|
Бөлімі |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
11.02.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы жыл мезгілдері (жалғасы) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Өткенді қайталау(сұрақтар ілмегі) 1-тапсырма. Ойтолғау.Жыл мезгілдеріне қатысты әндер мен музыкалық шығармалар көп. Мысалы домбырашы, композитор Төлепбнерген Тоғжановтың «Жыл он екі ай» атты домбыраға арналғған пьесалары бар.Онда он екі айдың ерекшелігі сипатталған. 2-тапсырма. Ән орындау. «Жау, жау, жаңбыр» Әні:К.Дүйсекеев. Өлеңі: Ш.Сариев. Әнді нақышына келтіріп орындаңдар.«Жұмбақ әуендер» ойыны. «Ақпан-Бұрқасын» (ақ), «Қыркүйек-Күзгі той» (сары), «Сәуір-Көктемгі тамшылар» (жасыл), «Шілде-Жаз биі» (қызыл) көрсетіңдер.Шығарма аттары тақтада жазулы тұрады.Аталған әр пьесаның үнтаспасын тыңдай отырып, музыканың орындалуына қарай шығарма атауына сәйкес келетінін қолдарыңдағы түспен көрсетіңдер. 3-тапсырма.Тыңдау. Ақпарат іздеу. «Музыкалық аспапты тап». (ойын викторина) Шарты: Бейнетаспамен әр оқушы дербес, өз беттеріңше жұмыс жүргізіп, білімдеріңді тексеріңдер. Сендер мұғалім берген бір бет парақта сызылған икестедегі аспаптардың аттарын белгілеңдер. 3-тапсырма. Біліміңді тексер. Рефлексия
Өз дайындығымды қалай жақсартар едім |
«Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы оқушылар өткенді қайталайды. музыкалық шығарманың жазбасын тыңдайды. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы марапаттап отыру.
|
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Кері байланыс тақтайшасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Музыкадағы жыл мезгілдері (жалғасы)
Музыкадағы жыл мезгілдері (жалғасы)
|
Бөлімі |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
11.02.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы жыл мезгілдері (жалғасы) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Өткенді қайталау(сұрақтар ілмегі) 1-тапсырма. Ойтолғау.Жыл мезгілдеріне қатысты әндер мен музыкалық шығармалар көп. Мысалы домбырашы, композитор Төлепбнерген Тоғжановтың «Жыл он екі ай» атты домбыраға арналғған пьесалары бар.Онда он екі айдың ерекшелігі сипатталған. 2-тапсырма. Ән орындау. «Жау, жау, жаңбыр» Әні:К.Дүйсекеев. Өлеңі: Ш.Сариев. Әнді нақышына келтіріп орындаңдар.«Жұмбақ әуендер» ойыны. «Ақпан-Бұрқасын» (ақ), «Қыркүйек-Күзгі той» (сары), «Сәуір-Көктемгі тамшылар» (жасыл), «Шілде-Жаз биі» (қызыл) көрсетіңдер.Шығарма аттары тақтада жазулы тұрады.Аталған әр пьесаның үнтаспасын тыңдай отырып, музыканың орындалуына қарай шығарма атауына сәйкес келетінін қолдарыңдағы түспен көрсетіңдер. 3-тапсырма.Тыңдау. Ақпарат іздеу. «Музыкалық аспапты тап». (ойын викторина) Шарты: Бейнетаспамен әр оқушы дербес, өз беттеріңше жұмыс жүргізіп, білімдеріңді тексеріңдер. Сендер мұғалім берген бір бет парақта сызылған икестедегі аспаптардың аттарын белгілеңдер. 3-тапсырма. Біліміңді тексер. Рефлексия
Өз дайындығымды қалай жақсартар едім |
«Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы оқушылар өткенді қайталайды. музыкалық шығарманың жазбасын тыңдайды. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы марапаттап отыру.
|
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Кері байланыс тақтайшасы |
|||
шағым қалдыра аласыз















