|
Білім беру ұйымының атауы |
№38 орта мектебі |
|||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шулгаубаева Н.К. |
|||||||
|
Күні: |
05.02.2026 |
|||||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||||
|
Құндылық: |
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Ұйымдастыру
|
Психологиялы ахуалды қалыптастыру Мейірімді жүрекпен Біз сабақты бастайық Ақ пейілді ниетпен Жалқаулықты тастайық Күн көзін ашайық (Тақтада бұлттар суреті ілінеді. Әр бұлтты оқушы алып өзіне арналған жақсы тілекті оқиды. Күн көзі ашылып Сәттілік тілек арқылы сабақты бастау) |
Психологиялы ахуалды қалыптастыру мақсатында оқушыларға жақсы тілектер айтады
|
ҚБ
Күн,
жұлдыз |
Интер белсенді тақта |
|
|||
|
Өзін-өзі тексеру |
Үй тапсырмасын тексеру «Өткенге шолу» «Аққалаға қалпақ кигіз» ойыны арқылы өткен тақырыпты пысықтау |
Ойын арқылы өткенді естеріне түсіреді |
Дескриптор: Жалпы -1балл -үй жұмысын шолу жасайды; -білімдерін пысықтайды. ҚБ
Күн,
жұлдыз |
Интер белсенді тақта |
|
|||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру |
Тақырыпты, мақсатымен танысу Күн реті Көркем жазу (Табиғат құбылысына байланысты мақал) (Қай септікте тұрғанын тауып сөзді сөз құрамына талдау) Жел дауылды шақырады, |
Табиғат құбылысына байланысты мақалдың қай септікте тұрғанын тауып сөзді сөз құрамына талдайды |
ҚБ
Күн,
жұлдыз |
|
|
|||
|
1-жаттығу «Болжау» әдісі Кестедегі суреттер мен сөздер арқылы мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжап көр. Б |
|
Дескриптор: Жалпы-1балл Сурет пен сөздер арқылы мәтін не туралы екенін болжайды. ҚБ
Күн,
жұлдыз |
Интер белсенді тақта |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Септікті қайталау «Тамшылар» әдісі Септіктер тақтада ілінеді. Қолшатырда ілінген сұрақтар қай септікте екенін тауып қояды. 2-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктегі сқздерді тауып, септеп жаз. Мәтіннің аты: Күн райын болжау. А.с. шөп,күн,Әли,Сәрсен І.С.шөптің,күннің, Әлидің, Сәрсеннің Б.С. шөпке, күнге, Әлиге, Сәрсенге Т.С. шөпті, күнді, Әлиді,Сәрсенді Ж.С. шөпте, күнде, Әлиде,Сәрсенде Ш.С. шөптен, күннен, Әлиден, Сәрсеннен К.С.шөппен,күнмен,Әлимен,Сәрсенмен |
«Тамшылар» әдісі арқылы септіктердің жалғау мен сұрақтарын табады Дәптермен жұмыс |
Дескриптор: Жалпы-3балл -септіктердің жалғау мен сұрақтарын табады; -мәтінге ат қояды; -зат есімдерді септейді. |
Интер белсенді тақта |
|
|||
|
Сергіту сәті: Қимылды жаттығу Оқушылар дене қимылдары арқылы сергіту жаттығуын жасайды |
Интер белсенді тақта |
|
||||||
|
|
Топтық жұмыс 1- топ «Топтастыр» Балаларға, гүлдің, партамен, ағаштарда, домбырадан, қаламды, аспанның, оқушы, күн, күнді, бұлттан, жаңбырмен. 2- топ «Артығын тап» әдісі
3- топ. «Септеп жаз » Боран, аспан.
4-топ «Орындарын тап» Мақалдың бөліктерін құрап шық.
Адамның табиғатсыз
күні жоқ,
ЕБҚ Мақсаты: септіктерді меңгерту Мына сөздерді септе (Таратпа қағаз) Кітап, аспан. |
Оқушылар топта берілген тапсырмалады орындайды. Берілген сөздерді топтастырады, сөздердің ішінен артық сөздерді табады, берілген сөздерді септейді, -орындары ауысқан сөздерден мақал-мәтелдерді тауып жазады. |
Дескриптор: Жалпы-2балл -берілген сөздерді топтастырады; - сөздердің ішінен артық сөздерді табады; -берілген сөздерді септейді; -орындары ауысқан сөздерден мақал-мәтелдерді тауып жазады. ҚБ Күн,
жұлдыз |
|
|
|||
|
3-жаттығу. Суретке қара. Ақпаратты қолданып, қандай ауа райында сабақ болмайтынын хабарлама түрінде жаз.
«Хабарлама — бұл ақпаратты қысқаша және нақты жеткізу үшін қолданылатын жазбаша немесе ауызша мәтін. Оның мақсаты — белгілі бір оқиға, іс-шара немесе жаңалық туралы хабарлау» . Құрметті қала тұрғындары! Ақпан айының 10-шы жұлдызында ауаның температурасы -250-290 және одан да төмен болуына, желдің жылдамдығының 2-4км\с болуына байланысты 0-4 сыныптарда сабақ болмайды. |
Оқушылар ақпаратты қолдана отырып, хабарлама жазады
|
Дескриптор: Жалпы-2балл -ақпаратты қолданады; -хабарлама жазады -ауа райының қолайсыздығы туралы мәліметтер бере алады-1Б ҚБ
Күн,
жұлдыз |
|
|
||||
|
|
4-жаттығу. Көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікке қойып оқы.
|
Көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікке қойып оқиды, Марат сөзін септейді |
Дескриптор: Жалпы-1балл -Көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікке қойып оқиды; -Марат сөзін септейді; -көркем жазу емлесін сақтайды. |
Слайд Жиынтық парақтары |
|
|||
|
Бекіту |
Тест тапсырмасы wordwall https://wordwall.net/ru/resource/37528379 |
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп кері байланыс жасайды. |
|
|
|
|||
|
Үйге тапсырма: |
Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік Берілген сөздерді септеп келу. |
Үй тапсырмасын алады |
|
|
|
|||
![]()
|
Білім беру ұйымының атауы |
№38 орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шулгаубаева Н.К. |
||||||
|
Күні: |
05.02.2026 |
||||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
||||||
|
Құндылық: |
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру 3минут Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 7 минут Өткен білімді еске түсіру 10 минут Сабақтың ортасы 5 минут 3минут 5 минут 5 минут Бекіту 5 минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялы ахуалды қалыптастыру Балалар .......жылы тілек сіздерге жақсы көңіл күй, қуаныш сыйласын! Күн көзін ашайық (Тақтада бұлттар суреті ілінеді. Әр бұлтты оқушы алып өзіне арналған жақсы тілекті оқиды. Күн көзі ашылып Сәттілік тілек арқылы сабақты бастау) Үй тапсырмасын тексеру «Өткенге шолу» «Аққалаға қалпақ кигіз» ойыны арқылы өткен тақырыпты пысықтау Тақырыпты, мақсатымен танысу Күн реті Көркем жазу (Табиғат құбылысына байланысты мақал) (Қай септікте тұрғанын тауып сөзді сөз құрамына талдау) Жел дауылды
шақырады, 1-жаттығу «Болжау» әдісі Кестедегі суреттер мен сөздер арқылы мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжап көр. Бүгін күн ұясына қызарып батса, ертең күн ашық болады. Септікті қайталау ( «Тамшылар» әдісі) Септіктер тақтада ілінеді. Қолшатырда ілінген сұрақтар қай септікте екенін тауып қояды. 2-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктегі сқздерді тауып, септеп жаз. Мәтіннің аты: Күн райын болжау. А.с. шөп,күн,Әли,Сәрсен І.С.шөптің,күннің, Әлидің, Сәрсеннің Б.С. шөпке, күнге, Әлиге, Сәрсенге Т.С. шөпті, күнді, Әлиді,Сәрсенді Ж.С. шөпте, күнде, Әлиде,Сәрсенде Ш.С. шөптен, күннен, Әлиден, Сәрсеннен К.С. шөппен,күнмен,Әлимен,Сәрсенмен Сергіту сәті: Қимылды жаттығу Топтық жұмыс 1- топ «Топтастыр» Балаларға, гүлдің, партамен, ағаштарда, домбырадан, қаламды, аспанның, оқушы, күн, күнді, бұлттан, жаңбырмен. 2- топ «Артығын тап» әдісі
3- топ. «Септеп жаз » Боран, аспан. 4-топ «Орындарын тап» Мақалдың бөліктерін құрап шық.
Адамның табиғатсыз
күні жоқ,
ЕБҚ Мақсаты: септіктерді меңгерту Мына сөздерді септе (Таратпа қағаз) Кітап, аспан.
3-жаттығу. Ақпаратты қолдана отырып, хабарлама жаз. «Хабарлама — бұл ақпаратты қысқаша және нақты жеткізу үшін қолданылатын жазбаша немесе ауызша мәтін. Оның мақсаты — белгілі бір оқиға, іс-шара немесе жаңалық туралы хабарлау» Құрметті қала тұрғындары! Ақпан айының 10-шы жұлдызында ауаның температурасы -250-290 және одан да төмен болуына, желдің жылдамдығының 2-4км\с болуына байланысты 0-4 сыныптарда сабақ болмайды. 4-жаттығу
Үй тапсырмасы Мына сөздерді септеп келу. Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік
|
Оқушыларға жақсы тілек Ойын арқылы өткенді естеріне түсіреді Дәптермен жұмыс «Тамшылар» әдісі арқылы септіктердің жалғау мен сұрақтарын табады Сөздерді септейді Хабарлама жазады Топтық тапсырманы орындайды. Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Таратпа қағаздағы сөздерді септейді Оқушылар хабарлама жазады. Слайдта көрсетілген ауа райы бойынша хабарлам айтады. Марат сөзін септейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Күн,жұлдыздар» әдісі Үй жұмысын орындайды Білімдерін пысықтайды-1Б Дескриптор: Сурет пен сөздерге қарап, мәтін не туралы екенін болжайды- 1б Мәтінге ат қояды-1Б Зат есімдерді септейді-2 Б ҚБ: «Күн,жұлдыз» әдісі Топтық жұмыс жасайды-1Б Дескриптор: Хабарлама жаза алады-1 Б Ауа райының қолайсыздығы туралы мәліметтер бере алады-1Б Дескриптор: Марат сөзін септей алады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б ҚБ: Дескриптор: Берілген сөздерді септейді «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Слайд Слайд Суреттер Дәптер Суреттер Слайд Сөздерді септеу үлгісі Оқулық Суреттер Таратпа тапсырмалар Хабарлама жазуға арналған парақшалар Суреттер Септіктер жазылған плакат Жиынтық парақтары Кері байланыс парағы Жиынтық парақтары |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
|
Білім беру ұйымының атауы |
№38 орта мектебі |
|||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шулгаубаева Н.К. |
|||||||
|
Күні: |
05.02.2026 |
|||||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||||
|
Құндылық: |
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Ұйымдастыру
|
Психологиялы ахуалды қалыптастыру Мейірімді жүрекпен Біз сабақты бастайық Ақ пейілді ниетпен Жалқаулықты тастайық Күн көзін ашайық (Тақтада бұлттар суреті ілінеді. Әр бұлтты оқушы алып өзіне арналған жақсы тілекті оқиды. Күн көзі ашылып Сәттілік тілек арқылы сабақты бастау) |
Психологиялы ахуалды қалыптастыру мақсатында оқушыларға жақсы тілектер айтады
|
ҚБ
Күн,
жұлдыз |
Интер белсенді тақта |
|
|||
|
Өзін-өзі тексеру |
Үй тапсырмасын тексеру «Өткенге шолу» «Аққалаға қалпақ кигіз» ойыны арқылы өткен тақырыпты пысықтау |
Ойын арқылы өткенді естеріне түсіреді |
Дескриптор: Жалпы -1балл -үй жұмысын шолу жасайды; -білімдерін пысықтайды. ҚБ
Күн,
жұлдыз |
Интер белсенді тақта |
|
|||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру |
Тақырыпты, мақсатымен танысу Күн реті Көркем жазу (Табиғат құбылысына байланысты мақал) (Қай септікте тұрғанын тауып сөзді сөз құрамына талдау) Жел дауылды шақырады, |
Табиғат құбылысына байланысты мақалдың қай септікте тұрғанын тауып сөзді сөз құрамына талдайды |
ҚБ
Күн,
жұлдыз |
|
|
|||
|
1-жаттығу «Болжау» әдісі Кестедегі суреттер мен сөздер арқылы мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжап көр. Б |
|
Дескриптор: Жалпы-1балл Сурет пен сөздер арқылы мәтін не туралы екенін болжайды. ҚБ
Күн,
жұлдыз |
Интер белсенді тақта |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Септікті қайталау «Тамшылар» әдісі Септіктер тақтада ілінеді. Қолшатырда ілінген сұрақтар қай септікте екенін тауып қояды. 2-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктегі сқздерді тауып, септеп жаз. Мәтіннің аты: Күн райын болжау. А.с. шөп,күн,Әли,Сәрсен І.С.шөптің,күннің, Әлидің, Сәрсеннің Б.С. шөпке, күнге, Әлиге, Сәрсенге Т.С. шөпті, күнді, Әлиді,Сәрсенді Ж.С. шөпте, күнде, Әлиде,Сәрсенде Ш.С. шөптен, күннен, Әлиден, Сәрсеннен К.С.шөппен,күнмен,Әлимен,Сәрсенмен |
«Тамшылар» әдісі арқылы септіктердің жалғау мен сұрақтарын табады Дәптермен жұмыс |
Дескриптор: Жалпы-3балл -септіктердің жалғау мен сұрақтарын табады; -мәтінге ат қояды; -зат есімдерді септейді. |
Интер белсенді тақта |
|
|||
|
Сергіту сәті: Қимылды жаттығу Оқушылар дене қимылдары арқылы сергіту жаттығуын жасайды |
Интер белсенді тақта |
|
||||||
|
|
Топтық жұмыс 1- топ «Топтастыр» Балаларға, гүлдің, партамен, ағаштарда, домбырадан, қаламды, аспанның, оқушы, күн, күнді, бұлттан, жаңбырмен. 2- топ «Артығын тап» әдісі
3- топ. «Септеп жаз » Боран, аспан.
4-топ «Орындарын тап» Мақалдың бөліктерін құрап шық.
Адамның табиғатсыз
күні жоқ,
ЕБҚ Мақсаты: септіктерді меңгерту Мына сөздерді септе (Таратпа қағаз) Кітап, аспан. |
Оқушылар топта берілген тапсырмалады орындайды. Берілген сөздерді топтастырады, сөздердің ішінен артық сөздерді табады, берілген сөздерді септейді, -орындары ауысқан сөздерден мақал-мәтелдерді тауып жазады. |
Дескриптор: Жалпы-2балл -берілген сөздерді топтастырады; - сөздердің ішінен артық сөздерді табады; -берілген сөздерді септейді; -орындары ауысқан сөздерден мақал-мәтелдерді тауып жазады. ҚБ Күн,
жұлдыз |
|
|
|||
|
3-жаттығу. Суретке қара. Ақпаратты қолданып, қандай ауа райында сабақ болмайтынын хабарлама түрінде жаз.
«Хабарлама — бұл ақпаратты қысқаша және нақты жеткізу үшін қолданылатын жазбаша немесе ауызша мәтін. Оның мақсаты — белгілі бір оқиға, іс-шара немесе жаңалық туралы хабарлау» . Құрметті қала тұрғындары! Ақпан айының 10-шы жұлдызында ауаның температурасы -250-290 және одан да төмен болуына, желдің жылдамдығының 2-4км\с болуына байланысты 0-4 сыныптарда сабақ болмайды. |
Оқушылар ақпаратты қолдана отырып, хабарлама жазады
|
Дескриптор: Жалпы-2балл -ақпаратты қолданады; -хабарлама жазады -ауа райының қолайсыздығы туралы мәліметтер бере алады-1Б ҚБ
Күн,
жұлдыз |
|
|
||||
|
|
4-жаттығу. Көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікке қойып оқы.
|
Көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікке қойып оқиды, Марат сөзін септейді |
Дескриптор: Жалпы-1балл -Көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікке қойып оқиды; -Марат сөзін септейді; -көркем жазу емлесін сақтайды. |
Слайд Жиынтық парақтары |
|
|||
|
Бекіту |
Тест тапсырмасы wordwall https://wordwall.net/ru/resource/37528379 |
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп кері байланыс жасайды. |
|
|
|
|||
|
Үйге тапсырма: |
Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік Берілген сөздерді септеп келу. |
Үй тапсырмасын алады |
|
|
|
|||
![]()
|
Білім беру ұйымының атауы |
№38 орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шулгаубаева Н.К. |
||||||
|
Күні: |
05.02.2026 |
||||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
||||||
|
Құндылық: |
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру 3минут Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 7 минут Өткен білімді еске түсіру 10 минут Сабақтың ортасы 5 минут 3минут 5 минут 5 минут Бекіту 5 минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялы ахуалды қалыптастыру Балалар .......жылы тілек сіздерге жақсы көңіл күй, қуаныш сыйласын! Күн көзін ашайық (Тақтада бұлттар суреті ілінеді. Әр бұлтты оқушы алып өзіне арналған жақсы тілекті оқиды. Күн көзі ашылып Сәттілік тілек арқылы сабақты бастау) Үй тапсырмасын тексеру «Өткенге шолу» «Аққалаға қалпақ кигіз» ойыны арқылы өткен тақырыпты пысықтау Тақырыпты, мақсатымен танысу Күн реті Көркем жазу (Табиғат құбылысына байланысты мақал) (Қай септікте тұрғанын тауып сөзді сөз құрамына талдау) Жел дауылды
шақырады, 1-жаттығу «Болжау» әдісі Кестедегі суреттер мен сөздер арқылы мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжап көр. Бүгін күн ұясына қызарып батса, ертең күн ашық болады. Септікті қайталау ( «Тамшылар» әдісі) Септіктер тақтада ілінеді. Қолшатырда ілінген сұрақтар қай септікте екенін тауып қояды. 2-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктегі сқздерді тауып, септеп жаз. Мәтіннің аты: Күн райын болжау. А.с. шөп,күн,Әли,Сәрсен І.С.шөптің,күннің, Әлидің, Сәрсеннің Б.С. шөпке, күнге, Әлиге, Сәрсенге Т.С. шөпті, күнді, Әлиді,Сәрсенді Ж.С. шөпте, күнде, Әлиде,Сәрсенде Ш.С. шөптен, күннен, Әлиден, Сәрсеннен К.С. шөппен,күнмен,Әлимен,Сәрсенмен Сергіту сәті: Қимылды жаттығу Топтық жұмыс 1- топ «Топтастыр» Балаларға, гүлдің, партамен, ағаштарда, домбырадан, қаламды, аспанның, оқушы, күн, күнді, бұлттан, жаңбырмен. 2- топ «Артығын тап» әдісі
3- топ. «Септеп жаз » Боран, аспан. 4-топ «Орындарын тап» Мақалдың бөліктерін құрап шық.
Адамның табиғатсыз
күні жоқ,
ЕБҚ Мақсаты: септіктерді меңгерту Мына сөздерді септе (Таратпа қағаз) Кітап, аспан.
3-жаттығу. Ақпаратты қолдана отырып, хабарлама жаз. «Хабарлама — бұл ақпаратты қысқаша және нақты жеткізу үшін қолданылатын жазбаша немесе ауызша мәтін. Оның мақсаты — белгілі бір оқиға, іс-шара немесе жаңалық туралы хабарлау» Құрметті қала тұрғындары! Ақпан айының 10-шы жұлдызында ауаның температурасы -250-290 және одан да төмен болуына, желдің жылдамдығының 2-4км\с болуына байланысты 0-4 сыныптарда сабақ болмайды. 4-жаттығу
Үй тапсырмасы Мына сөздерді септеп келу. Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік
|
Оқушыларға жақсы тілек Ойын арқылы өткенді естеріне түсіреді Дәптермен жұмыс «Тамшылар» әдісі арқылы септіктердің жалғау мен сұрақтарын табады Сөздерді септейді Хабарлама жазады Топтық тапсырманы орындайды. Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Таратпа қағаздағы сөздерді септейді Оқушылар хабарлама жазады. Слайдта көрсетілген ауа райы бойынша хабарлам айтады. Марат сөзін септейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Күн,жұлдыздар» әдісі Үй жұмысын орындайды Білімдерін пысықтайды-1Б Дескриптор: Сурет пен сөздерге қарап, мәтін не туралы екенін болжайды- 1б Мәтінге ат қояды-1Б Зат есімдерді септейді-2 Б ҚБ: «Күн,жұлдыз» әдісі Топтық жұмыс жасайды-1Б Дескриптор: Хабарлама жаза алады-1 Б Ауа райының қолайсыздығы туралы мәліметтер бере алады-1Б Дескриптор: Марат сөзін септей алады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б ҚБ: Дескриптор: Берілген сөздерді септейді «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Слайд Слайд Суреттер Дәптер Суреттер Слайд Сөздерді септеу үлгісі Оқулық Суреттер Таратпа тапсырмалар Хабарлама жазуға арналған парақшалар Суреттер Септіктер жазылған плакат Жиынтық парақтары Кері байланыс парағы Жиынтық парақтары |
|
||
шағым қалдыра аласыз
үгін күн ұясына қызарып батса, ертең күн ашық
болады.















