|
Бөлім: |
3 - бөлім. Мәдени мұра. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Берикова Алима Берікқызы |
|
Күні: |
06.11.2025 |
|
Сыныбы: 4 «Ж» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.5.1 — тыңдаған оқиға/әңгіменің бөліктерінің жалғасын болжау; 4.2.1.1 — берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Оқушылармен амандасып, олардың көңіл-күйін сұрау. Көңіл-күйді анықтау үшін сұрақтар қою немесе "көңіл-күй шкаласы" сияқты қысқа ойындар қолдану. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Қараша айы: әділдік және жауапкершілік айы Дәйек сөз: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» 1. Оқушыларға жанұяның маңыздылығын түсіндіру. 2. Отанға, ата-анаға және тілге деген білімдерін тереңдету. 3. Оқушыларды өз елінің болашағына шығармашыл және ойшыл көзқараспен қарауға бағыттау. Топқа бөлу: Оқушыларды тақырыпқа байланысты етіп 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын сұрау: «Wordwall» әдісі арқылы сұрау.
|
Оқушылардың «Көңіл күй шкаласы» әдісі арқылы мұғаліммен жылы қарым-қатынас орнатып, бүгінгі сабаққа деген қызығушылы артады. Оқушылар ДК экранынан шыққан әрбір сұраққа белсене, дұрыс жауап береді. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет шешім! Ойлы шешім! Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - сұрақтарға дұрыс жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК экраны
https://wordwall.net/embed/164c40cb1eeb4409b40c57f825d5b1ed?themeId=46&templateId=48&fontStackId=0
|
|
« Гүлдердің арасын аш» ойыны арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты болжаңыздар.
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға белсене жауап береді. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
ДК экраны |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
Мұғалім оқушыларға жаңа сабақпен және сабақтың мақсатымен таныстырады. «Заттар неден жасалған айтып бер?» айдары бойынша ойын құру. Ойынды «Wordwall» платформасы арқылы ойнату. Сабақты пысықтап алу мақсатында оқушыларға жасанды интелект көмегімен тақырыпқа байланысты қысқа бейнебаян көрсетіп, әңгімені жалғастыру. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Фри» әдісі. Топтарға «Фри» әдісі арқылы тапсырмалар беру.
|
Оқушылар мұқият тыңдайды. Бірінші топ - қолөнердің түрлерін атайды. Екінші топ- суретін салады, сипаттайды. Үшінші топ- «Нағыз өнер – қолөнер» тақырыбына 3 сөйлем құрайды. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - қолөнердің түрлерін атайды; - қолөнер бұйымдарының суретін салады, сипаттайды; - «Нағыз өнер – қолөнер» тақырыбына 3 сөйлем құрайды; - тапсырманы топпен орындайды. |
4 – сынып оқулығы, жұмыс дәптері ДК экраны https://wordwall.net/embed/e211260022494d1da39eda858e5292fb?themeId=53&templateId=5&fontStackId=0 «Fliki Ai» платформасы
|
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Тостақ» әдісі. Берілген сөздерге мағыналас және қарама-қарсы сөздерді тауып айтыңыздар.
|
Жұптар, берілген сөздерге мағыналас және қарама-қарсы сөздерді тауып айтады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - сөздерге мағыналас сөз табады; - қарама-қарсы сөздерді табады; - тапсырманы жұппен орындайды. |
4 – сынып оқулығы |
|
|
|
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі «Менің қолөнерге көзқарасым» тақырыбында 3 сөйлем жазыңыздар. |
Берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - сөйлем құрастырып жазады; - кестені толтырады; - берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы 10 мин. |
«LearningApps» ойыны арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылау. «Жасанды интеллект» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Үй тапсырмасын беру: 83 бет, 4 тапсырма |
Жеке жұмыс:
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай «Домбыра» әдісі арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
https://learningapps.org/watch?v=p4qnxygy220 4 – сынып оқулық, жұмыс дәптері. Қима қағаздар, ДК экраны |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нағыз өнер-қолөнер 4 сынып
Нағыз өнер-қолөнер 4 сынып
|
Бөлім: |
3 - бөлім. Мәдени мұра. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Берикова Алима Берікқызы |
|
Күні: |
06.11.2025 |
|
Сыныбы: 4 «Ж» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.5.1 — тыңдаған оқиға/әңгіменің бөліктерінің жалғасын болжау; 4.2.1.1 — берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Оқушылармен амандасып, олардың көңіл-күйін сұрау. Көңіл-күйді анықтау үшін сұрақтар қою немесе "көңіл-күй шкаласы" сияқты қысқа ойындар қолдану. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Қараша айы: әділдік және жауапкершілік айы Дәйек сөз: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» 1. Оқушыларға жанұяның маңыздылығын түсіндіру. 2. Отанға, ата-анаға және тілге деген білімдерін тереңдету. 3. Оқушыларды өз елінің болашағына шығармашыл және ойшыл көзқараспен қарауға бағыттау. Топқа бөлу: Оқушыларды тақырыпқа байланысты етіп 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын сұрау: «Wordwall» әдісі арқылы сұрау.
|
Оқушылардың «Көңіл күй шкаласы» әдісі арқылы мұғаліммен жылы қарым-қатынас орнатып, бүгінгі сабаққа деген қызығушылы артады. Оқушылар ДК экранынан шыққан әрбір сұраққа белсене, дұрыс жауап береді. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет шешім! Ойлы шешім! Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - сұрақтарға дұрыс жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК экраны
https://wordwall.net/embed/164c40cb1eeb4409b40c57f825d5b1ed?themeId=46&templateId=48&fontStackId=0
|
|
« Гүлдердің арасын аш» ойыны арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты болжаңыздар.
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға белсене жауап береді. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
ДК экраны |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
Мұғалім оқушыларға жаңа сабақпен және сабақтың мақсатымен таныстырады. «Заттар неден жасалған айтып бер?» айдары бойынша ойын құру. Ойынды «Wordwall» платформасы арқылы ойнату. Сабақты пысықтап алу мақсатында оқушыларға жасанды интелект көмегімен тақырыпқа байланысты қысқа бейнебаян көрсетіп, әңгімені жалғастыру. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Фри» әдісі. Топтарға «Фри» әдісі арқылы тапсырмалар беру.
|
Оқушылар мұқият тыңдайды. Бірінші топ - қолөнердің түрлерін атайды. Екінші топ- суретін салады, сипаттайды. Үшінші топ- «Нағыз өнер – қолөнер» тақырыбына 3 сөйлем құрайды. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - қолөнердің түрлерін атайды; - қолөнер бұйымдарының суретін салады, сипаттайды; - «Нағыз өнер – қолөнер» тақырыбына 3 сөйлем құрайды; - тапсырманы топпен орындайды. |
4 – сынып оқулығы, жұмыс дәптері ДК экраны https://wordwall.net/embed/e211260022494d1da39eda858e5292fb?themeId=53&templateId=5&fontStackId=0 «Fliki Ai» платформасы
|
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Тостақ» әдісі. Берілген сөздерге мағыналас және қарама-қарсы сөздерді тауып айтыңыздар.
|
Жұптар, берілген сөздерге мағыналас және қарама-қарсы сөздерді тауып айтады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - сөздерге мағыналас сөз табады; - қарама-қарсы сөздерді табады; - тапсырманы жұппен орындайды. |
4 – сынып оқулығы |
|
|
|
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі «Менің қолөнерге көзқарасым» тақырыбында 3 сөйлем жазыңыздар. |
Берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - сөйлем құрастырып жазады; - кестені толтырады; - берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы 10 мин. |
«LearningApps» ойыны арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылау. «Жасанды интеллект» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Үй тапсырмасын беру: 83 бет, 4 тапсырма |
Жеке жұмыс:
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай «Домбыра» әдісі арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
https://learningapps.org/watch?v=p4qnxygy220 4 – сынып оқулық, жұмыс дәптері. Қима қағаздар, ДК экраны |
шағым қалдыра аласыз














