|
Бөлім атауы: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нанның ерекшелігі. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.7.1 Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:қажетті ақпаратты ала білу, мәтіндегі қателерді түзету, одағай түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар:ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, одағай түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар:Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. Білген сайын келеді біле бергім Біле беру емес пе тілегі елдің Белден ассаң,алдыңда бел көрінсе, Қызыққаннан келмей ме жүре бергің. Сондықтан да келеді біле бергім.
1.Асты тас үсті тас, ортасында піскен ас? 2.Күрең қызыл түсі бар, тағамдардың асылы? 3.Дегенде емен екен, емен екен. Мен көрсем емен жолы төмен екен. Білімді ақылды болсаң мен айтайын, «Құраннан» бір жас үлкен немене екен? Жауабы: Нан
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. |
ҚБ |
7-сынып қазақ тілі |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-оқылым мәтіні. Мәтінді рөлге бөліп оқып, Жомарттың сұрағына жауап беріп көріңдер. Негізгі ойды анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
«Ізденімдік тапсырма» ғаламтор, энциклопедия, газет – журналдар, оқулықтардан нан туралы деректер жинау. https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%BD https://tirshilik-tynysy.kz/zanalyk/6812-ara-nanny-asiet.html https://massaget.kz/blogs/23211/ Тапсырма. Берілген ақпарат көздерінен «Нанның қасиеті» деген сауалға қатысты ақпаратты таңдап алыңыз. Нанды қадірлеуге байланысты
қандай ой айтасыз, ұсыныс білдіріңіз.
ҚБ
Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар ой тұжырымдайды. «Ізденімдік тапсырма» ғаламтор, энциклопедия, газет – журналдар, оқулықтардан нан туралы деректер жинау. Оқущылар грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Оқылым мәтінінен леп белгісінің қойылу себебін түсіндіреді; Мәтіннен одағайлардың мағынасын түсіндіреді; Шылаулар мен одағайларды қатыстырып, мәтінді қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі оқулығы. «Негеш» балалар энциклопедиясынан https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%BD https://tirshilik-tynysy.kz/zanalyk/6812-ara-nanny-asiet.html https://massaget.kz/blogs/23211/ Т.А.Комарова «Тамақтану әліппесі» |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нанның ерекшелігі 6-сабақ
Нанның ерекшелігі 6-сабақ
|
Бөлім атауы: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нанның ерекшелігі. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.7.1 Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:қажетті ақпаратты ала білу, мәтіндегі қателерді түзету, одағай түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар:ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, одағай түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар:Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. Білген сайын келеді біле бергім Біле беру емес пе тілегі елдің Белден ассаң,алдыңда бел көрінсе, Қызыққаннан келмей ме жүре бергің. Сондықтан да келеді біле бергім.
1.Асты тас үсті тас, ортасында піскен ас? 2.Күрең қызыл түсі бар, тағамдардың асылы? 3.Дегенде емен екен, емен екен. Мен көрсем емен жолы төмен екен. Білімді ақылды болсаң мен айтайын, «Құраннан» бір жас үлкен немене екен? Жауабы: Нан
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. |
ҚБ |
7-сынып қазақ тілі |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-оқылым мәтіні. Мәтінді рөлге бөліп оқып, Жомарттың сұрағына жауап беріп көріңдер. Негізгі ойды анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
«Ізденімдік тапсырма» ғаламтор, энциклопедия, газет – журналдар, оқулықтардан нан туралы деректер жинау. https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%BD https://tirshilik-tynysy.kz/zanalyk/6812-ara-nanny-asiet.html https://massaget.kz/blogs/23211/ Тапсырма. Берілген ақпарат көздерінен «Нанның қасиеті» деген сауалға қатысты ақпаратты таңдап алыңыз. Нанды қадірлеуге байланысты
қандай ой айтасыз, ұсыныс білдіріңіз.
ҚБ
Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар ой тұжырымдайды. «Ізденімдік тапсырма» ғаламтор, энциклопедия, газет – журналдар, оқулықтардан нан туралы деректер жинау. Оқущылар грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Оқылым мәтінінен леп белгісінің қойылу себебін түсіндіреді; Мәтіннен одағайлардың мағынасын түсіндіреді; Шылаулар мен одағайларды қатыстырып, мәтінді қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі оқулығы. «Негеш» балалар энциклопедиясынан https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%BD https://tirshilik-tynysy.kz/zanalyk/6812-ara-nanny-asiet.html https://massaget.kz/blogs/23211/ Т.А.Комарова «Тамақтану әліппесі» |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз


















