|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7-cынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Мың алғыс саған , қазақ халқы! |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1 Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: алғыс айту туралымәтін мазмұнын түсіну, негізгі ойды анықтау, еліктеу сөздердің ерекшеліктерін түсіну; Көпшілігі:сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы мәтін тақырыбын анықтау, еліктеуіш сөздердің қолданылуын түсіну; Кейбір оқушылар: мәтін тақырыбын, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»
Алтын алма, алғыс ал: алтын деген жер сыйы, алғыс деген ел сыйы. *** Алғыс алған жігіттің аты бәйгеден бірінші келеді. *** Қайырымдылық
жасасаң, Қайырын өзің
көресің.
Дескриптор:
ҚБ. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген мақалдардың мағынасын ашады. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
ҚБ
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма. Мәтіннің негізгі ойын дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері үшін мына жұмыс түрі беріледі: • Талқы себепшісі • Белгілеуші • Байланыстырушы *Қорытындылаушы • Суреттеуші сияқты рөлдерді бөліп алып, мәтінді талқылаушы идеясын, тақырыбын айтады, белгілеуші негізгі ой бойынша төрт сұрақ құрастырады, байланыстырушы қазіргі өмірмен байланыстырып, өз өмірінен мысал келтіреді, қорытындылаушы шешім ұсынады, суреттеуші мәтін желісі бойынша сурет салады. Әр бөлім бойынша тапсырма орындалған соң, оқушылар алдында ойларын қорғайды.
ҚБ. 3-ТАПСЫРМА. Еліктеу сөздерді тауып, жасалу жолдарын түсіндіріңдер. Мағынасына, тұлғасы мен құрамына қарай талдау жасаңдар.
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН 5-ТАПСЫРМА. Алғыс айту күні туралы түсініктеріңді кластер арқылы көрсетіңдер.
Алғыс айту күні
Дескриптор:
ҚБ |
Талқысебепші
Белгілеуші–
Байланыстырушы
Қорытындылаушы-
Суреттеуші-
Еліктеу сөздерді тауып, жасалу жолдарын түсіндіріңдер. Мағынасына, тұлғасы мен құрамына қарай талдау жасаңдар. Алғыс айту күні туралы түсініктеріңді кластер арқылы көрсетіңдер. |
Топаралық бағалау. Әр топ дайын бағалау критерийі бойынша бір-бірін бағалап шығады.
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=q5_AGpd6O5k
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Керібайланыс:
6-тапсырма |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мың алғыс саған , қазақ халқы!
Мың алғыс саған , қазақ халқы!
|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7-cынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Мың алғыс саған , қазақ халқы! |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1 Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: алғыс айту туралымәтін мазмұнын түсіну, негізгі ойды анықтау, еліктеу сөздердің ерекшеліктерін түсіну; Көпшілігі:сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы мәтін тақырыбын анықтау, еліктеуіш сөздердің қолданылуын түсіну; Кейбір оқушылар: мәтін тақырыбын, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»
Алтын алма, алғыс ал: алтын деген жер сыйы, алғыс деген ел сыйы. *** Алғыс алған жігіттің аты бәйгеден бірінші келеді. *** Қайырымдылық
жасасаң, Қайырын өзің
көресің.
Дескриптор:
ҚБ. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген мақалдардың мағынасын ашады. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
ҚБ
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма. Мәтіннің негізгі ойын дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері үшін мына жұмыс түрі беріледі: • Талқы себепшісі • Белгілеуші • Байланыстырушы *Қорытындылаушы • Суреттеуші сияқты рөлдерді бөліп алып, мәтінді талқылаушы идеясын, тақырыбын айтады, белгілеуші негізгі ой бойынша төрт сұрақ құрастырады, байланыстырушы қазіргі өмірмен байланыстырып, өз өмірінен мысал келтіреді, қорытындылаушы шешім ұсынады, суреттеуші мәтін желісі бойынша сурет салады. Әр бөлім бойынша тапсырма орындалған соң, оқушылар алдында ойларын қорғайды.
ҚБ. 3-ТАПСЫРМА. Еліктеу сөздерді тауып, жасалу жолдарын түсіндіріңдер. Мағынасына, тұлғасы мен құрамына қарай талдау жасаңдар.
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН 5-ТАПСЫРМА. Алғыс айту күні туралы түсініктеріңді кластер арқылы көрсетіңдер.
Алғыс айту күні
Дескриптор:
ҚБ |
Талқысебепші
Белгілеуші–
Байланыстырушы
Қорытындылаушы-
Суреттеуші-
Еліктеу сөздерді тауып, жасалу жолдарын түсіндіріңдер. Мағынасына, тұлғасы мен құрамына қарай талдау жасаңдар. Алғыс айту күні туралы түсініктеріңді кластер арқылы көрсетіңдер. |
Топаралық бағалау. Әр топ дайын бағалау критерийі бойынша бір-бірін бағалап шығады.
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=q5_AGpd6O5k
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Керібайланыс:
6-тапсырма |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
























