|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Альсеитова И.Д |
|||||
|
Күні: |
27.11.25 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Не үйрендім? Не білдім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ауа райы» әдісі Бір парақ қағазға көңіл күйіне сәйкес сурет салады, көңіл күйі жақсы болса, жарқырап тұрған күнді бейнелейді. Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Өткенді пысықтау «Кір жаятын жіп» әдісі Оқылым Түлкі шүмек күрек дүрбі Күлкі түбек жүрек Үміт ұ-ү құн – күн құндыз – күндіз құл – күл тұр – түр тұз – түз тұс – түс сұр – сүр ұру – үру Жаңа тақырып Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқулықтың 73-бетіндегі 1-тапсырма бойынша әр қатардағы артық әріпті табу. Бірінші қатарда«і», екінші қатарда «й» әріптері неліктен артық екеніндәлелдейді. Бір-бірінің қатесін түзейді. 2. Сызбаға сәйкес «Білімді мыңды жығар» мақалынқұрайды. Бір-бірінің қатесін түзейді. Жазылым. 1. Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Гүл күлтелерін дыбысына сәйкес бояу. Ұяшықтағы әріптер қатарынан сөздерді тауып оқу. ЕБҚ Дауысты дыбыс әріптерін жаз А,ә,о,ө,ұ,ү,е,и,ы,і,у,э. ЕҚБ Тақтаға мына сөздерді дұрыс жаз. Құндыз, жүрекше, шағала,қарақат,ұшақ.
ФС тапсырмасы Бекіту және саралау Саралау тапсырма 1-деңгей: Суреттегі кейіпкерлерді атап, көңіл күйлерінболжап айт. 2-деңгей: Суреттің мазмұны бойынша сұрақ қой, сұрақтарға жауап бер. 3-деңгей: Мәтіндегі оқиғаның жалғасын болжап, мәтіндіжалғастыр. ҚЖ: Көру диктанты Апам ыдыс жуды. Мен оған көмектестім. Ағам еденді сыпырды
|
Оқушылар сабаққа дейінгі көңіл күйлерін салып береді. Өткен тақырыпты пысықтайды Артық әріптерді табады Мақалды құрайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс орындайды Би билейді Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Үү дыбысы мен Дескриптор: Оқушылар әр қатардағы артық әріпті тапты Әріптерді таниды, қолданады
Дескриптор: Гүл күлтелерін бояды. Ұяшықтан сөздерді тауып оқыды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Дескриптор: 1-деңгей Кейіпкерлерге сипаттама берді. 2-деңгей Сурет мазмұны бойынша сұрақтар құрап, жауап берді. 3-деңгей Мәтіннің мазмұнын жалғастырды.
«Табыс ағашы» әдісі |
Оқушы суреттері
Кестелер Кеспе әріптер Сызбалар Жұмыс дәптері Кеспе әріптер Әуен Оқулық Суреттер Жұмыс парағы Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Не үйрендім? Не білдім?
Не үйрендім? Не білдім?
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Альсеитова И.Д |
|||||
|
Күні: |
27.11.25 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Не үйрендім? Не білдім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ауа райы» әдісі Бір парақ қағазға көңіл күйіне сәйкес сурет салады, көңіл күйі жақсы болса, жарқырап тұрған күнді бейнелейді. Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Өткенді пысықтау «Кір жаятын жіп» әдісі Оқылым Түлкі шүмек күрек дүрбі Күлкі түбек жүрек Үміт ұ-ү құн – күн құндыз – күндіз құл – күл тұр – түр тұз – түз тұс – түс сұр – сүр ұру – үру Жаңа тақырып Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқулықтың 73-бетіндегі 1-тапсырма бойынша әр қатардағы артық әріпті табу. Бірінші қатарда«і», екінші қатарда «й» әріптері неліктен артық екеніндәлелдейді. Бір-бірінің қатесін түзейді. 2. Сызбаға сәйкес «Білімді мыңды жығар» мақалынқұрайды. Бір-бірінің қатесін түзейді. Жазылым. 1. Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Гүл күлтелерін дыбысына сәйкес бояу. Ұяшықтағы әріптер қатарынан сөздерді тауып оқу. ЕБҚ Дауысты дыбыс әріптерін жаз А,ә,о,ө,ұ,ү,е,и,ы,і,у,э. ЕҚБ Тақтаға мына сөздерді дұрыс жаз. Құндыз, жүрекше, шағала,қарақат,ұшақ.
ФС тапсырмасы Бекіту және саралау Саралау тапсырма 1-деңгей: Суреттегі кейіпкерлерді атап, көңіл күйлерінболжап айт. 2-деңгей: Суреттің мазмұны бойынша сұрақ қой, сұрақтарға жауап бер. 3-деңгей: Мәтіндегі оқиғаның жалғасын болжап, мәтіндіжалғастыр. ҚЖ: Көру диктанты Апам ыдыс жуды. Мен оған көмектестім. Ағам еденді сыпырды
|
Оқушылар сабаққа дейінгі көңіл күйлерін салып береді. Өткен тақырыпты пысықтайды Артық әріптерді табады Мақалды құрайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс орындайды Би билейді Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Үү дыбысы мен Дескриптор: Оқушылар әр қатардағы артық әріпті тапты Әріптерді таниды, қолданады
Дескриптор: Гүл күлтелерін бояды. Ұяшықтан сөздерді тауып оқыды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Дескриптор: 1-деңгей Кейіпкерлерге сипаттама берді. 2-деңгей Сурет мазмұны бойынша сұрақтар құрап, жауап берді. 3-деңгей Мәтіннің мазмұнын жалғастырды.
«Табыс ағашы» әдісі |
Оқушы суреттері
Кестелер Кеспе әріптер Сызбалар Жұмыс дәптері Кеспе әріптер Әуен Оқулық Суреттер Жұмыс парағы Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз





















