|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
92. Судың да сұрауы бар. «Нағыз адам» Василий Сухомлинский |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Ән саламыз күнде біз, Шаттық толы іргеміз. Біз мәңгіге достармыз. Біз мәңгіге біргеміз |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар! |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
II. Үй тапсырмасын сұрау. "Адам-балық"(жалғасы) мәтінін оқу. «Асықтар» әдісі 1."Адам-балық" мәтінінің авторы кім? 2. Мәтінді аударған кім? 3. Ихтиандр балықшыларды ренжіткенін қалай түсіндірді? 4. Теңіздің түбін қалай сипаттады? 5. Ихтиандр дельфинмен қалай достасты? 6. «Теңіз тұлпары» деген не?
|
Өлеңнен түсінгендерін айтады және сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтау Дескриптор:
2. Сұрақтарға жауап береді.1б
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу.
4 минут
Түсіну 7 минут
5 минут
2 минут
2 минут
4 минут
4 минут
5 минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. (топтық жұмыс) 1. Судың да сұрауы бар. 2. Су бергеннің сауабы бар. Су төккеннің жауабы бар. Берілген сөздерді топта талдайлы; өз пікірлерін білдіреді Суды босқа ысырап етпеу керек. Үнемдеп пайдалану қажет. Еш нәрсе сұраусыз болмайды. Су бермегенге сүтіңді бер, ақ ниетіңді бісін. 2-тапсырма . "Топтық тергеу" әдісі арқылы жүзеге асады. Түсініп оқы. «Нағыз адам»
3-тапсырма. «Кім жылдам?» ойыны. Қара түспен берілген тіркестерді түсініп оқыңдар. Әр топ осы пікірге құрылған оқиғаны әңгімелеңдер.
Сергіту сәті ЕБҚ 1. Үйде суды үнемдеп пайдаланасың ба? Достарыңа қандай кеңес берер едің? Топтық жұмыс 4-тапсырма. "Суретті сөйлет" әдісі Берілген сурет мәтіндегі қандай пікірге сәйкес келеді? Осы мәтін бойынша сен қандай сурет салар едің?
Берілген сурет мәтіндегі "Бұл -нағыз адамның өзі", деген пікірге сәйкес келеді. Атайдың арбасынан шелегін алып, арқанға байлаған суретін салар едім.
5-тапсырма. Берілген пікірлерге сүйеніп, өмірде кездесетін оқиғалардан нақты мысал келтіріңдер. Суды үнемдеу қай адамға қатысты? 1. Бұл адам емес. 2. Бұл – нағыз адамның өзі. Өмірде үлкенге де, кішіге де үнемі қамқор болып жүретін мейірімді адамдар бар. Оларды "нағыз адамның өзі" деп айтуға болады. Суды ысырап етпей, үнемдеп қолданатын адам да осы пікірге сай келеді.
6-тапсырма. Суды үнемдеу ережесін құрастырыңдар |
Пікір білдіреді.
Мәтінді түсініп оқиды.
Қара түспен берілген тіркестерді түсініп оқиды. Әр топ осы пікірге құрылған оқиғаны әңгімелейді.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.
Берілген пікірлерге сүйеніп, өмірде кездесетін оқиғалардан нақты мысал келтіреді.
Суды үнемдеу ережесін құрастырады. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: 1. Пікір білдіреді.1б
Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б
Дескриптор: 1. Қара түспен берілген тіркестерді түсініп оқиды.1б 2.Әр топ осы пікірге құрылған оқиғаны әңгімелейді.1б Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.1б
Дескриптор:
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Әдебиеттік
оқу
Бөлім:
Су – тіршілік
көзі.
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
3
Қатысқандар
саны
Қатыспағандар
саны
Сабақтың
тақырыбы: 92. Судың да сұрауы
бар.
«Нағыз
адам» Василий
Сухомлинский
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаты:
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген
сұрақтар қою және жауап
беру
Сабақтың
мақсаты
Оқушылар қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою
және жауап
береді.
Сабақтың
барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы 2
минут I. Психологиялық
ахуал Сәлемдесу. Психологиялық
дайындық Ән саламыз күнде
біз, Шаттық толы
іргеміз. Біз мәңгіге
достармыз.
Біз мәңгіге
біргеміз 1.Мұғаліммен
сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп
айтады
.
Жарайсыңдар! 3
минут II. Үй тапсырмасын
сұрау. "Адам-балық"(жалғасы) мәтінін
оқу.
«Асықтар»
әдісі
1."Адам-балық"
мәтінінің авторы кім?
2. Мәтінді аударған
кім?
3. Ихтиандр
балықшыларды ренжіткенін қалай
түсіндірді?
4. Теңіздің түбін
қалай сипаттады?
5. Ихтиандр
дельфинмен қалай достасты?
6. «Теңіз тұлпары»
деген не?
Өлеңнен
түсінгендерін айтады және сұрақтарға жауап
береді. Ауызша
мадақтау
Дескриптор:
Әңгімеден
түсінгендерін
айтады.1б
2.
Сұрақтарға жауап
береді.1б Сабақтың
ортасы 2минут Білу. 4
минут Түсіну 7
минут 5
минут 2
минут 2
минут 4
минут 4
минут 5
минут Оқушыларды оқу мақсаты және
бағалау критерийімен
таныстырамын. III. Жаңа
тақырып. Білу және
түсіну Оқулықпен
жұмыс. 1-тапсырма. (топтық
жұмыс) 1. Судың да сұрауы
бар. 2. Су бергеннің сауабы
бар. Су төккеннің жауабы
бар. Берілген сөздерді топта
талдайлы; өз пікірлерін
білдіреді Суды босқа ысырап етпеу керек.
Үнемдеп пайдалану қажет. Еш нәрсе сұраусыз болмайды. Су бермегенге
сүтіңді бер, ақ ниетіңді
бісін. 2-тапсырма .
"Топтық тергеу" әдісі арқылы
жүзеге асады. Түсініп
оқы. «Нағыз
адам»
3-тапсырма. «Кім жылдам?»
ойыны.
Қара түспен
берілген тіркестерді түсініп оқыңдар. Әр топ осы пікірге құрылған
оқиғаны әңгімелеңдер.
Сергіту
сәті
ЕБҚ
1. Үйде суды үнемдеп
пайдаланасың ба? Достарыңа қандай кеңес берер
едің?
Топтық
жұмыс
4-тапсырма. "Суретті сөйлет"
әдісі Берілген сурет мәтіндегі
қандай пікірге сәйкес келеді? Осы мәтін бойынша сен қандай сурет
салар едің?
Берілген сурет мәтіндегі "Бұл
-нағыз адамның өзі", деген пікірге сәйкес келеді. Атайдың арбасынан
шелегін алып, арқанға байлаған суретін салар
едім.
5-тапсырма. Берілген пікірлерге
сүйеніп, өмірде кездесетін оқиғалардан нақты мысал келтіріңдер.
Суды үнемдеу қай адамға
қатысты?
1. Бұл адам
емес.
2. Бұл – нағыз
адамның өзі.
Өмірде үлкенге де,
кішіге де үнемі қамқор болып жүретін мейірімді адамдар бар. Оларды
"нағыз адамның өзі" деп айтуға болады. Суды ысырап етпей, үнемдеп
қолданатын адам да осы пікірге сай
келеді.
6-тапсырма. Суды үнемдеу ережесін
құрастырыңдар
Пікір
білдіреді. Мәтінді түсініп
оқиды.
Қара түспен берілген
тіркестерді түсініп оқиды. Әр топ осы пікірге құрылған оқиғаны
әңгімелейді. Сергіту сәтін іс-қимылмен
көрсетеді.
Сұрақтарға жауап
беріп,өз ойларын айтады.
Берілген пікірлерге
сүйеніп, өмірде кездесетін оқиғалардан нақты мысал
келтіреді.
Суды үнемдеу
ережесін құрастырады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!
Талпын!
Дескриптор: 1. Пікір
білдіреді.1б
Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп
оқиды.1б
Дескриптор: 1. Қара түспен берілген
тіркестерді түсініп оқиды.1б 2.Әр топ осы пікірге құрылған
оқиғаны әңгімелейді.1б
Дескриптор:
1.Сұрақтарға жауап беріп,өз
ойларын айтады.1б
Дескриптор:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














