|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі 107 - сабақ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
02.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру Негізгі, туынды сын есімді ажырату |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 71 –бет «Ой қозғау» әдісі Берілген сөздерді оқы. Негізгі сын есімдерді тап Туынды сын есімдерді тап Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, негігі,туынды сын есімдерге ажыратады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді суреттердің көмегімен оқы. Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап жаз. Сын есімдердің астын сыз. Туынды сын есімді сөз құрамына ажырат ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Негізгі сын есім деген не? |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -сұрақтарға жауап жазады-1б -сын есімдерді табады-1б -туынды сын есімнің түбірін табады-1б - туынды сын есімнің қосымшасын табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 5-жаттығу 71,72 –бет Таратпа қалам |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Талда» әдісі Мақалды қатесін түзеп жаз. Сын есімдерді тап. Олардың негізгі, туынды екенін ажырат ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұл сын есімдердің құрғақ, қалың деген сын есімдерден өзгешелігі неде деп ойлайсың? |
Мақалды қатесін түзеп жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -1б -негізгі сын есімдерді табады-1б -туынды сын есімдерді табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -мәтінді көшіріп жазады |
Оқулық 6-жаттығу 72-бет дәптер қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Берілген сын есімдерді кестеге орналастыр ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Негізгі және туынды сын есімдерді қалай ажыратуға болады? |
Берілген сын есімдерді кестеге орналастырады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -негізгі сын есімдерді табады-1б -туынды сын есімдерді табады-1б -сын есімдерді түрлеріне қарай кестеге орналастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
таратпа қалам |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма 8 –жаттығу 73 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды сын есім 107 сабақ ҚМЖ 3 сынып
Негізгі және туынды сын есім 107 сабақ ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі 107 - сабақ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
02.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру Негізгі, туынды сын есімді ажырату |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 71 –бет «Ой қозғау» әдісі Берілген сөздерді оқы. Негізгі сын есімдерді тап Туынды сын есімдерді тап Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, негігі,туынды сын есімдерге ажыратады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді суреттердің көмегімен оқы. Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап жаз. Сын есімдердің астын сыз. Туынды сын есімді сөз құрамына ажырат ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Негізгі сын есім деген не? |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -сұрақтарға жауап жазады-1б -сын есімдерді табады-1б -туынды сын есімнің түбірін табады-1б - туынды сын есімнің қосымшасын табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 5-жаттығу 71,72 –бет Таратпа қалам |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Талда» әдісі Мақалды қатесін түзеп жаз. Сын есімдерді тап. Олардың негізгі, туынды екенін ажырат ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұл сын есімдердің құрғақ, қалың деген сын есімдерден өзгешелігі неде деп ойлайсың? |
Мақалды қатесін түзеп жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -1б -негізгі сын есімдерді табады-1б -туынды сын есімдерді табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -мәтінді көшіріп жазады |
Оқулық 6-жаттығу 72-бет дәптер қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Берілген сын есімдерді кестеге орналастыр ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Негізгі және туынды сын есімдерді қалай ажыратуға болады? |
Берілген сын есімдерді кестеге орналастырады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -негізгі сын есімдерді табады-1б -туынды сын есімдерді табады-1б -сын есімдерді түрлеріне қарай кестеге орналастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
таратпа қалам |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма 8 –жаттығу 73 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













