|
Бөлімі: |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
3.02.2026 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы жыл мезгілдері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады; |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу. Өткенді қайталау.(миға шабуыл) 1-тапсырма. Ойтолғау. Антонио Вивальди (1678-1741) – итальян композиторы, асқан шебер скрипкашы, педагог, дирижер, католик шіркеуінің дни қызметкері.Венеция қаласында дүниеге келген, 40-қа жуық операның авторы.Ол көптеген музыкалық шығармалар жазды әсіресе скрипкаға арналған концерттер оны дүние жүзіне танытты. 2-тапсырма. Зерттеу, талдау. Шарты.Топтық жұмыс.Тапсырма басында «Жыл мезгілдері» (концерттер циклінен үзінділер) тыңдайды. «Көктем»(Көктем келді), «Жаз» (Жазғы найзағай), «Күз» (Егін ору), «Қыс» (Желтоқсан) Сұрақтар: 1)«Аспапқа арналған концерт» деген не? 2)«Скрипкалық концерт» дегенді қалай түсінесің? 3)А.Вивальдидің әр скрипкалық концерті қалай аталады? 4)Әр концерт неше бөлімнен тұрады? Әр бөлім айлар бойынша қалай аталады? 3-тапсырма. Ән үйрену және орындау. «Шат көңіл» Әні С.Еркінбеков, сөзі Б.Тәжібаев Әнді басынан аяғына дейін тыңдап, сыныбыңмен бірге талда. Әннің көңіл күйіне, көркемдеуіш құралдарына, мәтіннің мазмұнына көңіл бөл. Оркестр-музыкалық шығармаларды орындайтын музыкалық аспаптар ұжымы. Симфониялық оркестр-симфониялық шығармаларды орындайтын музыканттардың үлкен ұжымы. Дирижер-(французша – басқару, жетекшілік жасау) музыкант-орындаушылар ұжымын басқарушы.Шығарманың көркем орындалуына жауап беруші. Партитура-оркестр аспаптарындағы барлық партиялардығ толық ноталық жазбасы. Клавир- оркестр музыкасын орындаушы мен фортепианоға бейімдеу түрі. Концерт- (1-мағынасы) жұрт алдында музыкалық және басқа шығармалардың орындалуы. Концерт-(2-мағнасы)оркестірдің сүйемелдеуімен жеке аспапқа арналған музыкалық шығарма. Рефлексия
|
«Миға шабул» әдісі арқылы үй тапсырмасын орындайды. Антонио ивальди дің «Жыл мезгілдері» музыкалық шығармаларын тыңдайды. Өз ойларымен бөліседі. «Шат көңіл» Әні С.Еркінбеков, сөзі Б.Тәжібаев Әнді басынан аяғына дейін тыңдап, сыныбымен бірге талдайды. Дәптермен жұмыс Сұрақтарға жауап беріп кері байланыс жасайды. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалау. Жарайсың! Өте жақсы! Керемет! Тамаша! Жақсы.
|
Оқулық. Интернет желісі арқылы бейнеролик көрсету. https://www.youtube.com/watch?v=ZjvKUl7DtuI https://www.youtube.com/watch?v=iU-tf4UWMyE Кері байланыс |
|||
|
Сабақтың соңы |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Музыкадағы жыл мезгілдері
Музыкадағы жыл мезгілдері
|
Бөлімі: |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
3.02.2026 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы жыл мезгілдері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады; |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу. Өткенді қайталау.(миға шабуыл) 1-тапсырма. Ойтолғау. Антонио Вивальди (1678-1741) – итальян композиторы, асқан шебер скрипкашы, педагог, дирижер, католик шіркеуінің дни қызметкері.Венеция қаласында дүниеге келген, 40-қа жуық операның авторы.Ол көптеген музыкалық шығармалар жазды әсіресе скрипкаға арналған концерттер оны дүние жүзіне танытты. 2-тапсырма. Зерттеу, талдау. Шарты.Топтық жұмыс.Тапсырма басында «Жыл мезгілдері» (концерттер циклінен үзінділер) тыңдайды. «Көктем»(Көктем келді), «Жаз» (Жазғы найзағай), «Күз» (Егін ору), «Қыс» (Желтоқсан) Сұрақтар: 1)«Аспапқа арналған концерт» деген не? 2)«Скрипкалық концерт» дегенді қалай түсінесің? 3)А.Вивальдидің әр скрипкалық концерті қалай аталады? 4)Әр концерт неше бөлімнен тұрады? Әр бөлім айлар бойынша қалай аталады? 3-тапсырма. Ән үйрену және орындау. «Шат көңіл» Әні С.Еркінбеков, сөзі Б.Тәжібаев Әнді басынан аяғына дейін тыңдап, сыныбыңмен бірге талда. Әннің көңіл күйіне, көркемдеуіш құралдарына, мәтіннің мазмұнына көңіл бөл. Оркестр-музыкалық шығармаларды орындайтын музыкалық аспаптар ұжымы. Симфониялық оркестр-симфониялық шығармаларды орындайтын музыканттардың үлкен ұжымы. Дирижер-(французша – басқару, жетекшілік жасау) музыкант-орындаушылар ұжымын басқарушы.Шығарманың көркем орындалуына жауап беруші. Партитура-оркестр аспаптарындағы барлық партиялардығ толық ноталық жазбасы. Клавир- оркестр музыкасын орындаушы мен фортепианоға бейімдеу түрі. Концерт- (1-мағынасы) жұрт алдында музыкалық және басқа шығармалардың орындалуы. Концерт-(2-мағнасы)оркестірдің сүйемелдеуімен жеке аспапқа арналған музыкалық шығарма. Рефлексия
|
«Миға шабул» әдісі арқылы үй тапсырмасын орындайды. Антонио ивальди дің «Жыл мезгілдері» музыкалық шығармаларын тыңдайды. Өз ойларымен бөліседі. «Шат көңіл» Әні С.Еркінбеков, сөзі Б.Тәжібаев Әнді басынан аяғына дейін тыңдап, сыныбымен бірге талдайды. Дәптермен жұмыс Сұрақтарға жауап беріп кері байланыс жасайды. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалау. Жарайсың! Өте жақсы! Керемет! Тамаша! Жақсы.
|
Оқулық. Интернет желісі арқылы бейнеролик көрсету. https://www.youtube.com/watch?v=ZjvKUl7DtuI https://www.youtube.com/watch?v=iU-tf4UWMyE Кері байланыс |
|||
|
Сабақтың соңы |
|||||||
шағым қалдыра аласыз















