|
Пәні: музыка |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||||||
|
Білім беру ұйымы: |
Кеңес Одағының Батыры И.М.Бережной атындағы келлер орта мектебі КММ |
||||||
|
Бөлімі |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдрахманова Роза Батановна |
||||||
|
Күні: |
. |
||||||
|
Сынып: |
3 «а» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы көңіл күй |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.3.3- музыкалық шығармаларды талдау барсында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату 3.1.1.2-музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкадағы қарама қарсылықты ажыратуда мұғалімнің көмегіне сүйенеді.Музыкалық көңіл күйді сезінеді.Үйренген әнін орындауда музыканың көркемдеуші құралдарын қолдануға тырысады. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. 1-тапсырма. Талқылау.Оқулықтың 26 бетіндегі суреттегі оқушылардың іс әрекетін қалай бағалар едің? Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен сөздерінен қандай мысалдар келтірер едің? Шаттық шеңбері Балалар шеңбер құрып, мұғаліммен бірге өлең оқиды Жақсылықтан үйреніп, Боламыз біз жақсы адам. Жамандықтан жиреніп, Үлгі аламыз жақсыдан. Сабақтың тақырыбын түсінуге жетелеу мақсатында оқушыларға сұрақ қойып, әңгімелесу. — Өлең жолдарында не туралы айтылған? Балалардың жауабы тыңдалады. — Біз бүгін «жақсы деген не?», «жаман деген не?» сұрақтары төңірегінде, жақсы әрекеттер жасау, жақсыдан үйрену, жаманнан жирену, адамды, айналасын зор қуанышқа бөлеп, бақытқа жетелейтіні туралы айтамыз. Әңгімелесу Жақсылықты, жамандықтан ажырата білуді үйрету мақсатында әңгімелесу жүргізу.Сұрақ-жауап: -Жақсы деген не? -«Жаман» дегенде ойларыңа не түседі? Балалардың жауаптарын тыңдап, қорытынды жасау. Нақыл сөзбен жұмыс — «Жақсы болу — өз қолыңда» деген халық даналығында үлкен мән бар. Жақсы болуды басқа біреуден іздеп керегі жоқ. Адамның жақсы істерге, жақсы әрекеттерге, ұмтылуы, айналасындағылармен сыйлы қарым-қатынастар жасауы, өтірік айтпауы, сөзінде тұруы, жақсылардан үйренуі өзіне байланысты. Сондай-ақ жаман әрекеттерден де қашық болуы — өзінің қолында. Суреттермен жұмыс Суреттерге қарап, жақсы іс пен жаман істі ажыраттырып, әңгімелету. Ойын-жаттығу «Жұмбақ өлең» «Жұмбақ өлең» ойын-жаттығуында балалардың жақсы мен жаманды ажырата алуларына мүмкіндік беру. — Балалар, мен сендерге С.Оспановтың «Не жақсы, не жаман?» өлеңін шумақтарға бөліп оқимын. Сендер әр шумақ соңында, сол шумақта не жақсы, не жаман туралы айтылғанын тауып, жақсы туралы айтылған болса, «жақсы» деп, жаман туралы айтылған болса «жаман» деп жауап беріп отырасыңдар. Биязы мінез тіл алғыш, Бал-бұл жанып жүретін, Баурмалдық сол — ? жақсы Үйдің ішін тазалап, Үстіңе де қарайлап, Үлгере алсаң сол — ? жақсы Ашу деген пеледен, Алшақ жүріп жанаспай, 2-тапсырма. Музыкалық сауат. «Қуанышты көңіл күй сыйлайтын музыканы мажор деп атайды. Мажор «көңілді, қуанышты» деген мағынаны білдіреді. Лад дегеніміз –дыбыстардың өзара үйлесімділігі, жарасымдылығы. Дауысымызды жаттықтырып алайық.
3-тапсырма. Ән орындау, үйрену, тыңдау «Жүгіріп шықтым белеске» әнін орындау. Халық әні 4-тапсырма. «Ән сайыс » ойыны Әннің бірінші, екінші жолын қатты дауыстап орындаймыз.Үшінші, төртінші жолын ақырын орындаймыз. |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бірін –бірі бағалау Ән орындау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com Оқулық Оқулық |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Музыкадағы көңіл күй
Музыкадағы көңіл күй
|
Пәні: музыка |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||||||
|
Білім беру ұйымы: |
Кеңес Одағының Батыры И.М.Бережной атындағы келлер орта мектебі КММ |
||||||
|
Бөлімі |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдрахманова Роза Батановна |
||||||
|
Күні: |
. |
||||||
|
Сынып: |
3 «а» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы көңіл күй |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.3.3- музыкалық шығармаларды талдау барсында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату 3.1.1.2-музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкадағы қарама қарсылықты ажыратуда мұғалімнің көмегіне сүйенеді.Музыкалық көңіл күйді сезінеді.Үйренген әнін орындауда музыканың көркемдеуші құралдарын қолдануға тырысады. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. 1-тапсырма. Талқылау.Оқулықтың 26 бетіндегі суреттегі оқушылардың іс әрекетін қалай бағалар едің? Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен сөздерінен қандай мысалдар келтірер едің? Шаттық шеңбері Балалар шеңбер құрып, мұғаліммен бірге өлең оқиды Жақсылықтан үйреніп, Боламыз біз жақсы адам. Жамандықтан жиреніп, Үлгі аламыз жақсыдан. Сабақтың тақырыбын түсінуге жетелеу мақсатында оқушыларға сұрақ қойып, әңгімелесу. — Өлең жолдарында не туралы айтылған? Балалардың жауабы тыңдалады. — Біз бүгін «жақсы деген не?», «жаман деген не?» сұрақтары төңірегінде, жақсы әрекеттер жасау, жақсыдан үйрену, жаманнан жирену, адамды, айналасын зор қуанышқа бөлеп, бақытқа жетелейтіні туралы айтамыз. Әңгімелесу Жақсылықты, жамандықтан ажырата білуді үйрету мақсатында әңгімелесу жүргізу.Сұрақ-жауап: -Жақсы деген не? -«Жаман» дегенде ойларыңа не түседі? Балалардың жауаптарын тыңдап, қорытынды жасау. Нақыл сөзбен жұмыс — «Жақсы болу — өз қолыңда» деген халық даналығында үлкен мән бар. Жақсы болуды басқа біреуден іздеп керегі жоқ. Адамның жақсы істерге, жақсы әрекеттерге, ұмтылуы, айналасындағылармен сыйлы қарым-қатынастар жасауы, өтірік айтпауы, сөзінде тұруы, жақсылардан үйренуі өзіне байланысты. Сондай-ақ жаман әрекеттерден де қашық болуы — өзінің қолында. Суреттермен жұмыс Суреттерге қарап, жақсы іс пен жаман істі ажыраттырып, әңгімелету. Ойын-жаттығу «Жұмбақ өлең» «Жұмбақ өлең» ойын-жаттығуында балалардың жақсы мен жаманды ажырата алуларына мүмкіндік беру. — Балалар, мен сендерге С.Оспановтың «Не жақсы, не жаман?» өлеңін шумақтарға бөліп оқимын. Сендер әр шумақ соңында, сол шумақта не жақсы, не жаман туралы айтылғанын тауып, жақсы туралы айтылған болса, «жақсы» деп, жаман туралы айтылған болса «жаман» деп жауап беріп отырасыңдар. Биязы мінез тіл алғыш, Бал-бұл жанып жүретін, Баурмалдық сол — ? жақсы Үйдің ішін тазалап, Үстіңе де қарайлап, Үлгере алсаң сол — ? жақсы Ашу деген пеледен, Алшақ жүріп жанаспай, 2-тапсырма. Музыкалық сауат. «Қуанышты көңіл күй сыйлайтын музыканы мажор деп атайды. Мажор «көңілді, қуанышты» деген мағынаны білдіреді. Лад дегеніміз –дыбыстардың өзара үйлесімділігі, жарасымдылығы. Дауысымызды жаттықтырып алайық.
3-тапсырма. Ән орындау, үйрену, тыңдау «Жүгіріп шықтым белеске» әнін орындау. Халық әні 4-тапсырма. «Ән сайыс » ойыны Әннің бірінші, екінші жолын қатты дауыстап орындаймыз.Үшінші, төртінші жолын ақырын орындаймыз. |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бірін –бірі бағалау Ән орындау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
Бейнефильм төмендегі сілтемеден алынған https//www.youtube.com Оқулық Оқулық |
|||
шағым қалдыра аласыз














