Сабақ №3 : Натюрморт өнері. |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 9.09 12.09 10.09 15.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә,Б,В,Г,Д |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.5.2 Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындайды |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
Ұлттық бұйымдардан құралған натюрморт композициясының нобайын салыңыз. 1-Тапсырма
нобайды салады; натюрморт композициясын кұрастырады. 2-Тапсырма Бейнелеу өнерінің терминологиясын қолдана отырып, суретшілердің, қолөнершілердің, дизайнерлердің жұмыстарындағы жанрлар мен түрлерін анықтаңыз және қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттаңыз.
|
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
Сабақ №4: Ұлттық сәндік натюрморт |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 9.09 12.09 10.09 15.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә,Б,В,Г,Д |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.6.4 Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдалану мен эксперимент жүргізу |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдаланады және эксперимент жүргізеді |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
1-Тапсырма Кеңсе заттарын (желім, түсті қарындаштар, сызғыш, қалам, қарындаш немесе циркуль) қолдана отырып, натюрморт композициясын құрастырыңыз. Мысалы
композицияны құрастырады; заттарды орналастыру заңдылықтарын көрсетеді.
|
2-Тапсырма Графика көркем тәсілін қолданып, қазақтың ұлттық музыкалық аспабын көркемдеп салыңыз.
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Натюрморт өнері.
Сабақ №3 : Натюрморт өнері. |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 9.09 12.09 10.09 15.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә,Б,В,Г,Д |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.5.2 Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындайды |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
Ұлттық бұйымдардан құралған натюрморт композициясының нобайын салыңыз. 1-Тапсырма
нобайды салады; натюрморт композициясын кұрастырады. 2-Тапсырма Бейнелеу өнерінің терминологиясын қолдана отырып, суретшілердің, қолөнершілердің, дизайнерлердің жұмыстарындағы жанрлар мен түрлерін анықтаңыз және қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттаңыз.
|
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
Сабақ №4: Ұлттық сәндік натюрморт |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 9.09 12.09 10.09 15.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә,Б,В,Г,Д |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.6.4 Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдалану мен эксперимент жүргізу |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдаланады және эксперимент жүргізеді |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
1-Тапсырма Кеңсе заттарын (желім, түсті қарындаштар, сызғыш, қалам, қарындаш немесе циркуль) қолдана отырып, натюрморт композициясын құрастырыңыз. Мысалы
композицияны құрастырады; заттарды орналастыру заңдылықтарын көрсетеді.
|
2-Тапсырма Графика көркем тәсілін қолданып, қазақтың ұлттық музыкалық аспабын көркемдеп салыңыз.
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
шағым қалдыра аласыз


