жауапты «Менің
сөзім» әдісі арқылы береді
талапқа сай
орындайды.

Белсенді оқу
тапсырмалары



Жұмыс
дәптеріндегі
жазылым
тапсырмаларын
орындау

Форматив
ті бағалау.




ҚБ: Бас
бармақ
арқылы
бір-бірін
бағалау.
Оқылым,
жазылым
тапсырма
лары.


Page 3

2. - Табыс баспалдағы бойынша қай сатыда тұрғанын
анықтау үшін сабақ мақсатына қайта оралып, оқушылардың не
үйренгендері туралы кері байланысын тыңдау.
Дескриптор:
жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады.
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды
талапқа сай орындайды.
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау
Соңы «Ойлан, Жұптас, Пікірлес»
Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма
берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға
бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма
жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен
пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді.
Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3 -4 минут
талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа өз
пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады.
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау»
Оқулықтағы
қосымша
тапсырмалар.
ҚБ: Бағдаршам
көздері арқылы
бір-бірін
бағалау.





Топтық
тапсырма
лар.
Кері байланыс «Білім шыңы» кері байланыс.












Сабақтан алған
әсерлерін
стикерге жазып,
суретін жібереді.
«Білім
шыңы»
Кері
байланыс
тақтайшасы
.


Page 4




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ