Музыкалық аспапты құрастыру

Тақырып бойынша 24 материал табылды

Музыкалық аспапты құрастыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Музыкалық аспапты құрастыру
Материалдың қысқаша нұсқасы

ЖШС «Мадейра Мерей» атындағы ЖОМ

Қысқа мерзімді жоспары

Сабақтың тақырыбы: Музыкалық аспапты құрастыру


Бөлім:

Дизайн және технология

Мұғалімнің аты-жөні:

Раимбекова Ж.А.

Күні:


Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы №51:

Музыкалық аспапты құрастыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаттары:

  • қауіпсіздік техникасын қадағалап, материалдар мен құралдарды қолдану

Құндылыққа баулу:

Тәуелсіздік және отаншылдық

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың

басы

5 мин

І. Ұымдастыру кезеңі.

- Сәлемдесу. Сабаққа дайындықты тексеру.

- "Нейрогимнастика" әдісін қолдана отырып, психологиялық климаттың қалыптасуы

- "Болжау"әдісін қолдана отырып қайталау:

1.Сіз қандай музыкалық құралдардың түрлерін білесіз? (үрмелі, ішекті, ұрмалы, шуыл).

Хорды кім басқаратын адамның қандай мамандығы бар? (Дирижер) 3.Тақырыптың музыкалық сылдырмақ түріндегі атауы қандай? (Маракас)

4.Қандай кілт есіктерді ашуға көмектеспейді? (Скрипка)

5. Өзі бос,

Дауысы қалың,

Бөлшек ұрады,

Қадам көмектеседі. (Барабан)

- Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.



- «Мозаика» әдісі арқылы екі топқа біріктіру.

1 топ - "Барабан"

2 топ - "Маракас"





Оқушылар бір-бірімен амандасады.

Гимнастиканы қолдарымен орындайды


Сұрақтар мен жұмбақтарға жауап береді.














Мұғаліммен бірге сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтады.


«Мозайка» әдісі арқылы, қиылған суреттерді қиылыстыра отырып, топтарға бірігеді.









Қалыптастырушы бағалау: Сөзбен мақтау

"Көркем еңбек" оқулығы




















Музыкалық аспаптар



Сабақтың ортасы


35 мин




ІІ. Жаңа сабақ

«Мұғалімнің сөзі» әдісі.

«Демонстрациялау» әдісі арқылы «Қалдық материалдан музыкалық аспаптар жасау» бейне роликті көрсету.

Қалдық материалдардан музыкалық аспап жасау бойынша жұмысты жалғастыру.

Жұмысты орындау кезеңдерін анықтау.

1 топ - "Барабан"

Шар және шелек тәрізді пластикалық контейнер:

1.Шардың мойнын кесіңіз. Егер доп жаңа болса және үрленбесе, оны бүйірлерінен кесуге болады. Қазірдің өзінде үрленген және созылған шарларды қолданған дұрыс.

2.Допты шелекке тартыңыз. Егер доп жаңа болса, сіз тырысуыңыз керек, сондықтан жаңа допты алдын-ала үрлеген дұрыс.

3.Шелектің тұтқасын ол салынған тесіктерден алыңыз. Оның орнынажіпті кіргізіңіз. Сыртынан ішке қарай салыңыз. Түйін байлаңыз. 4.Спажка мен пластилиннен немесе қарындаштардан барабан таяқшаларын жасаңыз.

2 топ - "Маракас"

Пластикалық бөтелкеден маракас жасау.

1.Бөтелкеге қарақұмық немесе күріш немесе жарма құйыңыз (аспаптың дыбыс деңгейі жармаға байланысты), қақпақты жабыңыз.

2.Өнімді безендіріңіз.


Тапсырма. Дәстүрлі емес материалдардан музыкалық аспап жасаңыз.

Шығармашылық процесті қадағалау және қажет болған жағдайда оқушыларға бағыт беру.

Қауіпсіздік ережелерін сақтауды еске түсіру.


Оқушылар видеороликті көреді.


Жұмысты орындау кезендерімен танысады. Жұмыста кез-келген қол жетімді құралдар, құрылғылар мен әдістер қолданылуы мүмкін (мысалы, декор үшін принтерде басылған ою-өрнектерді, матаның немесе таспаның бөліктерін қолданады). Мұны істеу үшін жеке бөліктерді кейінірек біріктіреді.







Оқушылар тасырманы орындайды.

Бұйымдарды жасау кезінде оқушылар қауіпсіз жұмыс ережелерін сақтайды, аяқталғаннан кейін жұмыс орнын ретке келтіреді.










































Дискриптор

Білім алушы

- құрал бөлшектерін жасайды;

- дәстүрлі емес материалдарды пайдаланады;

- жұмысты орындау кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтайды

Қалыптастырушы бағалау:

Өзін - өзі бағалау

Өзара бағалау

Қалдық материалдан музыкалық аспаптар жасау http://www.maam.ru/detskijsad/konsultacija-natemu-izgotovlenie- muzykalnyhinstrumentov-izbrosovogo-materiala.html Қосымша материалдар, мысалы: майонез банкалары, картон түтіктері, резеңке таспалар, шарлар, баклажкалар, Жарма, таспа, декор материалдары

Сабақтың соңы

5 мин



ІІІ. Сабақты қорытындылау.

Рефлексия

«Нота диірмені»

Оқушылар тапсырманы орындаған-орындамағанын стикермен белгілейді. Егер " иә " болса, онда стикер нота диірменіне, егер "жоқ" болса, онда нота диірменінің астына бекітіледі.

Мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс жасайды.

Стикерлер


Тексерілді:

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.05.2025
102
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі