|
Күні: Сынып: Күні: Сынып: Мұғалімнің аты-жөні : |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Мультимедианы енгізу |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.2.4 веб -бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML (аш ти эм эл) тегтерін қолдану |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|
Медиа контентті енгізуге арналған тегтерді біледі |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
|
Медиа контентті енгізе алады. Кейбір оқуышылар |
|
|
Кейбір оқушылар: |
|
|
Мультимедиалық объектілерді енгізу мүмкіндіктері мен кемшіліктеріне талдау жасай алады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану, зерттеу. |
|
Бағалау критерийлері
|
- веб-бетте дыбысты орналастыру үшін қажет тегті қолданады; - веб-бетте бейнені орналастыру үшін қажет тегті қолданады; |
|
Тілдік мақсаттар |
веб-бетте дыбыс және бейнені орналастырудың жолдарын түсіндіре алады; |
|
Лексика және терминология: веб-бет, мультимедия (дыбыс, бейне), тег, веб-сайт, сілтеме |
|
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: <audio>/<video>тегі ............. үшін қолданылады. Controls – бейнероликке/дыбыс файлына ... |
|
|
Күтілетін нәтиже |
- веб-бетте дыбыс және бейнені орналастырудың жолдарын түсіндіре алады; - веб-бетте дыбысты, бейнені орналастыру үшін қажет тегті қолданады; |
|
Сабақтың типі |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері |
|
|
Сабақтың көрнекілігі мен жабдықталуы |
Интерактивті тақта, дербес компьютер, таратпа материалдар, плакат. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Сыйластық, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылыққа баулу, сонымен бірге ашықтық оқушылардың топтық жұмысын ұйымдастыру арқылы жүзеге асады; осындай жұмыстың мақсатына қоса пәндік білімнің қалыптасуымен көпшіл тұлға ретінде шығармашылықпен және сыни ойлай ала білетін, ұжымда жұмыс істеуге дайын және ел алдында көрсетілім мен талқылау үшін ұжымдық жұмыстың нәтижесін көрсете алатындай әр оқушының әрі қарай дамуы болып табылады.
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, Орыс тілі, Музыка. |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
HTML негіздері |
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 2 мин 3 мин |
0-4 мин
|
І.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушыларды топтастыру. Үй жұмысын "Ыстық орындық " әдісі арқылы тексеремін.
3. (Ұ) «Миға шабуыл». Тақырыпты анықтау үшін тақтада тақырыпқа сәйкес сурет беріледі, соған қарап тақырыпты анықтайды. Тақырып анықталғаннан кейін, мұғалім оқушыларға сабақтың мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Презентация. Таратпа қағаздар https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Танысу |
10 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе. «Кластер» әдісі. (Т)Топ бойынша балаларға тақырыптар беріледі. Сол тақырыпқа сәйкес балалар постер құрып, соны қорғап шығады. 1. Веб-бетте дыбыс файлын қосады, ойнатады және орнатуды басқарады. <audio src="URL"></audio> <audio> <source src="URL"> </audio> Дыбысты ойнатудың негізгі элементтері –ойнату/пауза, трек ұзындығы, өткен және жиынтық дыбысталу уақыты, сонымен қатар, дыбыс деңгейі. 2. <video> <source src="URL"> </video> 3.<IMG> — тегінің атрибуттары. Міндетті атрибут SRC файлдың орналасқан жерін (адресін) көрсету үшін пайдаланылады. Мысал: <IMG SRC="image.gif"> Web-беттің негізгі файлы орналасқан бумада орналасқан image.gif атаумен сақталған файлдағы суретті қою Мысал: <IMG SRC="/images/picture.jpg"> Web-сайттың негізгі бумасында сақталған images бумасындағы picture.jpg атаумен сақталған файлдағы суретті қою. Дескриптор: Оқушы: -Web бет құру барысында қолданылатын тегтерді анықтайды; Бағалау:Екі жұлдыз бір тілек |
Презентация. Таратпа материалдар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Салыстыру 1 |
5 мин |
(Д) Оқушыларға арналған тапсырма Жеке жұмыс. https://quizlet.com/ru/mission сайтынан берілген тапсырмалар. Белгілі атауларды сәйкестендіру керек. Оқушылар дұрыс нұсқасын дәптерге жазып шығады. Дескриптор: Оқушы: - Web бетке сурет қою тегтері мен атрибуттарын анықтайды; - Web бетке аудио қою тегтері мен атрибуттарын анықтайды; - Web бетке видео қою тегтері мен атрибуттарын анықтайды; Бағалау: Бағалау парағы |
https://quizlet.com/_845xit?x=1qqt&i=2mypen |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Салыстыру 2 |
3 мин |
(Ж) Оnline интерактивті тапсырманы орындаңыз. Дескриптор: Оқушы: -Web бет құру үшін қолданылатын тегтерді сәйкестендіреді Бағалау: Практикалық тапсырмаларды уақытылы дұрыс , толыққанды, жасаған оқушылар «смайлик» және «жарайсың»мадақтау сөздерімен ынталандыру. |
http://learningapps.org/138127 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеу |
7 мин |
(Ж) Дербес компьютермен жұмыс Тапсырма: Сурет, аудио, видео файлдарды қолданып Web құрыңыз. Дескриптор: Оқушы: - интернет желісінде қажет материалдарды табады; - дыбысты веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты қолданады; - бейнені веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты қолданады; - веб-бетті сақтайды. Бағалау: Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпылау |
8 мин |
(Т) Оқушылар метасызба құрады Дескриптор: Оқушы: - есептің шешу кезеңін талдайды; - алгоритм ұсыну жолын көрсетеді; Бағалау:бағалау парағы арқылы бағаланады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлекция |
3 Мин |
Оқушыларды бағалау. Кері байланыс. «Рефлексия пирамидасы»
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бахиева КалимагульШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Мультимедианы енгізу
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Мультимедианы енгізуМатериал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















