|
Мектеп |
Ахмет Байтұрсынов ЖОМ ЖШС |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1-бөлім: Мәңгілік Ел – мұратым. Стилистика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Далиева К |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.10.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Бөлім бойынша жиынтық бағалау-1 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы ажырата алады. Мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жаза алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және Ынтымақ • Жасампаздық және Жаңашылдық |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы Ұйымдас тыру 5 минут Сабақтың ортасы 8 минут 7 минут 20 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Әдемі ойлай және
демала біл» жаттығуы Ойтүрткі «Бөлшектен бүтін құрау» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанның негізгі белгілерін жазып, мазмұнын толықтыр.
Жаңа Қазақстан ның негізгі белгілері
«Бүтінді бөлшекке бөлу» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанды құрайтын негізгі ұғымдарды маңыздылығына қарай тізбектеп жаз. Олардың Жаңа Қазақстанды құрудағы маңыздылығын дәйектеп түсіндір.
Жаңа Қазақстанның негізгі белгілері
3-тапсырма. (оқулықтан) Мәтіннің мақсатын, стилін анықта. Тілдік құралдарына талдау жаса. 1.Мәтіннің формасы 2.Мәтіннің түрі 3.Мәтіннің стилі 4Мәтіннің жанры 5.Мәтіннің мақсаты 6.Мазмұны 7. Аудиториясы 8.Тілі «Мәңгілік Ел – мұратым» бөлімі бойынша жиынтық бағалау Оқу мақсаты 9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу Бағалау критерийі Білім алушы
Ойлау дағдыларының деңгейі Қолдану Орындау уақыты 20 минут Тапсырма Жазба жұмысы 1. Мәтінді мұқият тыңдап, диктантты сауатты түрде орфографиялық және пунктуациялық норманы сақтай отырып жаз. Бұл – Жаңа Қазақстанды құруға бағытталған қадамның жарқын көрінісі. Бүгінде елімізде болып жатқан саяси реформалардың басты тетігі ретінде конституциялық өзгерістерді Президенттің өзі ұсынған болатын. Бұл жерде Мемлекет басшысы халық тарапынан туындайтын барлық мәселені ескеріп отырғанын айта кеткен ләзім. Дұрысы, Президент елдің пікірін ескергісі келеді. Бүгінгі таңда Президент өзінің саяси реформаларына қатысты жаңа бағдарламасын ұсынды. Оның негізі – қоғам тарапынан туындайтын мәселелерді қалтарыста қалдырмау. ...Конституцияға енгізілетін өзгерістерге байланысты референдум өткізу туралы Президенттің ұсынысы өте дәйекті екені даусыз. Себебі мұның барлығы қоғам тарапынан болған сұраныстың нәтижесінде қолға алынып жатқан жұмыстар екені рас. Мемлекет басшысының саяси реформадағы ең маңызды бағыттар ретінде билік тармақтары арасындағы теңгерімді өзгерту, Парламенттің өкілеттігін күшейту, жергілікті өзін-өзі басқару, әсіресе мәслихаттардың рөлін арттыру, сайлау жүйесіндегі пропорционалды-мажоритарлық жүйені енгізу арқылы халықтың әр санаттағы, әртүрлі пікірдегі, әртүрлі саяси көзқарастағы өкілдерін мемлекеттік мәселелерге кеңінен тартуды көздегені көңілге қонымды. 2. Берілген мәтінді мұқият оқып, тілдік құралдарына талдау жаса. 1.Мәтіннің формасы 2.Мәтіннің түрі 3.Мәтіннің стилі 4Мәтіннің жанры 5.Тілі
Рефлексия «Сатылым» Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды.
Үй тапсырма:«Мәңгілік Ел – мұратым»эссе жазу |
Психологиялық ахуал
«Әдемі ойлай және демала
біл» жаттығуы
«Бөлшектен бүтін құрау» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанның негізгі белгілерін жазып, мазмұнын толықтырады.
«Бүтінді бөлшекке бөлу» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанды құрайтын негізгі ұғымдарды маңыздылығына қарай тізбектеп жазады. Олардың Жаңа Қазақстанды құрудағы маңыздылығын дәйектеп түсіндіреді.
Мәтіннің мақсатын, стилін анықтайды. Тілдік құралдарына талдау жасайды
«Мәңгілік Ел – мұратым» бөлімі бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын орындайды.
Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -Жаңа Қазақстанның негізгі белгілерін айқындайды, -негізгі ұғымдарды маңыздылығы на қарай жіктейді, -дәлелдейді
Дескриптор Білім алушы -мәтіннің мақсатын анықтайды, -стилін ажыратады, -тілдік құралдарға талдау жасайды.
Берілген бұлт, ағаш, күн суреттері арқылы бағалау
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
https://www.google.com/search?q=%D
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
https://massaget.kz/mangilik_el/tup_tamyir/asyil_soz/41294/
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нәтиже сабақ. Бөлім бойынша жиынтық бағалау-1
Нәтиже сабақ. Бөлім бойынша жиынтық бағалау-1
|
Мектеп |
Ахмет Байтұрсынов ЖОМ ЖШС |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1-бөлім: Мәңгілік Ел – мұратым. Стилистика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Далиева К |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.10.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Бөлім бойынша жиынтық бағалау-1 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы ажырата алады. Мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жаза алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және Ынтымақ • Жасампаздық және Жаңашылдық |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы Ұйымдас тыру 5 минут Сабақтың ортасы 8 минут 7 минут 20 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Әдемі ойлай және
демала біл» жаттығуы Ойтүрткі «Бөлшектен бүтін құрау» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанның негізгі белгілерін жазып, мазмұнын толықтыр.
Жаңа Қазақстан ның негізгі белгілері
«Бүтінді бөлшекке бөлу» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанды құрайтын негізгі ұғымдарды маңыздылығына қарай тізбектеп жаз. Олардың Жаңа Қазақстанды құрудағы маңыздылығын дәйектеп түсіндір.
Жаңа Қазақстанның негізгі белгілері
3-тапсырма. (оқулықтан) Мәтіннің мақсатын, стилін анықта. Тілдік құралдарына талдау жаса. 1.Мәтіннің формасы 2.Мәтіннің түрі 3.Мәтіннің стилі 4Мәтіннің жанры 5.Мәтіннің мақсаты 6.Мазмұны 7. Аудиториясы 8.Тілі «Мәңгілік Ел – мұратым» бөлімі бойынша жиынтық бағалау Оқу мақсаты 9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу Бағалау критерийі Білім алушы
Ойлау дағдыларының деңгейі Қолдану Орындау уақыты 20 минут Тапсырма Жазба жұмысы 1. Мәтінді мұқият тыңдап, диктантты сауатты түрде орфографиялық және пунктуациялық норманы сақтай отырып жаз. Бұл – Жаңа Қазақстанды құруға бағытталған қадамның жарқын көрінісі. Бүгінде елімізде болып жатқан саяси реформалардың басты тетігі ретінде конституциялық өзгерістерді Президенттің өзі ұсынған болатын. Бұл жерде Мемлекет басшысы халық тарапынан туындайтын барлық мәселені ескеріп отырғанын айта кеткен ләзім. Дұрысы, Президент елдің пікірін ескергісі келеді. Бүгінгі таңда Президент өзінің саяси реформаларына қатысты жаңа бағдарламасын ұсынды. Оның негізі – қоғам тарапынан туындайтын мәселелерді қалтарыста қалдырмау. ...Конституцияға енгізілетін өзгерістерге байланысты референдум өткізу туралы Президенттің ұсынысы өте дәйекті екені даусыз. Себебі мұның барлығы қоғам тарапынан болған сұраныстың нәтижесінде қолға алынып жатқан жұмыстар екені рас. Мемлекет басшысының саяси реформадағы ең маңызды бағыттар ретінде билік тармақтары арасындағы теңгерімді өзгерту, Парламенттің өкілеттігін күшейту, жергілікті өзін-өзі басқару, әсіресе мәслихаттардың рөлін арттыру, сайлау жүйесіндегі пропорционалды-мажоритарлық жүйені енгізу арқылы халықтың әр санаттағы, әртүрлі пікірдегі, әртүрлі саяси көзқарастағы өкілдерін мемлекеттік мәселелерге кеңінен тартуды көздегені көңілге қонымды. 2. Берілген мәтінді мұқият оқып, тілдік құралдарына талдау жаса. 1.Мәтіннің формасы 2.Мәтіннің түрі 3.Мәтіннің стилі 4Мәтіннің жанры 5.Тілі
Рефлексия «Сатылым» Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды.
Үй тапсырма:«Мәңгілік Ел – мұратым»эссе жазу |
Психологиялық ахуал
«Әдемі ойлай және демала
біл» жаттығуы
«Бөлшектен бүтін құрау» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанның негізгі белгілерін жазып, мазмұнын толықтырады.
«Бүтінді бөлшекке бөлу» әдісі арқылы Жаңа Қазақстанды құрайтын негізгі ұғымдарды маңыздылығына қарай тізбектеп жазады. Олардың Жаңа Қазақстанды құрудағы маңыздылығын дәйектеп түсіндіреді.
Мәтіннің мақсатын, стилін анықтайды. Тілдік құралдарына талдау жасайды
«Мәңгілік Ел – мұратым» бөлімі бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын орындайды.
Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -Жаңа Қазақстанның негізгі белгілерін айқындайды, -негізгі ұғымдарды маңыздылығы на қарай жіктейді, -дәлелдейді
Дескриптор Білім алушы -мәтіннің мақсатын анықтайды, -стилін ажыратады, -тілдік құралдарға талдау жасайды.
Берілген бұлт, ағаш, күн суреттері арқылы бағалау
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
https://www.google.com/search?q=%D
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
https://massaget.kz/mangilik_el/tup_tamyir/asyil_soz/41294/
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















