|
Білім беру ұйымының атауы |
Наурызбай батыр ОМ |
||||||||||
|
Күні |
11.02.2026 |
||||||||||
|
Пән мұғалімі |
Сатыбаева А.А. |
||||||||||
|
Сынып |
11А |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.3.1 мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; 11.3.3.2 тарихи оқиғаларды
түсіндіру үшін "этатизм", "зайырлы мемлекет" ұғымдарын қолдану; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын қолдана отырып мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалап Мұстафа Кемалдың тарихтағы рөліне қорытынды жасайды |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік пен отаншылдық, бірлік пен ынтымақ |
||||||||||
|
Тарихи концепт: |
себеп пен салдар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ой шақыру.
-Оқушылар, бұл тұлғаның түрік тарихындағы рөлі қандай? -Қандай қасиеттерге ие адам ұлт-зиялы көшбасшысына айналады? - Мұстафа Кемалды ұлт-зиялы көшбасшысы деп атауға болама ? - Қазақстан тарихынан өткен,ұлт-зиялы көшбасшыларынан кімдерді білесіңдер? Жаңа тақырыпқа, сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне тоқталып өту. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
Үлестір мелі қағаздар |
|||||||
|
Жаңа білім |
Мұғалім түміндірмесі: Ол түрік реформашысы, саясаткер, Түрік Республпикасының бірінші президенті, заманауи түрік мемлекетінің негізін қалаушы Мұстафа Кемаль Ататүріктің қызметін зерделеп, «реформа», «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын Түркиядағы тарихи оқиғалар тұрғысынан қарастырып, Мұстафа Кемаль Ататүріктің қызметіне баға береміз. Т.Ж.І тапсырма. Менталды карта
І топ -қызметке келу жолы ІІ топ- мемлекет құрылымы мен заңшығару, мәдениеттегі реформалары ІІІ топ-экономикалық реформалары ЕБҚ оқушыға топта қолдау көрсетіледі Талқылау сұрақтары.
ЖұЖ. 2-тапсырма. Венн диаграммасы арқылы, тарихи кезеңдерді яғни, бірінші дүниежүзілік соғыс кезіндегі Түркия мен екінші дүниежүзілік соғыс кезіндегі Түркияның ұқсастығын, айырмашылығын салыстырады.
Ж.Ж.ІІІ тапсырма. Тест тапсырмасы 1-Мұстафа Кемал Ататүрік қай жылы Түрік Республикасын
жариялады? 2-сұрақ.«Зайырлы мемлекет»
ұғымының дұрыс анықтамасын табыңыз. A) Мемлекет тек бір дінді
қолдай 3-Ататүрік реформаларының қайсысы зайырлы мемлекет қағидасына жатады? A) Сұлтан билігін күшейту B) Халифаттың жойылуы C) Әскер санын арттыру D) Жерді жекешелендіру 4-«Этатизм» ұғымы нені
білдіреді? A) Мемлекетті B) Мемлекеттің экономиканы басқаруда
белсенді рөл атқаруы 5-Ататүрік енгізген этатизм
саясатының басты мақсаты: 6-Осман империясынан Түрік
Республикасына өту қандай кезеңге жатады? 7-Ататүрік реформаларының
тарихи маңызы неде? 8-Қай реформа білім беру
саласына қатысты? 9-Мұстафа Кемалдың мемлекет
тарихындағы рөліне дұрыс баға берілген нұсқаны табыңыз.
10-Ататүрік реформалары
нәтижесінде Түркия: |
Оқушылар топтаса отырып орындайды Дескрипторлар: - қызметке келу жолын талдайды -зайырлы мемлекеттің қалыптасуы үшін өаң шығару мен мәдениет, тұрмыстағы реформалардың маңыздылығын сипаттайды -Оқушы зайырлы мемлекеттің қалыптасуы үшін экономикалық реформалардың маңыздылығын сипаттайды Оқушылар жанындағы оқушымен орындайды Дсекриптор І д.ж.м І айырмашылығн жазады ІІІ д.ж.с кейінгі І айырмашылығын жазады І ұқсастығын жазады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дұрыс жауаптары арқылы өзін-өзі бағалау Бағалау шкалас 9-10 ұпай – өте жақсы 7-8 балл – жақсы 5-6 балл – қанағаттанарлық 0-4 ұпай – төмен де |
Ақпараттық мәтіндер ҚБ парағы ВЕНН диаграмма сы |
|||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау: Түркиядағы кемалистік революция 1918-1923 жж оның зайырлы мемлекетке айналуына, халифат пен шариғаттан арылып, капиталистік даму жолына түскеніне ықпал етті. Үйге тапсырма: Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
|||||||
|
Кері байланыс |
ҚҚҚ әдісі
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||
|
Бөлім: |
Қоғамдық-саяси ойдың дамуы ХХ ғасырдағы – ХХI ғасырдың. басындағы көрнекті саясаткер-реформаторлар |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.3.1 мемлекет тарихының
өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын қолданыңыз; Жеке тұлғаның мемлекет тарихындағы рөлі туралы қорытынды жасаңыз |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде:Қазақстанның қауіпсыздыгін қамтамасыз етуге дайын болу; Талап:дұрыс қарым-қатынас орната білу; Ар-ұят:Халқына адал қызмет ету; |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Ой шақыру
-Кемал Ататүріктің портретін көрсетемін. Менің ойымша: Түркия халқы неге оны Ататүрік, яғни «түрік халқының атасы» деп атады? Мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын қолданыңыз; Жеке тұлғаның мемлекет тарихындағы рөлі туралы қорытынды жасаңыз |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Дескриптор М.Кемалдың суретін анықтау Ататүрік атауының себептерін біліңіз |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
https://yandex.kz/images/search?pos=0&from=tabbar&img_url=https%3A%2F%2Fpbs.twimg.com% |
||||||||||
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс Ұлы Отан соғысы кезіндегі Осман империясы INSERT әдісі «!» - бұрыннан білген «+» - жаңа үйренді «-» - басқаша ойлады «?» - сұрақтарыңыз бар, мен көбірек білгім келеді мәтін - экскурсия «Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Түркия», кластер ЕБҚ оқушыға суреттер/иллюстрация, қысқаша жазба, схема ұсыныңыз 1-тапсырма. Мәтінді өзіңіз оқып, соғыстан кейінгі кезеңдегі Түркияның жағдайын анықтаңыз Тәуелсіз Түркияның қалыптасуына қандай тарихи жағдайлар ықпал еткенін және қандай қиындықтар тудырғанын анықтаңыз? Сабақтың соңында ZHU стратегиясының соңғы бағанына толтырылады, сабақ барысында не білгені және қандай сұрақтардың шешілмегені туралы. ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз 2-тапсырма Бір минуттық баяндама Неліктен түрік халқы Мұстафа Кемалды - Ататүрік деп атады? ЕБҚ оқушығатақырып бойынша ұсынылған мәтін негізінде кесте ұсыныңыз 3-тапсырма IDEA әдісі бойынша мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалар тақырыбында топтар жұмыс жасай отырып,өз ұстанымдарын қорғайды
ЕБҚ оқушығатақырып бойынша өз мысалымен толықтыруды, ойдан құрастыруды ұсыныңыз |
Дескриптор: Тәуелсіздікке ықпал ететін екі фактіні жазады Тәуелсіздікке кедергі келтіретін екі фактіні жазады
Дескриптор: Тәуелсіз Түркияның қалыптасуына қандай тарихи жағдайлар ықпал еткенін және қандай қиындықтар тудырғанын анықтайды; мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың шығу себептерінен талдау жасайды;
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
Ақпараттық мәтіндер
Тақырыптық суреттер https://yandex.kz/images/search?p=1&text=-%D0%9A%D0%B5%D0%BC%D0%
таратпа материал дар
ҚБ парағы IDEA кестесі |
||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Қай мемлекет? ... Бірінші дүниежүзілік соғыстан жеңіліс тапты. Ел экономикасы өте әлсіреді. Соғыстың әскери-саяси нәтижелері одан да ауыр болды: империя құлады, еуропалық әскерлер елді басып алуға кірісті. Батыс Еуропа бөлініп, мемлекет ретінде өмір сүруіне нүкте қоюға тырысты. Бұл жобаны жүзеге асыру Англия, Франция және Грекияға жүктелді. Үйге тапсырма Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||
|
Кері байланыс |
- мен не білдім, не білдім - не түсініксіз болып қалады - не істеу керек |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы
Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Наурызбай батыр ОМ |
||||||||||
|
Күні |
11.02.2026 |
||||||||||
|
Пән мұғалімі |
Сатыбаева А.А. |
||||||||||
|
Сынып |
11А |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.3.1 мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; 11.3.3.2 тарихи оқиғаларды
түсіндіру үшін "этатизм", "зайырлы мемлекет" ұғымдарын қолдану; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын қолдана отырып мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалап Мұстафа Кемалдың тарихтағы рөліне қорытынды жасайды |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік пен отаншылдық, бірлік пен ынтымақ |
||||||||||
|
Тарихи концепт: |
себеп пен салдар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ой шақыру.
-Оқушылар, бұл тұлғаның түрік тарихындағы рөлі қандай? -Қандай қасиеттерге ие адам ұлт-зиялы көшбасшысына айналады? - Мұстафа Кемалды ұлт-зиялы көшбасшысы деп атауға болама ? - Қазақстан тарихынан өткен,ұлт-зиялы көшбасшыларынан кімдерді білесіңдер? Жаңа тақырыпқа, сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне тоқталып өту. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
Үлестір мелі қағаздар |
|||||||
|
Жаңа білім |
Мұғалім түміндірмесі: Ол түрік реформашысы, саясаткер, Түрік Республпикасының бірінші президенті, заманауи түрік мемлекетінің негізін қалаушы Мұстафа Кемаль Ататүріктің қызметін зерделеп, «реформа», «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын Түркиядағы тарихи оқиғалар тұрғысынан қарастырып, Мұстафа Кемаль Ататүріктің қызметіне баға береміз. Т.Ж.І тапсырма. Менталды карта
І топ -қызметке келу жолы ІІ топ- мемлекет құрылымы мен заңшығару, мәдениеттегі реформалары ІІІ топ-экономикалық реформалары ЕБҚ оқушыға топта қолдау көрсетіледі Талқылау сұрақтары.
ЖұЖ. 2-тапсырма. Венн диаграммасы арқылы, тарихи кезеңдерді яғни, бірінші дүниежүзілік соғыс кезіндегі Түркия мен екінші дүниежүзілік соғыс кезіндегі Түркияның ұқсастығын, айырмашылығын салыстырады.
Ж.Ж.ІІІ тапсырма. Тест тапсырмасы 1-Мұстафа Кемал Ататүрік қай жылы Түрік Республикасын
жариялады? 2-сұрақ.«Зайырлы мемлекет»
ұғымының дұрыс анықтамасын табыңыз. A) Мемлекет тек бір дінді
қолдай 3-Ататүрік реформаларының қайсысы зайырлы мемлекет қағидасына жатады? A) Сұлтан билігін күшейту B) Халифаттың жойылуы C) Әскер санын арттыру D) Жерді жекешелендіру 4-«Этатизм» ұғымы нені
білдіреді? A) Мемлекетті B) Мемлекеттің экономиканы басқаруда
белсенді рөл атқаруы 5-Ататүрік енгізген этатизм
саясатының басты мақсаты: 6-Осман империясынан Түрік
Республикасына өту қандай кезеңге жатады? 7-Ататүрік реформаларының
тарихи маңызы неде? 8-Қай реформа білім беру
саласына қатысты? 9-Мұстафа Кемалдың мемлекет
тарихындағы рөліне дұрыс баға берілген нұсқаны табыңыз.
10-Ататүрік реформалары
нәтижесінде Түркия: |
Оқушылар топтаса отырып орындайды Дескрипторлар: - қызметке келу жолын талдайды -зайырлы мемлекеттің қалыптасуы үшін өаң шығару мен мәдениет, тұрмыстағы реформалардың маңыздылығын сипаттайды -Оқушы зайырлы мемлекеттің қалыптасуы үшін экономикалық реформалардың маңыздылығын сипаттайды Оқушылар жанындағы оқушымен орындайды Дсекриптор І д.ж.м І айырмашылығн жазады ІІІ д.ж.с кейінгі І айырмашылығын жазады І ұқсастығын жазады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дұрыс жауаптары арқылы өзін-өзі бағалау Бағалау шкалас 9-10 ұпай – өте жақсы 7-8 балл – жақсы 5-6 балл – қанағаттанарлық 0-4 ұпай – төмен де |
Ақпараттық мәтіндер ҚБ парағы ВЕНН диаграмма сы |
|||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау: Түркиядағы кемалистік революция 1918-1923 жж оның зайырлы мемлекетке айналуына, халифат пен шариғаттан арылып, капиталистік даму жолына түскеніне ықпал етті. Үйге тапсырма: Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
|||||||
|
Кері байланыс |
ҚҚҚ әдісі
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||
|
Бөлім: |
Қоғамдық-саяси ойдың дамуы ХХ ғасырдағы – ХХI ғасырдың. басындағы көрнекті саясаткер-реформаторлар |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.3.1 мемлекет тарихының
өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын қолданыңыз; Жеке тұлғаның мемлекет тарихындағы рөлі туралы қорытынды жасаңыз |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде:Қазақстанның қауіпсыздыгін қамтамасыз етуге дайын болу; Талап:дұрыс қарым-қатынас орната білу; Ар-ұят:Халқына адал қызмет ету; |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Ой шақыру
-Кемал Ататүріктің портретін көрсетемін. Менің ойымша: Түркия халқы неге оны Ататүрік, яғни «түрік халқының атасы» деп атады? Мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «зайырлы мемлекет», «этатизм» ұғымдарын қолданыңыз; Жеке тұлғаның мемлекет тарихындағы рөлі туралы қорытынды жасаңыз |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Дескриптор М.Кемалдың суретін анықтау Ататүрік атауының себептерін біліңіз |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
https://yandex.kz/images/search?pos=0&from=tabbar&img_url=https%3A%2F%2Fpbs.twimg.com% |
||||||||||
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс Ұлы Отан соғысы кезіндегі Осман империясы INSERT әдісі «!» - бұрыннан білген «+» - жаңа үйренді «-» - басқаша ойлады «?» - сұрақтарыңыз бар, мен көбірек білгім келеді мәтін - экскурсия «Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Түркия», кластер ЕБҚ оқушыға суреттер/иллюстрация, қысқаша жазба, схема ұсыныңыз 1-тапсырма. Мәтінді өзіңіз оқып, соғыстан кейінгі кезеңдегі Түркияның жағдайын анықтаңыз Тәуелсіз Түркияның қалыптасуына қандай тарихи жағдайлар ықпал еткенін және қандай қиындықтар тудырғанын анықтаңыз? Сабақтың соңында ZHU стратегиясының соңғы бағанына толтырылады, сабақ барысында не білгені және қандай сұрақтардың шешілмегені туралы. ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз 2-тапсырма Бір минуттық баяндама Неліктен түрік халқы Мұстафа Кемалды - Ататүрік деп атады? ЕБҚ оқушығатақырып бойынша ұсынылған мәтін негізінде кесте ұсыныңыз 3-тапсырма IDEA әдісі бойынша мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалар тақырыбында топтар жұмыс жасай отырып,өз ұстанымдарын қорғайды
ЕБҚ оқушығатақырып бойынша өз мысалымен толықтыруды, ойдан құрастыруды ұсыныңыз |
Дескриптор: Тәуелсіздікке ықпал ететін екі фактіні жазады Тәуелсіздікке кедергі келтіретін екі фактіні жазады
Дескриптор: Тәуелсіз Түркияның қалыптасуына қандай тарихи жағдайлар ықпал еткенін және қандай қиындықтар тудырғанын анықтайды; мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың шығу себептерінен талдау жасайды;
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
Ақпараттық мәтіндер
Тақырыптық суреттер https://yandex.kz/images/search?p=1&text=-%D0%9A%D0%B5%D0%BC%D0%
таратпа материал дар
ҚБ парағы IDEA кестесі |
||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Қай мемлекет? ... Бірінші дүниежүзілік соғыстан жеңіліс тапты. Ел экономикасы өте әлсіреді. Соғыстың әскери-саяси нәтижелері одан да ауыр болды: империя құлады, еуропалық әскерлер елді басып алуға кірісті. Батыс Еуропа бөлініп, мемлекет ретінде өмір сүруіне нүкте қоюға тырысты. Бұл жобаны жүзеге асыру Англия, Франция және Грекияға жүктелді. Үйге тапсырма Мұстафа Кемал Ататүрік – Түрік Республикасының негізін қалаушысы |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||
|
Кері байланыс |
- мен не білдім, не білдім - не түсініксіз болып қалады - не істеу керек |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз















