Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Мультимедияны енгізу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мультимедианы енгізу
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдукаримова Улбала |
Күні: |
06.03.2024 жыл |
Сыныбы: 10A |
Қатысушылар саны: 14 Қатыспағандар саны: 14 |
Сабақтың тақырыбы: |
Мультимедианы енгізу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.4 веб -бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML (аш ти эм эл) тегтерін қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Медиа контентті енгізуге
арналған тегтерді біледі
Медиа контентті енгізе
алады. Мультимедиалық объектілерді енгізу мүмкіндіктері мен кемшіліктеріне талдау жасай алады. |
Бағалау критерийлері |
1- веб-бетте дыбысты орналастыру үшін қажет тегті қолданады; 2- веб-бетте бейнені орналастыру үшін қажет тегті қолданады; |
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамында еңбек және шығармашылық ынтымақтастықты өмір бойы білім алуға бағыттау. |
Тілдік мақсаттар Негізгі сөздер мен тіркестер: |
<audio src="URL"></audio><audio> <source src="URL"> </audio> |
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын,орыс тілінде сөздер қолданылады. |
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут «Миға шабуыл» 5 минут Сабақтың ортасы 25 минут Сабақтың соңы. 5минут Рефлекция 5минут Бағалау Үй тапсырмасы |
Ұйымдастыру бөлімі - Оқушылармен амандасу - Оқушылардың зейінін шоғырландыру, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Үй жұмысын " Кахот! " бағдарламасы арқылы тексереді.1. CSS деген не?Жауабы: (Cascading Style Sheets –каскадты стильдер парақтары) –браузердегі деректердің көрсетілуін анықтайтын стандарт2. Web бетте кесте құруға арналған тегті атаңыз?Жауабы: Кесте тұрғызу <TABLE> және </TABLE> тегтері көмегімен орындалады3. Неліктен web-дизайн әлемінде CSS қолдану тиімді?Жауабы:CSS бұл контентті пішімдеу, көркемдеу үшін, дизайн, стиль беру үшін қолданылады.4. HTML және CSS-ті қалай байланыстырамыз?Жауабы:HTML тілі мен бірге CSS-ті қолданудың үш түрі бар.<LINK>, <DIV>, <SPAN> тегтері5. Сілтеме қандай тег көмегімен ұйымдастырылады?Жауабы: Cілтемеге жауапты HTML тегтерінің бірі - ашық тег <A> және жабық тег </A> тегтері6. CSS-ті қандай кеңейтіліммен сақтаймыз?Жауабы: style.css деп сақтаймыз.«Миға шабуыл». Тақырыпты анықтау үшін тақтада тақырыпқа сәйкес сурет беріледі, соған қарап тақырыпты анықтайды. Жетекші сұрақ арқылы, сабақтың тақырыбын табады Тақырып анықталғаннан кейін, мұғалім оқушыларға сабақтың мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстырады.Жаңа сабаққа кіріспе.Мультимедиа – мәтін, графика, анимация, сандық бейнелерді, бейне, дыбыс сияқты деректер типін енгізуге, өңдеуге, сақтауға, беруге және бейнелеуге мүмкіндік беретін технологиялар жиынтығы.Бейнесабақ1. Веб-бетте дыбыс файлын қосады, ойнатады және орнатуды басқарады.<audio src="URL"></audio><audio> <source src="URL"> </audio>Дыбысты ойнатудың негізгі элементтері –ойнату/пауза, трек ұзындығы, өткен және жиынтық дыбысталу уақыты, сонымен қатар, дыбыс деңгейі.2. <video><source src="URL"></video>3.<IMG> — тегінің атрибуттары. Міндетті атрибут SRC файлдың орналасқан жерін (адресін) көрсету үшін пайдаланылады.Мысал:<IMG SRC="image.gif">Web-беттің негізгі файлы орналасқан бумада орналасқан image.gif атаумен сақталған файлдағы суретті қоюМысал:<IMG SRC="/images/picture.jpg">Web-сайттың негізгі бумасында сақталған images бумасындағы picture.jpg атаумен сақталған файлдағы суретті қою.Жеке жұмыс. https://quizlet.com/ru/mission сайтынан берілген тапсырмалар. Белгілі атауларды сәйкестендіру керек.«Сәйкестендір» әдісі бойынша.Оnline интерактивті тапсырманы орындаңыз.Бағалау: Практикалық тапсырмаларды уақытылы дұрыс , толыққанды, жасаған оқушылар «смайлик» және «жарайсың»мадақтау сөздерімен ынталандыру.
Тапсырма: Сурет, аудио, видео файлдарды қолданып Web құрыңыз. Кері байланыс. «Рефлексия пирамидасы» 46-47. Мультимедианы енгізу 168 бет. тапсырма 3, 173 бет Сабақты қорытындылау Оқушыларға сұрақтар береді, мұғалім 1 минут кідіріп жауаптарды интер белсенді тақтаға шығарады. |
Амандасады. Кезекші сабақта жоқ оқушыны айтады. Оқушылар Үй жұмысына " Кахот! " бағдарламасы арқылы жауап береді Слайдтағы суреттегі деректерді анықтау барысында сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабақтың тақырыбы ашылғаннан кейін, оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды . Екі жұлдыз - жұмыс істеген кезде оларға
ерекше ұнаған кезең Оқушылар дұрыс нұсқасын дәптерге жазып шығады. Дескриптор: Оқушы: -Web бет құру үшін қолданылатын тегтерді сәйкестендіреді Дескриптор: Оқушы: - дыбысты веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты қолданады; - бейнені веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты қолданады; - веб-бетті сақтайды. |
«Бағалау парағы» арқылы , дескриптор арқылы бағаланады. Дескриптор
Оқушыларды мадақтау Дескриптор - суреттегі деректерді анықтайды «Қол шапалақтау » 450 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |