Материалдар / Нәруыз- биологиялық полимер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Нәруыз- биологиялық полимер

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалім, қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қазан 2018
1325
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: нәруыздар

Сабақтың мақсаты: Нәруыз құрамындағы органикалық заттарды, аминқышқылдар, ферменттерді түсіндіру. Олардың қызметін меңгерту. Ынтымақтастықта жұмыс істеуге үйрету


Сабақтың нәтижесі: Нәруыз құрамындағы органикалық заттарды, аминқышқылдар, ферменттерді түсінеді. Олардың қызметін меңгереді. Ынтымақтастықта жұмыс істеуге үйренеді.

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту, ОүБ және ОБ; оқытуды басқару көшбасшылық; талантты және дарынды балаларды оқыту

Стратегиялық іс әрекет: «топтастыру», «кезбе тілші», «Балық қаңқасы », әдісі. «БББ» әдісі

Уақыт өлшемі

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс әрекеті

Оқушылардың

іс әрекеті

ресурстар

3 мин

І. Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу..

Орындарынан тұрып сәлемдеседі жылы қабақты сезеді. Келмеген оқушыларды айтады


2 мин

Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу.


«Кафель» әдісі бойынша топқа бөлу

І топ: « қызыл»

ІІ топ: «сары»

ІІІ топ: «жасыл»

топқа бағалау парақшалары беріледі

Оқушылар шағын топтарға бөлінеді. Топ басшы сайланады

Бағалау парақшалары

8 мин

Үй тапсырмасы

Көмірсулар мен липидтер

«Кезбе тілші» әдісі арқылы әр топқа бір оқушы нақты мәлімет береді, тілші үйге берілген тапсырма бойынша сауалнама жүргізуге тапсырма береді

«Кезбе тілші» әдісі арқылы әр топқа бір оқушы нақты мәлімет береді, тілші үйге берілген тапсырма бойынша сауалнама жүргізіп үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қойып жауап алады


Бағалау парақшасы, оқулық.

15 мин

Негізгі бөлім(жаңа сабақ)

Нәруыздар


Мұғалім жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында, видеоролик көрсетеді. «Балық қаңқасы» әдісін пайдаланып әр топтан тақырып бойынша жоғарғы қабырғасына сұрақ , төменгі қабырғасына жауап жаздырту.

Оқушылар жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында, видеоролик көреді. «Балық қаңқасы» әдісін пайдаланып әр топтан тақырып бойынша жоғарғы қабырғасына сұрақ , төменгі қабырғасына жауап жазып жауап береді.



Оқулық , плевчарт, маркер.

3 мин

Сергіту сәті

«Тапқырлық» әдісі бойынша бірнеше әріптерді көрінбейтіндей етіп парақшаға жазып, тақтаға іліп қоямын.

Оқушылар сол әріптен келетін сөйлемдерді тауып, жаңа тақырып бойынша ізденеді.


Парақшалар


7мин

Сабақты бекіту

Жаңа сабақты бекіту үшін оқулықты пайдалана отырып терминдік сөздерді дәптерге түсіру.

Оқушылардың тапқан жауаптары бойынша, өздеріне берілген тапсырмаларды орындай отырып қанша сөз жазғанын мағынасы қандай екенін тексереді

Оқулық, дәптер.

3 мин

Бағалау.


Әр топтың басшысын сайлап, тапсырма орындау барысында, топ мүшелерін бағалатады.

Әр топ басшысы өзінің топ мүшелерін бағалайды.

Бағалау парақшалары.

2 мин

Үйге тапсырма


Нәруыздар

Оқу. Қосымша мәліметтер жинау А. В. С нұсқасын жазу

Оқулық, дәптер, калам.


2мин

Рефлексия.

Оқушыларға жасыл, қызғылт түсті стикерлер таратады, тақтаға жүректің суреті бар плакат ілінеді, ол жерде мынандай сұрақтар беріледі;

- Білдім

- Білгім келеді?

- Білемін?

Оқушылар стикерлерге бүгінгі өткен сабақ бойынша

- Нені білгені

- Нені білгісі келетіні

- Не білетінін сауалдар төңірегінде ішкі сезімдерін жазып, жүрекке жапыстырады

Түрлі-түсті стикерлер.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!