|
Білім беру ұйымының атауы |
С. Ерубаев атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кеншимова Айсапар |
|||||
|
Күні: |
22.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: 3« Ә » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73.Негізгі және туынды зат есім 28-30 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің кім?не? сұрақтарына жырата аламын |
|||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, бағалау |
|||||
|
Құндылықтар |
Әдеп нормаларын ұстану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Өткен сабақты пысықтау Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Сергіту сәті Сабақтың соңы Сабақты қорыту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық. «Біз қандаймыз?» - Біз қандаймыз,қандаймыз? - Әдемісің, әдептісің. - Біз қандаймыз қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің. - Біз қандаймыз, қандаймыз? - Сенімдісің, талаптысың. - Біз қандаймыз ? - Біз қандаймыз? -Ақылдысың, тәп-тәттісің -Тәп-тәтті балдаймыз! Оқушыларды үш топқа бөлу.Жапырақтар арқылы топқа бөлу 1- топ. 2- топ. 3- топ. Үй тапсырмасын оқу. 27-жаттығу.Жұмбақты оқып,шешуін тап. Өрмек,өрнек сөздерінің және жұмбақ шешуіндегі сөздің мағыналық айырмашылығын түсіндір. Өткенді пысықтау «Асық» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау Сөз таптарын ата? 1.Ана, бала, кесте және көз қай зат есімге жатады? 2.Іскер,суретші оқулық зат есімнің қай түріне жатады? 3. Негізгі зат есім дегеніміз не? 4.Туынды зат есім дегеніміз не? Оқулықпен жұмыс. 28-жаттығу.Суреттер бойынша мәтін мазмұнын болжа.
-Балалар суреттерге назар аударайық. 1-суретте Пирамидалар 2-суретте Абай атамыздың мүсіні. 3-суретте Қазбек би, Төле би, Әйтеке би үш биіміздің мүсіндері бейнеленген. Біздің мәтініміз мүсіндер жайлы болуы мүмкін Мәтінді оқы. Негізгі және туынды зат есімдерді теріп жаз. Негізгі зат есімдер; Мүсін,қала,Алматы,Абай,Абылай хан,Әлия Молдағұлова, Мәншүк Мәметова, Туынды зат есімдер:мүсінші,мұражай, ескерткіш,шығарма, Топтық жұмыс «Кьюар» әдісімен қосымша деректер көрсету. 1-топқа. Пирамида 2- топқа. Абай мүсіні 3- топқа.Үш би мүсіні 29-жаттығу.Мерейдің ағасы Жандосқа жазған хаты. Жұптық жұмыс. Сәлеметсіз бе,аға! Халіңіз жақсы қалай?Жұмысыңыз жақсы жүріп жатыр ма?Аға,мен жазғы демалысымды қалада өткізгім келеді. Сондықтан Астанаға баруды жоспарлап отырмын. Астанадағы ғимараттарды көрсем деймін.Аға кездескенше сау болыңыз!
Қарындасыңыз Мерей. ЕБҚ қолдау көрсету
Сергіту сәті «Ерке сылқым» күйі
Үйге тапсырма 30-жаттығу.Қайрат пен Гүлжан пілдің суретін салды.Суреттері әдемі-ақ,бірақ олардың салғаны түрліше болып шықты.
Суреттің түрліше болу себебін дәлелде. Өткен сабақты қорыту «Сиқырлы қалпақ »әдісі арқылы
«Ашық тақта» әдісімен бағалау
«Білім керуен» әдісі
|
Сабаққа дайындық жақсы тілектер тілейді Оқушылар үш топқа бөлінеді 1- топ. 2- топ. 3- топ. Үйге берілген тапсырманы оқып, жұмбақты оқып,шешуін табады, Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқиды. Негізгі және туынды зат есімдерді теріп жазады.
Мерейдің ағасы Жандосқа жазған хаты оқиды. Жеке жұмыс жасайды. Сөйлемдерді көшіріп жазады.
Ұйымшылдық пен билейді.
Үй тапсырмасын белгілеп алады Суреттің түрліше болу себебін дәлелдейді. |
Мақтау, мадақтау. Жарайсың Керемет Жарайсың! Керемет! Дескриптор:. Өрмекпен өрнектің айырмашылығын түсіндіреді. -1б Дескриптор: Сұрақтарды оқиды,сұраққа жауап береді Өткен сабақты қайталайды-1б Дескриптор: Негізгі және туынды зат есімдерді ажырата біледі-1б Дескриптор: Нұсқаулықты басшылыққа алып жазады-1б Дескриптор: Жазған сөйлемдерден негізгі зат есімдерді табады-1б. Жарайсыңдар!
Кері байланыс |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды зат есім
Негізгі және туынды зат есім
|
Білім беру ұйымының атауы |
С. Ерубаев атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кеншимова Айсапар |
|||||
|
Күні: |
22.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: 3« Ә » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73.Негізгі және туынды зат есім 28-30 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің кім?не? сұрақтарына жырата аламын |
|||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, бағалау |
|||||
|
Құндылықтар |
Әдеп нормаларын ұстану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Өткен сабақты пысықтау Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Сергіту сәті Сабақтың соңы Сабақты қорыту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық. «Біз қандаймыз?» - Біз қандаймыз,қандаймыз? - Әдемісің, әдептісің. - Біз қандаймыз қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің. - Біз қандаймыз, қандаймыз? - Сенімдісің, талаптысың. - Біз қандаймыз ? - Біз қандаймыз? -Ақылдысың, тәп-тәттісің -Тәп-тәтті балдаймыз! Оқушыларды үш топқа бөлу.Жапырақтар арқылы топқа бөлу 1- топ. 2- топ. 3- топ. Үй тапсырмасын оқу. 27-жаттығу.Жұмбақты оқып,шешуін тап. Өрмек,өрнек сөздерінің және жұмбақ шешуіндегі сөздің мағыналық айырмашылығын түсіндір. Өткенді пысықтау «Асық» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау Сөз таптарын ата? 1.Ана, бала, кесте және көз қай зат есімге жатады? 2.Іскер,суретші оқулық зат есімнің қай түріне жатады? 3. Негізгі зат есім дегеніміз не? 4.Туынды зат есім дегеніміз не? Оқулықпен жұмыс. 28-жаттығу.Суреттер бойынша мәтін мазмұнын болжа.
-Балалар суреттерге назар аударайық. 1-суретте Пирамидалар 2-суретте Абай атамыздың мүсіні. 3-суретте Қазбек би, Төле би, Әйтеке би үш биіміздің мүсіндері бейнеленген. Біздің мәтініміз мүсіндер жайлы болуы мүмкін Мәтінді оқы. Негізгі және туынды зат есімдерді теріп жаз. Негізгі зат есімдер; Мүсін,қала,Алматы,Абай,Абылай хан,Әлия Молдағұлова, Мәншүк Мәметова, Туынды зат есімдер:мүсінші,мұражай, ескерткіш,шығарма, Топтық жұмыс «Кьюар» әдісімен қосымша деректер көрсету. 1-топқа. Пирамида 2- топқа. Абай мүсіні 3- топқа.Үш би мүсіні 29-жаттығу.Мерейдің ағасы Жандосқа жазған хаты. Жұптық жұмыс. Сәлеметсіз бе,аға! Халіңіз жақсы қалай?Жұмысыңыз жақсы жүріп жатыр ма?Аға,мен жазғы демалысымды қалада өткізгім келеді. Сондықтан Астанаға баруды жоспарлап отырмын. Астанадағы ғимараттарды көрсем деймін.Аға кездескенше сау болыңыз!
Қарындасыңыз Мерей. ЕБҚ қолдау көрсету
Сергіту сәті «Ерке сылқым» күйі
Үйге тапсырма 30-жаттығу.Қайрат пен Гүлжан пілдің суретін салды.Суреттері әдемі-ақ,бірақ олардың салғаны түрліше болып шықты.
Суреттің түрліше болу себебін дәлелде. Өткен сабақты қорыту «Сиқырлы қалпақ »әдісі арқылы
«Ашық тақта» әдісімен бағалау
«Білім керуен» әдісі
|
Сабаққа дайындық жақсы тілектер тілейді Оқушылар үш топқа бөлінеді 1- топ. 2- топ. 3- топ. Үйге берілген тапсырманы оқып, жұмбақты оқып,шешуін табады, Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқиды. Негізгі және туынды зат есімдерді теріп жазады.
Мерейдің ағасы Жандосқа жазған хаты оқиды. Жеке жұмыс жасайды. Сөйлемдерді көшіріп жазады.
Ұйымшылдық пен билейді.
Үй тапсырмасын белгілеп алады Суреттің түрліше болу себебін дәлелдейді. |
Мақтау, мадақтау. Жарайсың Керемет Жарайсың! Керемет! Дескриптор:. Өрмекпен өрнектің айырмашылығын түсіндіреді. -1б Дескриптор: Сұрақтарды оқиды,сұраққа жауап береді Өткен сабақты қайталайды-1б Дескриптор: Негізгі және туынды зат есімдерді ажырата біледі-1б Дескриптор: Нұсқаулықты басшылыққа алып жазады-1б Дескриптор: Жазған сөйлемдерден негізгі зат есімдерді табады-1б. Жарайсыңдар!
Кері байланыс |
|
||
шағым қалдыра аласыз































