Қысқа мерзімді жоспар
А1 есебі
|
САБАҚ: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: №100 «Жұлдыз» жом |
|||||||
|
Күні: 12.10.2016ж |
Мұғалімнің есімі: Сарсенбаева Айнур |
|||||||
|
СЫНЫП: 4 «Нағыз байлық» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Мәтінді талдау барысында нағыз байлықтың не екенін ажыратады. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
Сүйіспеншілік ,бақыт,табыс, байлық,құтты босаға,отана, бала періште |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
Адамды сыйлап, жақсы көрсең, басқа да қасиеттер өзінен -өзі келетінін кім білді? |
||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||
|
Баланың анасы неліктен көзіне жас алды? |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
Сөздікпен жұмыс.Тәптіштеп түсіндіру –анықтап түсіндіру.Тұспалдап болжап –ойлап шешу. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қожанасыр – қазақтың күлдіргі әңгімелерінің кейіпкері екендігін біледі. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 3 минут 5 минут 2 минут |
Ширату жаттығуы «Дайын бол»
1-топ. Сахналау. Қожанасыр мектепте 2-топ. Сахналау. Төрттен төртті не қалады? 3-топ. Қожанасырға сипаттама. 4-топ. Қожанасырға хат
|
Флипчарт, кеспе қағаздары |
||||||
|
Ортасы 5-минут 8 минут |
1. Қызығушылықты ояту. Екі әріп сыза отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы ашылады. смнулаптғиуыклз щибқлатмйролпоысцқ «Қарлы кесек» әдісі арқылы сұрақ қою,қайта сұрақ қою.
2. Мағынаны тану. Топтық жұмыс. Нағыз байлық мәтінін бөліп оқиды, ДЖИГСО әдісімен оқушылар басқа топқа барып түсінгендерін бөліседі. Әр топтан бір оқушы шығып, мәтінді толығымен түсіндіріп шығады.Сөздікпен жұмыс жүргіземін. Желпуіш әдісі арқылы оқулықта берілген тапсырма аясында постер қорғайды.
|
Слайд Плакат Желпуіш сызбасы |
||||||
|
Аяқталуы 3 минут 5 минут |
Күншуақ әдісі. Балалар қорғаған постерлері бойынша күнді бейнелеп шығады. Нағыз байлық деген не? сызбаға сүйеніп эссе жазады. |
Күн бейнесі |
||||||
|
Қосымша ақпарат: Интерактивті тақтадан суреттер, тірек сызбалармен жумыс |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау 1. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетінін не екенін білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Нағыз байлық"
"Нағыз байлық"
Қысқа мерзімді жоспар
А1 есебі
|
САБАҚ: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: №100 «Жұлдыз» жом |
|||||||
|
Күні: 12.10.2016ж |
Мұғалімнің есімі: Сарсенбаева Айнур |
|||||||
|
СЫНЫП: 4 «Нағыз байлық» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Мәтінді талдау барысында нағыз байлықтың не екенін ажыратады. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
Сүйіспеншілік ,бақыт,табыс, байлық,құтты босаға,отана, бала періште |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
Адамды сыйлап, жақсы көрсең, басқа да қасиеттер өзінен -өзі келетінін кім білді? |
||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||
|
Баланың анасы неліктен көзіне жас алды? |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
Сөздікпен жұмыс.Тәптіштеп түсіндіру –анықтап түсіндіру.Тұспалдап болжап –ойлап шешу. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қожанасыр – қазақтың күлдіргі әңгімелерінің кейіпкері екендігін біледі. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 3 минут 5 минут 2 минут |
Ширату жаттығуы «Дайын бол»
1-топ. Сахналау. Қожанасыр мектепте 2-топ. Сахналау. Төрттен төртті не қалады? 3-топ. Қожанасырға сипаттама. 4-топ. Қожанасырға хат
|
Флипчарт, кеспе қағаздары |
||||||
|
Ортасы 5-минут 8 минут |
1. Қызығушылықты ояту. Екі әріп сыза отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы ашылады. смнулаптғиуыклз щибқлатмйролпоысцқ «Қарлы кесек» әдісі арқылы сұрақ қою,қайта сұрақ қою.
2. Мағынаны тану. Топтық жұмыс. Нағыз байлық мәтінін бөліп оқиды, ДЖИГСО әдісімен оқушылар басқа топқа барып түсінгендерін бөліседі. Әр топтан бір оқушы шығып, мәтінді толығымен түсіндіріп шығады.Сөздікпен жұмыс жүргіземін. Желпуіш әдісі арқылы оқулықта берілген тапсырма аясында постер қорғайды.
|
Слайд Плакат Желпуіш сызбасы |
||||||
|
Аяқталуы 3 минут 5 минут |
Күншуақ әдісі. Балалар қорғаған постерлері бойынша күнді бейнелеп шығады. Нағыз байлық деген не? сызбаға сүйеніп эссе жазады. |
Күн бейнесі |
||||||
|
Қосымша ақпарат: Интерактивті тақтадан суреттер, тірек сызбалармен жумыс |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау 1. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетінін не екенін білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













