Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мультфильм жасау
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.1 жоба үшін бағдарламалаудың ойын
ортасының (Scratch (скретч)) ендірілген графикалық редакторында
кейіпкер жасау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
* Оқушылармен сәлемдесу. * Сабаққа дайындығын тексеру. * Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Күн шуағы” әдісі. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
* Мұғаліммен сәлемдеседі. * Сабаққа дайындықтарын көрсетеді. * Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
* Мадақтау, қолдау көрсету |
* Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабаққа кіріспе (10 мин) |
* Мультфильмдер туралы әңгіме. * Scratch бағдарламасы туралы түсінік беру. * Бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау. * Мультфильм жасау қадамдарын түсіндіру (кейіпкер, қозғалыс, диалог, дыбыс). |
* Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. * Мультфильм жасау қадамдарымен танысады. * Сабақтың мақсатын түсінеді. |
* Ауызша кері байланыс. |
* Интерактивті тақта, * Презентация |
|
Практикалық жұмыс (25 мин) |
* Scratch бағдарламасын ашу. * Кейіпкер жасауды түсіндіру (Scratch редакторы). * Спрайттарды қозғатуды көрсету («қозғалыс», «көрініс» блоктары). * Пернетақта арқылы басқаруды түсіндіру. * Диалог орнатуды көрсету («сыртқы көрініс» блогы). * Дыбыс қосуды үйрету («дыбыс» блогы). * Оқушыларға жеке тапсырма беру: Жануарлар туралы мультфильм жасау. * Мұғалім оқушыларға көмектеседі, бағыттайды. |
* Scratch бағдарламасын ашады. * Мұғалімнің түсіндіруімен мультфильм кейіпкерлерін жасайды. * Спрайттарды қозғалтып, диалог орнатады. * Пернетақта арқылы басқаруды үйренеді. * Дыбыстарды қосады. * Өз мультфильмдерін жасайды. |
* Оқушылардың жұмысын бақылау. * Кері байланыс беру. * Жеке көмек көрсету. |
* Компьютерлер, * Scratch бағдарламасы Ресурстар:
|
|
Қорытынды (5 мин) |
* Сабақты қорытындылау. * Бүгін не үйренгендерін сұрау. * Оқушылардың жұмысын талқылау. |
* Сабақтан алған білімдерімен бөліседі. * Өз жұмыстарын көрсетеді. * Сұрақтарға жауап береді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету. |
* Интерактивті тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мультфильм жасау 2-сабақ
Мультфильм жасау 2-сабақ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мультфильм жасау
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.1 жоба үшін бағдарламалаудың ойын
ортасының (Scratch (скретч)) ендірілген графикалық редакторында
кейіпкер жасау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
* Оқушылармен сәлемдесу. * Сабаққа дайындығын тексеру. * Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Күн шуағы” әдісі. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
* Мұғаліммен сәлемдеседі. * Сабаққа дайындықтарын көрсетеді. * Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
* Мадақтау, қолдау көрсету |
* Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабаққа кіріспе (10 мин) |
* Мультфильмдер туралы әңгіме. * Scratch бағдарламасы туралы түсінік беру. * Бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау. * Мультфильм жасау қадамдарын түсіндіру (кейіпкер, қозғалыс, диалог, дыбыс). |
* Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. * Мультфильм жасау қадамдарымен танысады. * Сабақтың мақсатын түсінеді. |
* Ауызша кері байланыс. |
* Интерактивті тақта, * Презентация |
|
Практикалық жұмыс (25 мин) |
* Scratch бағдарламасын ашу. * Кейіпкер жасауды түсіндіру (Scratch редакторы). * Спрайттарды қозғатуды көрсету («қозғалыс», «көрініс» блоктары). * Пернетақта арқылы басқаруды түсіндіру. * Диалог орнатуды көрсету («сыртқы көрініс» блогы). * Дыбыс қосуды үйрету («дыбыс» блогы). * Оқушыларға жеке тапсырма беру: Жануарлар туралы мультфильм жасау. * Мұғалім оқушыларға көмектеседі, бағыттайды. |
* Scratch бағдарламасын ашады. * Мұғалімнің түсіндіруімен мультфильм кейіпкерлерін жасайды. * Спрайттарды қозғалтып, диалог орнатады. * Пернетақта арқылы басқаруды үйренеді. * Дыбыстарды қосады. * Өз мультфильмдерін жасайды. |
* Оқушылардың жұмысын бақылау. * Кері байланыс беру. * Жеке көмек көрсету. |
* Компьютерлер, * Scratch бағдарламасы Ресурстар:
|
|
Қорытынды (5 мин) |
* Сабақты қорытындылау. * Бүгін не үйренгендерін сұрау. * Оқушылардың жұмысын талқылау. |
* Сабақтан алған білімдерімен бөліседі. * Өз жұмыстарын көрсетеді. * Сұрақтарға жауап береді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету. |
* Интерактивті тақта |
шағым қалдыра аласыз













