Материалдар / Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы

Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ халқының ұлттық өнерін әңгімелеу, ұлттық аспап домбыра туралы түсінік беру.Оқушылардың сабаққа ынтасын, қызығушылығын арттыру, есте сақтау қабілетін дамыту.Оқушы бойына музыкалық тәрбие қалыптастыру, ұлттық өнерді сүйеуге тәрбиелеу.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы

Сабақтың мақсаттары: Қазақ халқының ұлттық өнерін әңгімелеу, ұлттық аспап домбыра туралы түсінік беру.

Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың сабаққа ынтасын, қызығушылығын арттыру, есте сақтау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік мақсаты: Оқушы бойына музыкалық тәрбие қалыптастыру, ұлттық өнерді сүйеуге тәрбиелеу. 

1.Ұйымдастыру кезеңі

Коллаборативті ортаны құру мақсатында сынып оқушыларын орнынан тұрғызу. Амандасу, оқушы зейінін қойып тыңдауын қадағалау.

Жаттығулар жасау әдісінің жаңа түрлерін көрсету. Сабақ мақсаты мен сабақ барысында орындалатын іс-әрекеттерді, бағалау критерийін анықтау.

2.Сабақ барысы

Тапсырма 1. Ақпарат іздену (АКТ қолдану, қосымша әдебиеттер).

Оқушылар «Би» күйі шығармасы туралы ақпарат ізденеу үшін материалдарды ұсынады.

1.Тарихын зерттеу

2.Күй түрлерін анықтау


Тапсырма 2. Шығармашылық жұмыс (жұппен)

Оқушылар тандалған күй жанрын негізге ала отырып, ықшам таныстырылым ұсынады.

Бағалау критерийлер:

- Күй жанрын анықтай алады;

- актерлік шеберлігін сынып алдында сомдай алады;

Дескрипторлар:

- Қазақстанның күй жанрын анықтады;

- актерлік шеберлігін сынып алдында сомдады;

Күй орындау:

Хабидолла Тастанов «Би»

күйдің бірінші бөлімін талдап, бөлікке бөліп үйрету.

Орындау мәнеріне көңіл бөлу және үнемі қадағалап отыру.

Күйдің динамикасына назар салу. Білезік буынның дұрыс орындалуын қадағалау.

Үйге тапсырма:

3.Бағалау

«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.

Рефлексия

  • Мен не білдім?

  • Мен не үйрендім?

  • Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

  • Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым?

Кешеден бүгінге ұлттық құндылықтарымыз  қалай жетті, ертеңгі күнге жеткізе аламыз ба?

Астана қаласы №82 «Дарын» мамандандырылған лицейі КММ музыка пәні мұғалімі Кенжеханов Азамат Кошкинбаевич



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ