|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Г.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 Негізгі және туынды етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен зат есім, етістік,сын есімдерді табады Етістіктің негізгі және туынды түрлерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан – жасампаздық және жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: Ақпан – жасампаздық және жаңашылдық 2-апта дәйексөзі: «Өнерлі бала - өрге жүзер» 10-14.02.25ж. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 мину Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Өрмекші торы» әдісі Шеңбер құра тұрып, жіпті бір-біріне беру арқылы өрмекші торын құрады. Жіпті бере отырып ол оқушыға жақсы тілек айтады Өткенді пысықтау Қандай сөз таптарын білесіңдер? Ережесін сұрау? Ереже: Заттың қимылын іс - әрекетін білдіретін сөздерді етістік дейміз. Етістіктерге Не істеді? Не қылды? Қайтті? деген сұрақтар қойылады Үй тапсырмасы 6-жаттығу Күрделі етістіктерді теріп жаз Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 11-жаттығу Оқылым Мен оқуға бардым? Мәтінді тыңда Тыңдаған мәтін бойынша бір-біріңе сұрақ қой Мәтін неліктен үш бөлікке бөлінген? Әр бөліктің тақырыбын анықтап, оларға ат қой Төмендегі сұрақтардың жауабын жаз
Өзіңнің мектепке барған алғашқы күнің есіңде ме? Ойыңмен бөліс 12-жаттығу Оқылым Суретпен жұмыс Сурет мазмұнын болжа. Әлидің күнделігін оқы Күнделік дұрыс жазылған ба? Әлиге қандай кеңес бересің? 13- жаттығу Екі бағанадағы етістіктерді оқып, салыстыр Бірінші бағандағы сөздердің түбірі етістіктен жасалған Екінші бағандағы сөздердің түбірі зат есімнен жасалған Сергіту сәті «Қазақ биі» ЕҚБ:Суретші сөзін сөз құрамына талда Ережемен жұмыс Мұғалімнің түсіндірмесі Жеке жеке оқиды Хормен оқиды 14-жаттығу Мақалды жатқа жаз Ел үмітін ер ақтар, Ер атағын ел сақтар. Етістіктердің астын сыз.Ақтар туынды етістік екенін дәлелде Топпен жұмыс 1-топ: 2-топ: Үй тапсырмасы 15-жаттығу Ағаш бұтақтарындағы етістіктерді теріп жаз ҚЖ: Диктант Шахтада Біз қалада тұрамыз. Әкем шахтада істейді. Шахтер болуды мен де ұнатамын. Шахтаны көргім келеді. Оның қайда екенін білемін. Анау биік қара таудың қасында. Тау етегінде үлкен үй тұр. Шахтаға кірер есік сол жерде. Ақыры шыдамадым. Әкем сыйлаған фонарымды алдым да тура шахтаға тарттым. Кері байланыс «Сабақ туралы пікір» Оқушылар сабақтың қай бөлігі қызықты болғанын, не үйренгендерін айтып, пікір қалдырады. |
Сыныпқа жағымды атмосфера орнату Өткенді пысықтайды Мәтінмен танысады. Оқушылар бірге қазақтың биін орындап, сергіп алады. Ережемен жұмыс жасайды Мақалды жатқа жазады Топтық тапсырмаларды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
ҚБ: « Көбелек ұстау» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-2 балл
Дескриптор: Оқушылар өз сөйлемдерінде сөз таптарын дұрыс қолданады-1 балл
Дескриптор: 2 балл
Дескриптор: Дескриптор: Етістіктердің астын сызады Дара етістіктерді күрделі
етістікке айналдырып жазады |
Оқулық, тақта, маркер, презентация, карточкалар, онлайн платформалар. Оқулық, презентация, смайликтер Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды етістік
Негізгі және туынды етістік
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Г.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 Негізгі және туынды етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен зат есім, етістік,сын есімдерді табады Етістіктің негізгі және туынды түрлерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан – жасампаздық және жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: Ақпан – жасампаздық және жаңашылдық 2-апта дәйексөзі: «Өнерлі бала - өрге жүзер» 10-14.02.25ж. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 мину Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Өрмекші торы» әдісі Шеңбер құра тұрып, жіпті бір-біріне беру арқылы өрмекші торын құрады. Жіпті бере отырып ол оқушыға жақсы тілек айтады Өткенді пысықтау Қандай сөз таптарын білесіңдер? Ережесін сұрау? Ереже: Заттың қимылын іс - әрекетін білдіретін сөздерді етістік дейміз. Етістіктерге Не істеді? Не қылды? Қайтті? деген сұрақтар қойылады Үй тапсырмасы 6-жаттығу Күрделі етістіктерді теріп жаз Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 11-жаттығу Оқылым Мен оқуға бардым? Мәтінді тыңда Тыңдаған мәтін бойынша бір-біріңе сұрақ қой Мәтін неліктен үш бөлікке бөлінген? Әр бөліктің тақырыбын анықтап, оларға ат қой Төмендегі сұрақтардың жауабын жаз
Өзіңнің мектепке барған алғашқы күнің есіңде ме? Ойыңмен бөліс 12-жаттығу Оқылым Суретпен жұмыс Сурет мазмұнын болжа. Әлидің күнделігін оқы Күнделік дұрыс жазылған ба? Әлиге қандай кеңес бересің? 13- жаттығу Екі бағанадағы етістіктерді оқып, салыстыр Бірінші бағандағы сөздердің түбірі етістіктен жасалған Екінші бағандағы сөздердің түбірі зат есімнен жасалған Сергіту сәті «Қазақ биі» ЕҚБ:Суретші сөзін сөз құрамына талда Ережемен жұмыс Мұғалімнің түсіндірмесі Жеке жеке оқиды Хормен оқиды 14-жаттығу Мақалды жатқа жаз Ел үмітін ер ақтар, Ер атағын ел сақтар. Етістіктердің астын сыз.Ақтар туынды етістік екенін дәлелде Топпен жұмыс 1-топ: 2-топ: Үй тапсырмасы 15-жаттығу Ағаш бұтақтарындағы етістіктерді теріп жаз ҚЖ: Диктант Шахтада Біз қалада тұрамыз. Әкем шахтада істейді. Шахтер болуды мен де ұнатамын. Шахтаны көргім келеді. Оның қайда екенін білемін. Анау биік қара таудың қасында. Тау етегінде үлкен үй тұр. Шахтаға кірер есік сол жерде. Ақыры шыдамадым. Әкем сыйлаған фонарымды алдым да тура шахтаға тарттым. Кері байланыс «Сабақ туралы пікір» Оқушылар сабақтың қай бөлігі қызықты болғанын, не үйренгендерін айтып, пікір қалдырады. |
Сыныпқа жағымды атмосфера орнату Өткенді пысықтайды Мәтінмен танысады. Оқушылар бірге қазақтың биін орындап, сергіп алады. Ережемен жұмыс жасайды Мақалды жатқа жазады Топтық тапсырмаларды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
ҚБ: « Көбелек ұстау» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-2 балл
Дескриптор: Оқушылар өз сөйлемдерінде сөз таптарын дұрыс қолданады-1 балл
Дескриптор: 2 балл
Дескриптор: Дескриптор: Етістіктердің астын сызады Дара етістіктерді күрделі
етістікке айналдырып жазады |
Оқулық, тақта, маркер, презентация, карточкалар, онлайн платформалар. Оқулық, презентация, смайликтер Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз














