|
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
Х.Мұстафина атындағы мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: Еликенова Г.Р. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.3.1.9 - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысын табу ережелерін білу және қолдану; 11.3.1.10 - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережелерін білу және қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысын, интегралын табу ережелерін біледі және қолданады Кейбір оқушылар: нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысын, интегралын табу ережелерін қолданып қиындық деңгейі жоғары есептерді шығара алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдікмақсат |
Бөлім бойынша лексика және терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
- бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан құтылу үшін .... F(x)=... функциясы ... функция үшін алғашқы функция болады;
-
- анықталмаған интегралды табу үшін... керек; - интеграл астындағы функцияны ...теңбе-тең түрлендіреміз; - ... интеграл таңбасы алдына шығаруға болады; -... интегралды интегралдардыңқосындысы ретінде көрсету; - қисық сызықты трапеция ауданын табу үшін ... ; - айналу денесінің көлемін табу үшін ... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, Google форма, Jamboard тақтасы, Quizizz |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Тұрақты санның және дәрежелік, тригонометриялық туындысын, дифференциалдау ережелерін білу. Алғашқы функцияны, анықталмаған және анықталған интегралды табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:
Дәрежелер мен түбірлер.
Дәрежелік функция Х.Мұстафина атындағы
мектеп-лицейі Күні: Мұғалім: Еликенова
Г.Р. Сынып:
11 Қатысқан
оқушылар
саны: Қатыспаған
оқушылар
саны: Сабақтың
тақырыбы Нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
туындысы мен
интегралы Осы
сабақта
қол жеткізілетін
оқу
мақсаттары
(Оқу
бағдарламасына
сілтеме)
11.3.1.9 -
нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
туындысын табу ережелерін білу
және
қолдану; 11.3.1.10 -
нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
интегралын табу ережелерін
білу және
қолдану; Сабақтың мақсаты Барлық
оқушылар:
нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
туындысын, интегралын табу
ережелерін біледі және
қолданады Кейбір
оқушылар:
нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
туындысын, интегралын табу
ережелерін қолданып
қиындық
деңгейі
жоғары есептерді
шығара
алады Бағалау критерийлері нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
туындысын
табады; нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
интегралын
табады; нақты
көрсеткішті
дәрежелік
функцияның
интегралынтабу
ережелерін қолданып,
қисық
сызықты
трапецияның
ауданын таба
алады;
Тілдікмақсат
Бөлім бойынша лексика
және
терминология n-ші
дәрежелі
түбірден
шығару; рационалкөрсеткіштідәреже;
алғашқы
функция;
барлық
алғашқы
функциялардың
жиынтығы;
интегралдық тұрақты
шама;
анықталмаған
интеграл;
интеграл
астындағы
функция;
интеграл
астындағы өрнек;
тікелей
интегралдау;
анықталған
интеграл;
анықталған
интегралдың
төменгі
және
жоғарғы
шектері;
Ньютон-Лейбниц
формуласы; Диалогқа/жазылымға
қажетті
тіркестер саны ...
санының
...
түбірі болады, себебі
...; ... саны ...
санының
...
дәрежелі
арифметикалық
түбірі болады, себебі
...; ...
санның
...
дәрежелі
арифметикалық
түбірі болмайды, себебі
...; арифметикалық
түбірдіңқасиеттері бойынша
... өрнектің
...
үшін
мағынасы
бар; -
бөлшектің
бөліміндегі
иррационалдықтан
құтылу
үшін
....
F(x)=... функциясы ...
функция үшін
алғашқы функция
болады;
-
-
анықталмаған интегралды
табу үшін...
керек;
- интеграл
астындағы функцияны
...теңбе-тең
түрлендіреміз;
- ... интеграл
таңбасы алдына
шығаруға
болады;
-... интегралды
интегралдардыңқосындысы ретінде
көрсету;
-
қисық
сызықты трапеция ауданын
табу үшін ...
; - айналу
денесінің
көлемін
табу үшін
... Құндылықтарды дарыту Еңбек
және
шығармашылық АКТ қолдану
дағдылары Презентация, Google форма,
Jamboard тақтасы, Quizizz Алдыңғы меңгерілген білім Тұрақты
санның
және
дәрежелік,
тригонометриялық
туындысын, дифференциалдау
ережелерін білу. Алғашқы функцияны,
анықталмаған
және
анықталған интегралды
табады. Сабақ барысы Сабақ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













