ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Куанышева Гульнур Аскаровна |
|
|
Күні:. |
28.02.25ж |
|
|
Сынып:7 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Наурыз – ұлыстың ұлы күні. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.5.1.7 септеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды, септеулік шылаулардың қызметін біліп, жазба жұмыстарында орынды қолданады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңбері Сабақтың басында оқушыларды шаттық шеңберіне жинап, «Наурыз думан» әнін айту арқылы сабақтың атмосферасын қалыптастырыңыз.
|
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады |
Жарайсыңдар! |
презентация https://youtu.be/Szh0aQ1GKx8?si=-Fe2mBr0fZzY4e3e
|
|||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру.«Допты қағып ал» әдісі. 3-тапсырма 70 бет «Мен диқаншы болсам» тақырыбына 8-10 сөйлемнен тұратын мәтін дайындау. |
Допты қағып алған оқушы жауап береді |
Жарайсыңдар! |
Доп |
||||||||||||||
|
«Кроссенс» әдісі арқылы болжам жасаңыз! Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
|
Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжап анықтайды. |
|
Презентация |
||||||||||||||
|
«Жаңа сөздер айдары» Сабаққа байланысты жаңа сөздерді түсіндіру. Ұлыс-ескіше жаңа жыл Теңелу –бір дәрежеде, бірдей Дәм тату –тамақ ішу, қонақ болу Шығыс – жер шарының күншығысында орналасқан ел, халық Көшет-көшіріп егу мақсатымен өсірілген жас шыбықтар |
Сөздік дәптерлеріне жазып алады, сөз тіркесін құрайды. |
|
Презентация |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы
|
|||||||||||||||||
|
Ойтүрткі -Наурыз мерекесі туралы не білесіңдер? -Наурыз мерекесінде қандай салт-дәстүрлер орындалады? «Ассоциация» әдісі Тапсырма. Наурыз мейрамы туралы ассоциограмманы толтырыңдар.
Тыңдалым. Бейнематериалды көріп, мазмұнын есте сақтаңдар! Наурыз мерекесінің шығу тарихын білесіңдер ме?
Тапсырма.Бейнежазба мазмұны бойынша Наурыз мерекесін басқа халықтар қалай атайтынын кестеге түсіріңдер
Оқылым. 74 бет, 5-тапсырма. «Сиқырлы текшелер» әдісі. Текшедегі сұрақтарға жауап беріңіз
Мәтінді оқыңдар. Мәтіннің мазмұны ұяшықтағы сұрақтарға жауап беріңдер. Жауаптарыңды дәлелдеңдер. Мысал келтіріңдер. 1.Неге наурызды жыл басы дейді? 2.Неге қазақ халқы Наурыз мейрамын «Ұлыстың ұлы күні» деп атайды? 3.Қазақ халқында бұл мейрамды тойлаудың қандай дәстүрлері бар? Мысалы келтіріңдер. 4.Неге Наурыз «Табиғат мейрамы» деп те аталады? 5.Адамдар не істейді?
|
Сұрақтарға жауап береді
Наурыз мейрамы туралы ассоциограмманы толтырады
Бейнематериалды тамашалайды
Бейнежазба мазмұны бойынша Наурыз мерекесін басқа халықтар қалай атайтынын кестеге түсіреді
Мәтінді мұқият оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Өз жауаптарын дәлелдеп, мысалдар келтіреді. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор:1б -ассоциацияларын жазады-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор:1б -кестені дұрыс толтырады-1б Дескриптор:3б -мәтіннің мазмұнын түсінді-1б -сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап берді-1б -мысалдар келтірді-1б |
Презентация Қима қағаз Бейнематериал https://youtu.be/idOX1jeGyDc?si= y0UH_dKibR1yjNmc Презентация Қима қағаз Презентация
https://wordwall.net/ru/resource/87618783 |
||||||||||||||
|
2-тапсырма: “ЗЕРТТЕ ЖӘНЕ ІЗДЕН” ӘДІСІ (Топтық ЖҰМЫС) Бейнематериал мен мәтіннің тақырыбын және өзектілігін анықтаңдар
«Септеуліктер қоржыны» әдісі. Септеулік шылауларды еске түсіреміз. Септеулік шылауларды қоржынға дұрыс жинаймыз
|
Бейнематериал мен мәтіннің тақырыбын және өзектілігін анықтайды Септеулік шылауларды еске түсіреді, септеулік шылауларды анықтайды |
Дескрипторы:4б -бейнематериалдың тақырыбын анықтады-1б -өзектілігін анықтады1б; -мәтіннің тақырыбын анықтады-1б -өзектілігін анықтады-1б
Дескрипторы:2б - Септеулік шылауларды еске түсіреді -1б - ажыратады 1б
Жарайсыңдар! |
Презентация Қима қағаз Презентация, қима қағаздар
|
||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
73 бет, 3-тапсырма. «Ойлан, жауап бер!» |
Тапсырманы орындайды |
Жарайсыңдар! |
Оқулық |
|||||||||||||
|
Рефлексия |
«Бағдаршам» әдісі арқылы өткізу |
Рефлексияға жауап береді. |
«Бағдаршам»
|
Презентация https://teacher.gynzy.com/en/board/8d2f d111-b712-4d24-a642-e320a16f33d1 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Доклад "Что влияет на успех"
Доклад "Что влияет на успех"
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Куанышева Гульнур Аскаровна |
|
|
Күні:. |
28.02.25ж |
|
|
Сынып:7 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Наурыз – ұлыстың ұлы күні. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.5.1.7 септеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды, септеулік шылаулардың қызметін біліп, жазба жұмыстарында орынды қолданады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңбері Сабақтың басында оқушыларды шаттық шеңберіне жинап, «Наурыз думан» әнін айту арқылы сабақтың атмосферасын қалыптастырыңыз.
|
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады |
Жарайсыңдар! |
презентация https://youtu.be/Szh0aQ1GKx8?si=-Fe2mBr0fZzY4e3e
|
|||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру.«Допты қағып ал» әдісі. 3-тапсырма 70 бет «Мен диқаншы болсам» тақырыбына 8-10 сөйлемнен тұратын мәтін дайындау. |
Допты қағып алған оқушы жауап береді |
Жарайсыңдар! |
Доп |
||||||||||||||
|
«Кроссенс» әдісі арқылы болжам жасаңыз! Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
|
Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжап анықтайды. |
|
Презентация |
||||||||||||||
|
«Жаңа сөздер айдары» Сабаққа байланысты жаңа сөздерді түсіндіру. Ұлыс-ескіше жаңа жыл Теңелу –бір дәрежеде, бірдей Дәм тату –тамақ ішу, қонақ болу Шығыс – жер шарының күншығысында орналасқан ел, халық Көшет-көшіріп егу мақсатымен өсірілген жас шыбықтар |
Сөздік дәптерлеріне жазып алады, сөз тіркесін құрайды. |
|
Презентация |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы
|
|||||||||||||||||
|
Ойтүрткі -Наурыз мерекесі туралы не білесіңдер? -Наурыз мерекесінде қандай салт-дәстүрлер орындалады? «Ассоциация» әдісі Тапсырма. Наурыз мейрамы туралы ассоциограмманы толтырыңдар.
Тыңдалым. Бейнематериалды көріп, мазмұнын есте сақтаңдар! Наурыз мерекесінің шығу тарихын білесіңдер ме?
Тапсырма.Бейнежазба мазмұны бойынша Наурыз мерекесін басқа халықтар қалай атайтынын кестеге түсіріңдер
Оқылым. 74 бет, 5-тапсырма. «Сиқырлы текшелер» әдісі. Текшедегі сұрақтарға жауап беріңіз
Мәтінді оқыңдар. Мәтіннің мазмұны ұяшықтағы сұрақтарға жауап беріңдер. Жауаптарыңды дәлелдеңдер. Мысал келтіріңдер. 1.Неге наурызды жыл басы дейді? 2.Неге қазақ халқы Наурыз мейрамын «Ұлыстың ұлы күні» деп атайды? 3.Қазақ халқында бұл мейрамды тойлаудың қандай дәстүрлері бар? Мысалы келтіріңдер. 4.Неге Наурыз «Табиғат мейрамы» деп те аталады? 5.Адамдар не істейді?
|
Сұрақтарға жауап береді
Наурыз мейрамы туралы ассоциограмманы толтырады
Бейнематериалды тамашалайды
Бейнежазба мазмұны бойынша Наурыз мерекесін басқа халықтар қалай атайтынын кестеге түсіреді
Мәтінді мұқият оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Өз жауаптарын дәлелдеп, мысалдар келтіреді. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор:1б -ассоциацияларын жазады-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор:1б -кестені дұрыс толтырады-1б Дескриптор:3б -мәтіннің мазмұнын түсінді-1б -сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап берді-1б -мысалдар келтірді-1б |
Презентация Қима қағаз Бейнематериал https://youtu.be/idOX1jeGyDc?si= y0UH_dKibR1yjNmc Презентация Қима қағаз Презентация
https://wordwall.net/ru/resource/87618783 |
||||||||||||||
|
2-тапсырма: “ЗЕРТТЕ ЖӘНЕ ІЗДЕН” ӘДІСІ (Топтық ЖҰМЫС) Бейнематериал мен мәтіннің тақырыбын және өзектілігін анықтаңдар
«Септеуліктер қоржыны» әдісі. Септеулік шылауларды еске түсіреміз. Септеулік шылауларды қоржынға дұрыс жинаймыз
|
Бейнематериал мен мәтіннің тақырыбын және өзектілігін анықтайды Септеулік шылауларды еске түсіреді, септеулік шылауларды анықтайды |
Дескрипторы:4б -бейнематериалдың тақырыбын анықтады-1б -өзектілігін анықтады1б; -мәтіннің тақырыбын анықтады-1б -өзектілігін анықтады-1б
Дескрипторы:2б - Септеулік шылауларды еске түсіреді -1б - ажыратады 1б
Жарайсыңдар! |
Презентация Қима қағаз Презентация, қима қағаздар
|
||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
73 бет, 3-тапсырма. «Ойлан, жауап бер!» |
Тапсырманы орындайды |
Жарайсыңдар! |
Оқулық |
|||||||||||||
|
Рефлексия |
«Бағдаршам» әдісі арқылы өткізу |
Рефлексияға жауап береді. |
«Бағдаршам»
|
Презентация https://teacher.gynzy.com/en/board/8d2f d111-b712-4d24-a642-e320a16f33d1 |
шағым қалдыра аласыз





















