Материалдар / Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану / 5-сынып. математика, ҚМЖ

Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану / 5-сынып. математика, ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану / 5-сынып. ҚМЖ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім:

5.1А Натурал сандар және нөл саны

Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 5

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:


Сабақтың тақырыбы:

Арифметикалық амалдардың қасиеттері. Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес сабақтың мақсаты:

5.1.2.2 амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәндерін табу;

5.1.2.3 санды өрнектердің мәндерін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану;

Сабақ мақсаты:

Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.

Сабақ барысы:

Сабақты кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлеметсіздерме!

Бүгін Арифметикалық амалдардың қасиеттері. Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану, тақырыбын қарастырамыз.

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәндерін табу;

Ұйымдастыру сәті. Үй жұмысын тексеру.

Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»

Мұғаліммен сәлемдеседі


Үй тапсырмасын тексертеі




Ауызша бағалау

Презентация

Оқу құрал жабдықтары


Сабақтың басы

Жаңа сабақ

Тақырыпты мысалдар арқылы түсіндіремін.

Сұрақтарға жауап береді.


Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.


Мысалдар бойынша түсінген түсінбегеніне кері юайланыс береді.








Ауызша бағалау


Мақтау мадақтау


Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді.

Кітап

Дәптер


Интерактивті тақта


Бағалау парақтары


Слайд

Бекіту тапсырмасы

Оқулықпен жұмыс, деңгейлік тапсырмаларды қолдану.

А деңгейінің есептері №41,42,63

В деңгейінің есептері № 51

А В деңгейлі есептерді шығарады

41

1) 279 + (21 + 35) = 300 + 35 = 335

3) 577 + 23 + 21 = 600 + 21 = 62

5) 181 + 19 + 400 + 19 = 400 + 400 + 19 = 819

7) 1203 + 796 = 796 + 4 + 1000 + 199 = 800 + 1000 + 199 = 1999


45

  1. =216*305-42993=65880-42993=22887

  2. =809+11711=12520

  3. =345-299=46

  4. =7410+51642:906=

7410+57=7467












Дескриптор:

-Қосудың тиімді тәсілін қолданып қосынды түрінде жазады;

Дескриптор:

Натурал сандарға амалдар қолдануда ережені дұрыс қолданады;

Есептің шартына сай жауабын дұрыс табады

Кітап

Дәптер


Интерактивті тақта


5-сыныбына арн. / Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. 4-басылымы. - Алматы: Атамұра, 2017)№

Жеке жұмыс

Қосымша тапсырма орындау.

Оқушылар тапсырманы кезектесіп тақтада орындайды


47

1)=9*10=90

2) =8*100=800

3) 9*25*4=9*100=900

4) 3*125*8=3*1000=3000

5)7*4*25=7*100=700

6)6*8*125=6*1000=6000

7)11*2*5=11*10=110

ҚБ: Оқушылардың белсенділігіне қарай бағаланады.

Дескриптор:

Натурал сандарға амал қолдануды үлгі бойынша орындайды.

-терімділік қасиетін дұрыс қолданады

-есептің жауабын дұрыс анықтайды

Тақта

Бор


Кітап

Дәптер


Интерактивті тақта



Тапсырманы орындайды

51

  1. =(6604+1547):429+971=

8151:429+971=19+971=1000

  1. =(600-304)+16192=296+16192=16488

  2. =33374-(101+32273)=33374-32374=0

Әрбір дұрыс есеп үшін 1 балл

Дескриптор:

Натурал сандарға амалдар қолдануда ережені дұрыс қолданады;

Есептің шартына сай жауабын дұрыс табады

Тақта

Бор


Кітап

Дәптер


Интерактивті тақта



Сабақтың соңы

Бүгінгі сабақта:

  1. Амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәндерін табу;

  2. Санды өрнектердің мәндерін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану;

Сабақты бекіту

Рефлексия. Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады:

Мен білдім …

Қызықты болды…

Қиындық тудырды…

Мен тапсырманы орындадым…

Мен енді…

Сабақтан мен не алдым…


Тақырыпты меңгергенін анықтау

Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады:

Мен білдім …

Қызықты болды…

Қиындық тудырды…

Мен тапсырманы орындадым…

Мен енді…

Сабақтан мен не алдым…


Оқушылардың белсенділігіне қарай бағаланады



Тақта

Бор


Кітап

Дәптер


Интерактивті тақта



Презентация








17 Қырқүйек 2023
697
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі