Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары:
|
2.1.2 1- түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін
сақтап орындау;
2.1.1.2 -әуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажырату
және анықтау;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық
оқушылар: ауызша және жазбаша жұмыстар
орындау барысында музыкалық терминалогияны
пайдаланады
Кейбір
оқушылар: өз жұмысын шығармашылықпен
көрсету,кретерияларға сәйкес бағалау және өзінің жұмысн жақсарту
үшін ұсыныстар енгізеді
Көптеген
оқушылар: бір бірін
бағалайды
|
Сабақтың басы
Сабақтың
ортасы
Сабақтың
соңы
|
Амандасу
1-тапсырма. Тыңдау және
талдау.
«Сарыарқа» күйін Құрманғазы.
Бейнежазбадан,күйдің орындалуынан қандай әсер
алдың
Қандай музыкалық аспаптарды
таныдың
2-тапсырма.
Мәтінді оқы
Ертөстік пен епті жолдас
болып келе жатады.Алдарынан аяғына шаңжұқпас жүйрік Желаяқ
шығады.Үшеуі дос болады.
3-тапсырма.Музыка
тыңдау.
«Желаяк»
Сарыарқа күйі мен Желаяқ әнінің жылдамдығын
анықта.
Желаяқтың көркем бейнесін әннің жылдамдығы аша
алды ма
4-тапсырма. Ән орындау.
«Дала»
Дала әнінің екпіні қандай болды
Әннің мазмұны мен екпіні кең-байтақ даланың
бейнесін бере алды ма
5-тапсырма. Бағалау
Рефлексия
|
Оқушылар өз ойларын ауызша
жеткізеді.
Оқушылар пікірталасқа арналған
сұрақтарға жауап береді
Әнді талқылай келе берілген сұрақтарға жауап
береді.
«Дала» әнін, биін
тамашалады
|
Оқушылар бір бірін бағалайды
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу
нәтижесі
Бір бірін «Басбармақ» әдісімен
бағалады.
Әр
бір жасалынған жұмысты 10 балл мен бағаланады.
|
Бейнежазба сілтемесі
Смайлик
Бейнежазба,оқулық
Сұрақтарға жауап бередіӘн орындау,
аудиожазбалар,бейнежазбал
|