Тақырып бойынша 11 материал табылды

Мультфильм жасау

Материал туралы қысқаша түсінік
Мультфильм жасау ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі


(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Бөлім

3-бөлім. «Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: «Менің мектебім»,

«Менің туған жерім»)

Педагогтің аты-жөні


Күні


Сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мультфильм жасау

Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты

2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыру;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы үшін:

Мультфильмнің қалай жасалатынын жəне өзінің қай тақырыпта мультфильм жасағысы келетіні туралы əңгімелейді.

Оқушылардың көбі үшін:

Scratch-те мультфильм жасау жолдарын біледі.

Кейбір оқушылар үшін:

Scratch-те кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыруды үйренеді.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің əрекеті

Оқушының əрекеті

Бағалау

Ресурстар

(Ұ)

Ұйымдастыру кезеңі

(1-7 мин.)

Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.


Мұғаліммен сәлемдеседі.



(МК, Ұ) Ой

қозғау. «Миға шабуыл» əдісі

Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Сұрақ-жауап» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу.

Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қояды.

Мультфильмнің қалай жасалатынын білесің бе?

Scratch-те мультфильм жасау қиын ба?

Қай тақырыпта мультфильм жасағың келеді?

Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Фигуралар» əдісі бойынша бағалайды.

Бес жұлдыз – Өте жақсы! Төртбұрыш – Жақсы!

Үшбұрыш – Талпын!



Жаңа сабаққа дайындық

Мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады.

.дәптерге тақырыпты жазады. Жаңа сабақты тыңдайды.



Сабақтың ортасы (31 мин.)

ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін).

(МК, Т)

Оқулықпен жұмыс.


Дескриптор

  • Жаңа тақырыптың мəтінін оқып, танысады.

  • Топтар арасында талқылайды.

  • Бір-біріне сұрақтар қойып, түсінбеген жерлерін толықтырады.

Топтар бірін- бірі сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай

«Фигуралар» əдісі арқылы бағалайды.

Интерактивті тақта

Электронды оқулық


(МК, Ө)

Практикалық

Жұмыс


Тапсырма:

1. WordPad-та мультфильмде айтылатын мəтіндерді теріп аламыз.

  1. Scratch-ке фон мен кейіпкерлерді енгіземіз (3-сурет).

  2. Скриптер жазу алаңына баланың (4-сурет), Нұр- Сұлтан қаласының (5-сурет), Алматы қаласының (6- сурет) скриптісін құраймыз.


Оқулықта берілген практикалық тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.


Дескриптор

Мұғалімнің көмегімен оқулықта берілген тапсырманы орындап үйренеді.

Мәтінді тереді.

Фон мен кейіпкер таңдайды.

Скрипт құрастырады.


Спрайтты кез келген перне арқылы қозғалтады.

Оқушылар өзін- өзі

«Фигуралар» əдісі бойынша бағалайды.


Интерактивті тақта



  1. Спрайттардың айтқан сөздерін мəтіндік редактордан мұғалімнің көмегімен көшіріп қоямыз.

  2. Спрайттар соқтығысқанда дыбыс ойнау үшін дыбысты жүктейміз.

  3. с болады.

  4. Мультфильмнің көрсетілім сəті 7- суретте берілген.

ЕБҚО тапсырма:

1. WordPad-та мультфильмде айтылатын мəтінді тер

2.Scratch-ке фон мен кейіпкерлерді енгіземіз (3-сурет).

3.Скриптер жазу алаңына баланың (4-сурет), Нұр- Сұлтан қаласының (5-сурет), Алматы қаласының (6- сурет) скриптісін құр.

4.Спрайтты кез келген пернемен басқарып көр.





Сабақтың соңы (7 мин.)


Сабақты бекіту.

Рефлексия

ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия


Сұрақтарға жауап береді.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Фигуралар» əдісі арқылы бағалайды.

Бес жұлдыз – Өте жақсы! Төртбұрыш – Жақсы!

Үшбұрыш – Талпын!

Жұмыс дəптері

Үйге тапсырма


Күнделікке жазып алады.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.10.2024
597
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12