|
Білім беру ұйымының атауы |
Көшім мектеп- бөбекжай -балабақша кешені КММ |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусагалиева Акбалым Табылдиевна |
|||||
|
Күні: |
27.01 |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
16. Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Отан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады және жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Құндылықтар |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП Кемсітушілік пен қудалаудың кез-келген түрінен аулақ бола отырып, педагогтердің, сыныптастарының құқықтары мен қадір-қасиетін құрметтеу |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. «Шаттық шеңберіне» тұру. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге.
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут |
Өткен сабақты пысықтау «Асық ату» әдісі -Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? -Жуан дауысты дыбыстарды атаңдар? -Жіңішке дауысты дыбыстарды атаңдар? -Жуан және жіңішке жұп дауысты дыбыстарды атаңыз? -Сыйлаймын өлеңінің авторы кім? -Сыйлаймын сөзін қалай түсінесіздер? |
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу 4 минут 5 минут 5минут 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут 4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. «Отан» дегенді қалай түсінеміз? Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Бүркіт Ысқақов – ақын. 1924 жылы Қарағанды облысының Нұра ауданына қарасты Көкмөлдір деген жерде туған. Ол жастайынан қиялшыл, арманшыл болған екен. Зерек жас ел аузындағы қисса, дастандарды зейін қоя тыңдап, жаттап алып жүреді. Ең алғашқы өлеңі «Ана туралы жыр» деп аталған. 1-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқы. Жаттап ал. «Тізбектей оқы» әдісі
Тіл сөзіне дыбыстық талдау. Жеке жұмыс Топпен постер қорғау
Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім л дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады. Көркем жазу Л Л Л Л Л Л Л л л л л л л л 2- жаттығу.Мақалды көркем жаз.
Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз Алақанды ұрамыз. Бір отырып, бір тұрып, Бір отырып, бір тұрып, Біз тынығып аламыз. 3- жаттығу.Сөздерді салыстырып оқы, көшіріп жаз. Топпен жұмыс 1-топ жуан айтылатын сөздерді теріп жазу 2- топ жіңішке айтылатын сөздерді теріп жазады 3-топ жуан және жіңішке жұп дауыстыларды теріп жазады
А – ә, о – ө, ұ – ү, ы – і – жуан және жіңішке жұп дауыстылар 4- жаттығу.Ұйқасын тап.
Көпнүктенің орнындағы сөздер: кілем, құрақ.
|
Автор жайлы мәліметпен танысады. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Жаттап алады. Отан туралы білетінін айтады. Мақалды көркем жазады. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сөздерді салыстырып оқиды, жуан айтылатын сөздерді бөлек жазады,жіңішке айтылатын сөздерді бөлек жазады жуан және жіңішке айтылатын жұп дауыстыларды көшіріп жазады. Ұйқасын табады. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: Автор жайлы мәліметпен танысады.
Керемет жұмыс жасадыңдар! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды. Жаттап алады. Отан туралы білетінін айтады. Дескриптор: Мақалды көркем жазады.
Тамаша жұмыс жасадың! Дескриптор: Сөздерді салыстырып оқиды, көшіріп жазады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын Дескриптор: Ұйқасын табады. Мен сендерге сенемін!
|
Оқулық. Оқулық Дәптер
дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау. Сөздер бір-біріне ұқсас: бірі жуан, бірі жіңішке дыбысталған. Жуан және жіңішке жұп дауысты сөздерді теріп жаз. сан – боз – от – ыс – тыс – ұн –тұс; сән – бөз – өт – іс – тіс – үн – түс. (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Жуан және жіңішке жұп дауысты сөздерді теріп жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Өз ой қорытындысымен бөліседі.
Балдар жиынтығын қою
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жуан және жіңішке жұп дауыстылар. Отан
Жуан және жіңішке жұп дауыстылар. Отан
|
Білім беру ұйымының атауы |
Көшім мектеп- бөбекжай -балабақша кешені КММ |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусагалиева Акбалым Табылдиевна |
|||||
|
Күні: |
27.01 |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
16. Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Отан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады және жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Құндылықтар |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП Кемсітушілік пен қудалаудың кез-келген түрінен аулақ бола отырып, педагогтердің, сыныптастарының құқықтары мен қадір-қасиетін құрметтеу |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. «Шаттық шеңберіне» тұру. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге.
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут |
Өткен сабақты пысықтау «Асық ату» әдісі -Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? -Жуан дауысты дыбыстарды атаңдар? -Жіңішке дауысты дыбыстарды атаңдар? -Жуан және жіңішке жұп дауысты дыбыстарды атаңыз? -Сыйлаймын өлеңінің авторы кім? -Сыйлаймын сөзін қалай түсінесіздер? |
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу 4 минут 5 минут 5минут 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут 4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. «Отан» дегенді қалай түсінеміз? Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Бүркіт Ысқақов – ақын. 1924 жылы Қарағанды облысының Нұра ауданына қарасты Көкмөлдір деген жерде туған. Ол жастайынан қиялшыл, арманшыл болған екен. Зерек жас ел аузындағы қисса, дастандарды зейін қоя тыңдап, жаттап алып жүреді. Ең алғашқы өлеңі «Ана туралы жыр» деп аталған. 1-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқы. Жаттап ал. «Тізбектей оқы» әдісі
Тіл сөзіне дыбыстық талдау. Жеке жұмыс Топпен постер қорғау
Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім л дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады. Көркем жазу Л Л Л Л Л Л Л л л л л л л л 2- жаттығу.Мақалды көркем жаз.
Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз Алақанды ұрамыз. Бір отырып, бір тұрып, Бір отырып, бір тұрып, Біз тынығып аламыз. 3- жаттығу.Сөздерді салыстырып оқы, көшіріп жаз. Топпен жұмыс 1-топ жуан айтылатын сөздерді теріп жазу 2- топ жіңішке айтылатын сөздерді теріп жазады 3-топ жуан және жіңішке жұп дауыстыларды теріп жазады
А – ә, о – ө, ұ – ү, ы – і – жуан және жіңішке жұп дауыстылар 4- жаттығу.Ұйқасын тап.
Көпнүктенің орнындағы сөздер: кілем, құрақ.
|
Автор жайлы мәліметпен танысады. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Жаттап алады. Отан туралы білетінін айтады. Мақалды көркем жазады. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сөздерді салыстырып оқиды, жуан айтылатын сөздерді бөлек жазады,жіңішке айтылатын сөздерді бөлек жазады жуан және жіңішке айтылатын жұп дауыстыларды көшіріп жазады. Ұйқасын табады. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: Автор жайлы мәліметпен танысады.
Керемет жұмыс жасадыңдар! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды. Жаттап алады. Отан туралы білетінін айтады. Дескриптор: Мақалды көркем жазады.
Тамаша жұмыс жасадың! Дескриптор: Сөздерді салыстырып оқиды, көшіріп жазады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын Дескриптор: Ұйқасын табады. Мен сендерге сенемін!
|
Оқулық. Оқулық Дәптер
дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау. Сөздер бір-біріне ұқсас: бірі жуан, бірі жіңішке дыбысталған. Жуан және жіңішке жұп дауысты сөздерді теріп жаз. сан – боз – от – ыс – тыс – ұн –тұс; сән – бөз – өт – іс – тіс – үн – түс. (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Жуан және жіңішке жұп дауысты сөздерді теріп жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Өз ой қорытындысымен бөліседі.
Балдар жиынтығын қою
|
|
||
шағым қалдыра аласыз























