Шымкент аграрлық – техникалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Модуль/Пән |
математика |
||||
|
Педагог |
Мирзахмедова Ш. З. |
күн: « » _________20___ |
|||
|
Жалпы мәліметтер |
Курс___ ___ топ___ |
||||
|
Бөлім/ бөлімше |
Дәреже мен түбір. Дәрежелік функункция |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
47-48 nші дәрежелі түбір және оның қасиеттері |
||||
|
Сабақтың түрі |
Практикалық сабақ |
||||
|
Мақсаты (оқу нәтижелері) |
Алгебралық өрнектерді түрлендіру. |
||||
|
Міндеттері (бағалау критерийлері) |
1) n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасының сәйкестігін табады; 2) Иррационал және алгебралық өрнектерді түрлендіруде n-ші дәрежелі түбір және рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады. |
||||
|
Күтілетін нәтижелер |
1) n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасының сәйкестігін таба алады; 2) Иррационал және алгебралық өрнектерді түрлендіруде n-ші дәрежелі түбір және рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдана алады. |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Біледі, түсінеді, қолдады, |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыт |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
2 мин |
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
||
|
5 мин |
Білімді жаңарту Таратпа материалдарын дағы сұрақтарға жауап беру арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру. Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада сурақтарға жауапты аузекі емес жазба түрінде береді
|
Сұрақтар:
Аузекі мадақтап бағалап отырам |
Таратпа материалдар
|
||
|
15 мин |
Жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіру. |
|
Слайд 1, |
||
|
3 мин |
Тақырыпты пысықтау үшін тапсырмалар Жұптық жұмыс: 1-тапсырма: «Бірге ойлаймыз» әдісі Студенттер жұптасып Студенттер жұптасып дәреже мен түбірдің өмірде қай салаларда қолданылатын постерге жазады Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада қасындағы оқушымен ақылдасып орындайды |
Тапсырманың қадамдары:
аузекі мадақтап бағалап отырам |
А 4 форматтағы ақ қағаз |
||
|
10 мин
|
. Жеке жұмыс: 2- тапсырма. Денгейлік тапсырмалар І деңгей ІІ деңгей ІІІ деңгей Қажеттілігіне қарай (жақсы есептей алмайтын бала) оған бұл тапсырмада үнемі көмектесіп отырам
|
Аузекі мадақтап бағалап отырам |
Дәптер
Слайд 2 |
||
|
3 мин |
«сұрақ менен жауап сенен » әдісі бойынша сабақты қорытындылау .
Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада сурақтарға жауапты аузекі емес жазба түрінде береді |
|
|
||
|
40 мин |
Кітапта берілген есептерді өз бетінше жазба түрде есептеу |
|
Кітап |
||
|
5мин |
Уй тапсырмасы: Теңдеу сөзіне синквейн жазып келу Кері байланы: Не білемін Нені түсіндім Нені қолданамын
|
|
|
||

-
Көбейтіндіден түбір шығару
-

-
Бөлшектен түбір шығару
-

-
Түбірді дәрежеге шығару
-

-
n-ші дәрежелі түбірдің n дәрежесі
-

-
Түбірден түбір алу ережесі
-

-
Түбір және түбірдің астындағы сандардың дәреже көрсеткіштерін
қысқарту 



Бағалау парағы
|
тапсырмалар |
Бал |
|
Таратпа материалдарына жауап беру |
5 |
|
І деңгей тапсырманы шығару |
20 |
|
ІІ деңгей тапсырманы шығару |
30 |
|
ІІІ деңгей тапсырманы шығару |
40 |
|
Сурақ менен жауап сенен |
5 |
|
Кітаптағы есептер |
|
ІІ кезең. Деңгейлік тапсырмалар (слайд №7-10)
І деңгей
Өрнектің мәнін есептеңдер:
1
. ![]()
2.
![]()
3
. ![]()
4
.
;
5
.
;![]()
ІІ деңгей
Ықшамдаңдар:
1
. ![]()
2.
![]()
Амалдарды орындаңдар:
3
.
=
;
4
.
=![]()
ІІІ деңгей
Өрнекті ықшамдаңдар:
=
ІІІ кезең. Тест тапсырмалары (слайд №11-17):
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
n ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері
n ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері
Шымкент аграрлық – техникалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Модуль/Пән |
математика |
||||
|
Педагог |
Мирзахмедова Ш. З. |
күн: « » _________20___ |
|||
|
Жалпы мәліметтер |
Курс___ ___ топ___ |
||||
|
Бөлім/ бөлімше |
Дәреже мен түбір. Дәрежелік функункция |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
47-48 nші дәрежелі түбір және оның қасиеттері |
||||
|
Сабақтың түрі |
Практикалық сабақ |
||||
|
Мақсаты (оқу нәтижелері) |
Алгебралық өрнектерді түрлендіру. |
||||
|
Міндеттері (бағалау критерийлері) |
1) n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасының сәйкестігін табады; 2) Иррационал және алгебралық өрнектерді түрлендіруде n-ші дәрежелі түбір және рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады. |
||||
|
Күтілетін нәтижелер |
1) n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасының сәйкестігін таба алады; 2) Иррационал және алгебралық өрнектерді түрлендіруде n-ші дәрежелі түбір және рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдана алады. |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Біледі, түсінеді, қолдады, |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыт |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
2 мин |
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
||
|
5 мин |
Білімді жаңарту Таратпа материалдарын дағы сұрақтарға жауап беру арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру. Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада сурақтарға жауапты аузекі емес жазба түрінде береді
|
Сұрақтар:
Аузекі мадақтап бағалап отырам |
Таратпа материалдар
|
||
|
15 мин |
Жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіру. |
|
Слайд 1, |
||
|
3 мин |
Тақырыпты пысықтау үшін тапсырмалар Жұптық жұмыс: 1-тапсырма: «Бірге ойлаймыз» әдісі Студенттер жұптасып Студенттер жұптасып дәреже мен түбірдің өмірде қай салаларда қолданылатын постерге жазады Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада қасындағы оқушымен ақылдасып орындайды |
Тапсырманың қадамдары:
аузекі мадақтап бағалап отырам |
А 4 форматтағы ақ қағаз |
||
|
10 мин
|
. Жеке жұмыс: 2- тапсырма. Денгейлік тапсырмалар І деңгей ІІ деңгей ІІІ деңгей Қажеттілігіне қарай (жақсы есептей алмайтын бала) оған бұл тапсырмада үнемі көмектесіп отырам
|
Аузекі мадақтап бағалап отырам |
Дәптер
Слайд 2 |
||
|
3 мин |
«сұрақ менен жауап сенен » әдісі бойынша сабақты қорытындылау .
Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада сурақтарға жауапты аузекі емес жазба түрінде береді |
|
|
||
|
40 мин |
Кітапта берілген есептерді өз бетінше жазба түрде есептеу |
|
Кітап |
||
|
5мин |
Уй тапсырмасы: Теңдеу сөзіне синквейн жазып келу Кері байланы: Не білемін Нені түсіндім Нені қолданамын
|
|
|
||

-
Көбейтіндіден түбір шығару
-

-
Бөлшектен түбір шығару
-

-
Түбірді дәрежеге шығару
-

-
n-ші дәрежелі түбірдің n дәрежесі
-

-
Түбірден түбір алу ережесі
-

-
Түбір және түбірдің астындағы сандардың дәреже көрсеткіштерін
қысқарту 



Бағалау парағы
|
тапсырмалар |
Бал |
|
Таратпа материалдарына жауап беру |
5 |
|
І деңгей тапсырманы шығару |
20 |
|
ІІ деңгей тапсырманы шығару |
30 |
|
ІІІ деңгей тапсырманы шығару |
40 |
|
Сурақ менен жауап сенен |
5 |
|
Кітаптағы есептер |
|
ІІ кезең. Деңгейлік тапсырмалар (слайд №7-10)
І деңгей
Өрнектің мәнін есептеңдер:
1
. ![]()
2.
![]()
3
. ![]()
4
.
;
5
.
;![]()
ІІ деңгей
Ықшамдаңдар:
1
. ![]()
2.
![]()
Амалдарды орындаңдар:
3
.
=
;
4
.
=![]()
ІІІ деңгей
Өрнекті ықшамдаңдар:
=
ІІІ кезең. Тест тапсырмалары (слайд №11-17):
шағым қалдыра аласыз













