|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Наурыз мерекесі Күшейткіш үстеу БЖБ |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 -жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, құттықтау құрастырып жазу; 6.4.4.3 - үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, құттықтау құрастырып жазады; - үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал «Акроним» әдісі Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. |
«Есім акронимі» әдісі арқылы әр оқушы өз есімінің бастапқы әрпінен басталатын сын есім қойып айтады «Киіз үй» әдісі арқылы 3 немесе 4 топқа бөліп, топ ережесімен таныстыру |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту 1-тапсырма. |
Суреттерді сөйлетейік.
|
Сабақ тақырыбы бойынша өз ойларын айтады. |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма «Спиральді мәтін» 2а-тапсырма. Жұптық жұмыс 2ә-тапсырма Топтық жұмыс Қосымша тапсырма. Жеке жұмыс |
Мәтінді оқыңдар. «Наурыз туралы хикая» Оқушылар ұнтаспадан 22-аудиомәтінді тыңдайды. https://youtu.be/cEhjjtmjTTU?si=PKKHWwJy7xgzCc8f Жалпы сыныпқа тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Мәтін құрылымына талдау жасаңдар
Төмендегі сөздерді пайдаланып, ата-анаңа, досыңа құттықтау хат жазыңдар. |
Дескриптор: -мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; Мәтін тақырыбы бойынша досына, ата-анасына құттықтау хат жазады. ҚБ Топтар бір-бірін өзара бағалайды «2 жұлдыз, бір тілек» |
оқулық, дәптер
Кесте |
||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Құнды қасиетті беру» ойыны
|
Музыка ойнайды. Балалар шеңбер құра отыра қалады және шеңбер бойынша сақина салынған қорапшаны береді. Мұғалімнің сөзі бойынша қорапшаның айналып жүруі тоқтатылады. Сол сәтте кім қорапшаны ұстап тұрған болса, сол оның ішінен бір парақ қағазды шығарады және онда жазылғанды орындайды. Күні бұрын дайындалып қоюы тиісті мұндай парақтарда сабақ тақырыбы бойынша қандай да бір әрекет жазылып қойылады.
|
Оқушылар үздік ойыншыны анықтайды |
|
||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Граматикалық тапсырма.
|
Күшейткіш үстеу Күшейткіш заттың сынын немесе қимылдың, іс-әрекеттің белгісін, сапасын күшейтіп не солғындатып көрсетеді. Мысалы: тым аласа, ең арзаны, өте сапалы, мүлде ұмыту, сәл жүру, керемет билеу. |
Дескриптор: - күшейткіш үстеуді сөйлемдерде қолданады; - күшейткіш үстеуді сөйлем ішінен табады.
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма. ЖЖ 4-тапсырма. Сыныппен тақтада орындалады. |
Күшейткіш үстеу мен мөлшер үстеуін пайдалана отырып, екі суретті салыстырыңдар. Күшейткіш үстеулерді тауып, қандай сөзбен тіркесіп тұрғанын және қандай мағына беріп тұрғанын ажыратыңдар.
|
|
|||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Шаршылар» Үй тапсырмасы: |
Әдіс бойынша жұмысты аяқтағаннан соң оқушы дәптерге шаршының суретін салады. Егер жұмыс түсініксіз болса шаршыны «қызыл», аздап түсінсе «сары», жүз пайызға түсінгеніне сенімді болса «жасыл» түске бояйды. Көркем әдеби шығармадан күшейткіш үстеулері бар 5 сөйлем жазу. |
|
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Наурыз. Күшейткіш үстеу. 6-сынып. Сабақ жоспары.ҚМЖ "Мектеп" баспасы
Наурыз. Күшейткіш үстеу. 6-сынып. Сабақ жоспары.ҚМЖ "Мектеп" баспасы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Наурыз мерекесі Күшейткіш үстеу БЖБ |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 -жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, құттықтау құрастырып жазу; 6.4.4.3 - үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, құттықтау құрастырып жазады; - үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал «Акроним» әдісі Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. |
«Есім акронимі» әдісі арқылы әр оқушы өз есімінің бастапқы әрпінен басталатын сын есім қойып айтады «Киіз үй» әдісі арқылы 3 немесе 4 топқа бөліп, топ ережесімен таныстыру |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту 1-тапсырма. |
Суреттерді сөйлетейік.
|
Сабақ тақырыбы бойынша өз ойларын айтады. |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма «Спиральді мәтін» 2а-тапсырма. Жұптық жұмыс 2ә-тапсырма Топтық жұмыс Қосымша тапсырма. Жеке жұмыс |
Мәтінді оқыңдар. «Наурыз туралы хикая» Оқушылар ұнтаспадан 22-аудиомәтінді тыңдайды. https://youtu.be/cEhjjtmjTTU?si=PKKHWwJy7xgzCc8f Жалпы сыныпқа тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Мәтін құрылымына талдау жасаңдар
Төмендегі сөздерді пайдаланып, ата-анаңа, досыңа құттықтау хат жазыңдар. |
Дескриптор: -мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; Мәтін тақырыбы бойынша досына, ата-анасына құттықтау хат жазады. ҚБ Топтар бір-бірін өзара бағалайды «2 жұлдыз, бір тілек» |
оқулық, дәптер
Кесте |
||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Құнды қасиетті беру» ойыны
|
Музыка ойнайды. Балалар шеңбер құра отыра қалады және шеңбер бойынша сақина салынған қорапшаны береді. Мұғалімнің сөзі бойынша қорапшаның айналып жүруі тоқтатылады. Сол сәтте кім қорапшаны ұстап тұрған болса, сол оның ішінен бір парақ қағазды шығарады және онда жазылғанды орындайды. Күні бұрын дайындалып қоюы тиісті мұндай парақтарда сабақ тақырыбы бойынша қандай да бір әрекет жазылып қойылады.
|
Оқушылар үздік ойыншыны анықтайды |
|
||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Граматикалық тапсырма.
|
Күшейткіш үстеу Күшейткіш заттың сынын немесе қимылдың, іс-әрекеттің белгісін, сапасын күшейтіп не солғындатып көрсетеді. Мысалы: тым аласа, ең арзаны, өте сапалы, мүлде ұмыту, сәл жүру, керемет билеу. |
Дескриптор: - күшейткіш үстеуді сөйлемдерде қолданады; - күшейткіш үстеуді сөйлем ішінен табады.
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма. ЖЖ 4-тапсырма. Сыныппен тақтада орындалады. |
Күшейткіш үстеу мен мөлшер үстеуін пайдалана отырып, екі суретті салыстырыңдар. Күшейткіш үстеулерді тауып, қандай сөзбен тіркесіп тұрғанын және қандай мағына беріп тұрғанын ажыратыңдар.
|
|
|||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Шаршылар» Үй тапсырмасы: |
Әдіс бойынша жұмысты аяқтағаннан соң оқушы дәптерге шаршының суретін салады. Егер жұмыс түсініксіз болса шаршыны «қызыл», аздап түсінсе «сары», жүз пайызға түсінгеніне сенімді болса «жасыл» түске бояйды. Көркем әдеби шығармадан күшейткіш үстеулері бар 5 сөйлем жазу. |
|
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














