Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министірлігі
№39 «Асықата» ЖББМ КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Музыка және қозғалыс
|
Күні: 11.02.2025 жыл Сынып: 3А, |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Аптикеримова Жанар Мынбаевна |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Музыка және қозғалыс |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.4 -музыкалық форманың құрылымын анықтау: шумақ, шумақ-қайырма, бір бөлімді, екі бөлімді |
||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар: музыканы талдайды және сипаттайды, тыңдалған музыкалық шығарма жайлы өз ойларын жеткізеді. Пәнгетән лексика мен терминология: музыкалық лад, мажор, минор, контрасты музыка, халық әні, ля нотасы Талқылауғаарналғансұрақтар:
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық музыка және халық әндеріне деген құрмет, сыйластықты, мәдени құндылықтарға деген сүйіспеншіліктерін дарыту. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ертеңгілік шеңбері Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір – бірімен «Сәлем!» деп амандасады.Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. |
Шаттық шеңбері
|
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут
1 минут
5 минут
3 минут 16 минут |
Ой шақыру. Сіздер қасыңыздағы адамдардың әсемдігіне, немесе айналадағы бар әсемдік атаулыға сүйіспеншілікпен қарайсыз? Әдемілікті көре білесіз тағы да қандай нәрсе әсемдік сыйлайтын, жақсы көңіл күйге бөлейтін? Ия, дұрыс музыка, әсем әуен жанымызды тербеп, ерекше көңіл- күйге бөлейді екен.Бүгінгі сабақтың тақырыбы :Жаңа бөлім атауы Музыка өнері және қазақтың ұлттық домбырасы. Музыка және классикалық туындылар. Оқу мақсатымен таныс болу. Бүгінгі сабақта тапсырмаларды орындау барысында бағалау критерийі : Т/A2 -мәтін үзінділерін тыңдай отырып, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау.
Музыка, ән, әуен ұғымдарының айырмасы бар ма? Қандай музыканы ұнатасыңдар? Ендеше, 1- тапсырма. Т/Ж Оқылым тапсырмасының дескрипторы:
Музыка қалай кай кезде пайда болған? Адамдар музыканы қалай түсінген? Музыка қандай құбылыс? Музыка – адам жанының қуанышын,көңіл- күйін көрсете алатын құбылыс дедіңіз. Музыка көңіл күйімізге қалай әсер ете алады екен? Мына музыкаларды тыңдап корейік Оқулықтарыңыздағы 3-тапсырма. Тыңдалым /айтылым тапсырмасы.Дескриптор .Музыканы тыңдау арқылы әсерлерін жеткізу;Бетховен «Элизаға» атты туындысы және Моцарттың «Түрк маршы» классикалық туындылары. Жұптық жұмыс.Сұрақ музыканы тыңдау арқылы қандай әсер алдың? Бағалау : Қай жұп ойын әсерлі жеткізе білді? |
Сергіту сәті
Оқулық, дәптерлер.
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Смайликтер |
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау. 2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.2: Рефлексия. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Қолдаукөрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағыОқушылардыбір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Музыка және қозғалыс
Музыка және қозғалыс
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министірлігі
№39 «Асықата» ЖББМ КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Музыка және қозғалыс
|
Күні: 11.02.2025 жыл Сынып: 3А, |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Аптикеримова Жанар Мынбаевна |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Музыка және қозғалыс |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.4 -музыкалық форманың құрылымын анықтау: шумақ, шумақ-қайырма, бір бөлімді, екі бөлімді |
||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар: музыканы талдайды және сипаттайды, тыңдалған музыкалық шығарма жайлы өз ойларын жеткізеді. Пәнгетән лексика мен терминология: музыкалық лад, мажор, минор, контрасты музыка, халық әні, ля нотасы Талқылауғаарналғансұрақтар:
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық музыка және халық әндеріне деген құрмет, сыйластықты, мәдени құндылықтарға деген сүйіспеншіліктерін дарыту. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ертеңгілік шеңбері Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір – бірімен «Сәлем!» деп амандасады.Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. |
Шаттық шеңбері
|
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут
1 минут
5 минут
3 минут 16 минут |
Ой шақыру. Сіздер қасыңыздағы адамдардың әсемдігіне, немесе айналадағы бар әсемдік атаулыға сүйіспеншілікпен қарайсыз? Әдемілікті көре білесіз тағы да қандай нәрсе әсемдік сыйлайтын, жақсы көңіл күйге бөлейтін? Ия, дұрыс музыка, әсем әуен жанымызды тербеп, ерекше көңіл- күйге бөлейді екен.Бүгінгі сабақтың тақырыбы :Жаңа бөлім атауы Музыка өнері және қазақтың ұлттық домбырасы. Музыка және классикалық туындылар. Оқу мақсатымен таныс болу. Бүгінгі сабақта тапсырмаларды орындау барысында бағалау критерийі : Т/A2 -мәтін үзінділерін тыңдай отырып, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау.
Музыка, ән, әуен ұғымдарының айырмасы бар ма? Қандай музыканы ұнатасыңдар? Ендеше, 1- тапсырма. Т/Ж Оқылым тапсырмасының дескрипторы:
Музыка қалай кай кезде пайда болған? Адамдар музыканы қалай түсінген? Музыка қандай құбылыс? Музыка – адам жанының қуанышын,көңіл- күйін көрсете алатын құбылыс дедіңіз. Музыка көңіл күйімізге қалай әсер ете алады екен? Мына музыкаларды тыңдап корейік Оқулықтарыңыздағы 3-тапсырма. Тыңдалым /айтылым тапсырмасы.Дескриптор .Музыканы тыңдау арқылы әсерлерін жеткізу;Бетховен «Элизаға» атты туындысы және Моцарттың «Түрк маршы» классикалық туындылары. Жұптық жұмыс.Сұрақ музыканы тыңдау арқылы қандай әсер алдың? Бағалау : Қай жұп ойын әсерлі жеткізе білді? |
Сергіту сәті
Оқулық, дәптерлер.
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Смайликтер |
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау. 2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.2: Рефлексия. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Қолдаукөрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағыОқушылардыбір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
шағым қалдыра аласыз














