Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
ШҚ облысы Білім
басқармасы
«М.О.Әуезов атындағы
педагогикалық колледжі» ҚМҚК
«Бекітемін»
______________
Әдіскер: Аманбаева Х.
А
«Келісемін»
______________
Пән мұғалімі: Торайгырова
Ш.О.
САБАҚ
ЖОСПАРЫ
Тақырыбы: «Музыка уақыт
толқынында»
Өтетін орны: «№23 ЖОББМ»
КММ
Сыныбы: 3
«ә»
Мерзімі:
24.11.20.
Тобы:
48
Машықкер: Жабатаева
Аружан
Баға: «___»
______________
Баға: «___»
______________
Сабақтың
тақырыбы:
Музыка уақыт
толқынында
|
СЫНЫП:
3"ә"
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші
құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау
және салыстыру.
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ
барысы
|
Ресрустар
|
Басталуы
10
минут
|
Сәлемдесу: Сәлеметсіздерме?
Здравствуйте! Hello!
Жаңа сабақтың тақырыбы мен
мақсаттарын оқушыларға таныстыру.
Мақсаты: қатысушылардың
көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу.
Оқушылардың
жауабы...
|
|
Жаңа
білім
15
минут
Дауыс
жаттықтыру
2минут
|
Білу және
түсіну.
Батыр Көрұғлы туралы естідің
бе? Өзіңе таныс қазақ батырлары Алпамыс, Қобыланды сияқты Көрұғлыда
елін, жерін жаулардан қорғаған батыр. Көрұғлы батыр туралы
жыр-терме, күйлерде бар. Батыр ерлігін күй арқылы жеткізген
композиторлардың бірі – күйші Дәулеткерей. Дәулеткерей Шығайұлы
1820 жылдар шамасында қазіргі Орал облысының Орда ауданында ауқатты
отбасында дүниеге келген. Әкесі Шығай да, Бөкей ордасының ханы
Жәңгір-Керей хан де оны бала жасынан ел билеуге, төрелік салтанат
құруға тәрбиелеген. Алғашқы уакытта ол сол елдегі жеке-жеке руларды
басқарып көреді. Бірақ билікте жүрген адамның амалсыздан қатігез
болатынын ол нәзік жүрегімен ерте түсінеді. Туысы Жәңгір ханның
қарапайым қазақтардың жерін тартып алып, шұрайлы, өзен-сулы
жайылымдарды, қыстауларды кең даламызға бойлай еніп келе жатқан
орыс отаршылдарына беруі Дәулеткерейдің де ызасын келтірген.
Тікелей қатыспаса да XIX ғасырдың орта тұсындағы Исатай-Махамбет
көтерілісіне тілектес болған деген дерек те бар. Мұны оның "Жігер"
атты күйінен байқауға болады.
Балалар қазір 3 түрлі видеоны
көріп, осы туралы өз ойларыңды айтыңдар.
Жәнеда болашақта сендер осы
күйді қалай ерекше етіп жеткізер едіңдер?!
Видео ролик көрсету арқылы
дауыс жаттығуын жасау
Балаларға пауза туралы түсінік
беру және тапсырма орындату.
Балаларға «Мәңгілік ел
жастары» әнін таныстыру, талдату.
|
https://youtu.be/n61mgolkqzI
https://youtu.be/1zTBHTmjyB4
https://youtu.be/JyigbEqPcAA
https://youtu.be/hatPvMMS4gk
https://youtu.be/qXYiYV3cGvA
https://youtu.be/VAfv630KEbE
|
|
|
|
Сергіту
сәті
3
минут
|
Сергіту сәті. «Әсем
ән»
|
https://youtu.be/bn5AzXrITyg
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
5
минут
Кері байланыс
5минут
|
-
Осы сабақ арқылы өздеріңе не
ала алдыңдар?
-
Нені жетілдіруіміз
керек?
-
Қандай қиыншылықтар
болды.?
-
Қызықты
тұстары?
|
|