«Бекітемін» «Тексерілді»
Мектеп директоры: Оқу ісі жөніндегі орынбасары Б.А. Касымова___________ Н.К. Мукантаева___________
«Ш. Башиков атындағы негізгі мектебі» КММ
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың түрі: Ашық сабақ
Тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім
Күні:28.01.2025 жыл
Сыныбы:3
Бастауыш сынып мұғалімі: Жапелбаева Ж.Қ.
2024-2025 оқу жылы
|
Бөлім |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Жапелбаева Ж.Қ. |
|||||
|
Күні |
28.01.2025жыл |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен берілген мәтіннің мазмұнын болжайды, мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап береді; Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс –бұрыстығын анықтайды, ертегідегі берілген тапсырманы орындайды. Кейбір оқушылар: сурет бойынша қысқа мәтін құрастырады, құрастырған мәтінін жазады, жазғанын тексереді |
|||||
|
Дәйексөз |
«Әділет жолы- адал жол» |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 минут |
-Сәлемдесу -Түгендеу -Топқа бөлу «Әлеуметтік желі» әдісі -Топтың ережесің сақтайық. -
Тақырып: «Негізгі және туынды зат есім» |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Үй тапсырмасын тексертеді(1б) Сұрақтарға жауап береді Топ ережесімен танысады. |
1 балл «Смайлик» әдісі |
Оқу-лық Қазақ тілі 24-26 бет
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 15минут |
«Негізгі және туынды зат есім» атты тақырыбында видеоролик Балалар барлығымыз «Бауырсақ» ертегісін білеміз бе? Бауырсақ атасы мен әжесіне жете алмай тұр екен ол үшін бізге ертегідегі жануарлардан өтуіміз керек. Қоян орман ішнен аралаап келе жатып кімге бірінші жолығады. -балалар: Қоянға -Қоян: бауырсақ мен сені жеймін депті. Бізге бауырсақты құтқару үшін қоянның дайындаған тапсырмасы бар екен. Ал балалар барлығымыз ауырсаққа көмектесіп, бауырсақты атасы мен әжесіне жеткізейік.
-Қасқыр: бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін. Балалар бауырсаққа қасқырдан құтқару үшін не істеуміз керек? Ол үшін қасқырдың тапсырмасын орындауымыз керек екен. Дәптермен жұмыс 37-жаттығу, 27 бет
-Балалар жарайсыңдар, тапсырманы толықтай орындап бауырсақты қасқырдан құтқардық. - Бауырсақ жолдан аюды кезіктіріп. -Аю бауырсақ мен сені жеймін. Мен сені жемеу үшін балалармен маған бір би-билеп беріндер. Сергіту сәті: «Зебра» биі -жарайсыңдар балалар! «Кірпік» әдісі - Түлкі: бауырсақ сен қандай сап – сары өте әдемі екенсің. -Балалар түлкі бауырсақ алдап жеп алмақшы. Бауырсақты түлкіден қашып атасы мен апасы тез жеткізейік. -Түлкі: бауырсақ сен менен кету үшін, менің дайындаған тапсырмамнан өту керексің. «Wordwall» сайт арқылы тапсырманы балалар дұрыс жауабын табайық. -Жарайсыңдар балалар, бауырсақты құтқарып атасы мен әжесіне аман есен жеткіздіңдер. |
Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс –бұрыстығын анықтайды, мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарастарын білдіреді.
Дескриптор: -«Бауырсақ» ертегісін білесін. -оқушылар дұрыс,бұрысын анықтайды. - бауырсақты қояннан құтқарады.
Дескриптор: -Дәптермен жұмыс жасайды. - Өлеңнің қатесін табады. - Дәптерге таза жазады.
Өлеңнің қатесін тауып, дәптерге көшіріп жазады.
Дескриптор: -негізгі және туынды зат есімді біледі. -негізгі зат есімді табады. -туынды зат есімді табады. Негізгі және туынды зат есім сөздерін санырау құлақтан тауып айту.
Аюдың берген биін билеп береді.
Түлкінің тапсырмасын ««Wordwall» сайт арқылы негізгі және туынды зат есімнің сұрақтарына жауап береді. Бауырсақты түлкіден құтқарады. |
4балл Бағалау «смайлик» «Жұлдыз» «Жұлдыз» «Жұлдыз» |
https://youtu.be/UCtArbL2Ofs?si=yMV0yvQfsV75uIHv https://wordwall.net/ru/resource/51992017 |
||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Үйге тапсырма: 38-жаттығу Кері байланыс «Ойжұмбақ» кейіпкерлері арқылы кері байланыс. |
Негізгі және туынды зат есімнен келетін сөздерді ажыратады. Кейіпкерлер арқылы кері байланыс. |
Жарайсың! «Жұлдыз» арқылы бағалау Кері байланыс «Ойжұмбақ» кейіпкерлері арқылы кері байланыс. |
Үйге:
-38жаттығу,
27бет |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды зат есім
Негізгі және туынды зат есім
«Бекітемін» «Тексерілді»
Мектеп директоры: Оқу ісі жөніндегі орынбасары Б.А. Касымова___________ Н.К. Мукантаева___________
«Ш. Башиков атындағы негізгі мектебі» КММ
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың түрі: Ашық сабақ
Тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім
Күні:28.01.2025 жыл
Сыныбы:3
Бастауыш сынып мұғалімі: Жапелбаева Ж.Қ.
2024-2025 оқу жылы
|
Бөлім |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Жапелбаева Ж.Қ. |
|||||
|
Күні |
28.01.2025жыл |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен берілген мәтіннің мазмұнын болжайды, мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап береді; Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс –бұрыстығын анықтайды, ертегідегі берілген тапсырманы орындайды. Кейбір оқушылар: сурет бойынша қысқа мәтін құрастырады, құрастырған мәтінін жазады, жазғанын тексереді |
|||||
|
Дәйексөз |
«Әділет жолы- адал жол» |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 минут |
-Сәлемдесу -Түгендеу -Топқа бөлу «Әлеуметтік желі» әдісі -Топтың ережесің сақтайық. -
Тақырып: «Негізгі және туынды зат есім» |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Үй тапсырмасын тексертеді(1б) Сұрақтарға жауап береді Топ ережесімен танысады. |
1 балл «Смайлик» әдісі |
Оқу-лық Қазақ тілі 24-26 бет
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 15минут |
«Негізгі және туынды зат есім» атты тақырыбында видеоролик Балалар барлығымыз «Бауырсақ» ертегісін білеміз бе? Бауырсақ атасы мен әжесіне жете алмай тұр екен ол үшін бізге ертегідегі жануарлардан өтуіміз керек. Қоян орман ішнен аралаап келе жатып кімге бірінші жолығады. -балалар: Қоянға -Қоян: бауырсақ мен сені жеймін депті. Бізге бауырсақты құтқару үшін қоянның дайындаған тапсырмасы бар екен. Ал балалар барлығымыз ауырсаққа көмектесіп, бауырсақты атасы мен әжесіне жеткізейік.
-Қасқыр: бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін. Балалар бауырсаққа қасқырдан құтқару үшін не істеуміз керек? Ол үшін қасқырдың тапсырмасын орындауымыз керек екен. Дәптермен жұмыс 37-жаттығу, 27 бет
-Балалар жарайсыңдар, тапсырманы толықтай орындап бауырсақты қасқырдан құтқардық. - Бауырсақ жолдан аюды кезіктіріп. -Аю бауырсақ мен сені жеймін. Мен сені жемеу үшін балалармен маған бір би-билеп беріндер. Сергіту сәті: «Зебра» биі -жарайсыңдар балалар! «Кірпік» әдісі - Түлкі: бауырсақ сен қандай сап – сары өте әдемі екенсің. -Балалар түлкі бауырсақ алдап жеп алмақшы. Бауырсақты түлкіден қашып атасы мен апасы тез жеткізейік. -Түлкі: бауырсақ сен менен кету үшін, менің дайындаған тапсырмамнан өту керексің. «Wordwall» сайт арқылы тапсырманы балалар дұрыс жауабын табайық. -Жарайсыңдар балалар, бауырсақты құтқарып атасы мен әжесіне аман есен жеткіздіңдер. |
Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс –бұрыстығын анықтайды, мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарастарын білдіреді.
Дескриптор: -«Бауырсақ» ертегісін білесін. -оқушылар дұрыс,бұрысын анықтайды. - бауырсақты қояннан құтқарады.
Дескриптор: -Дәптермен жұмыс жасайды. - Өлеңнің қатесін табады. - Дәптерге таза жазады.
Өлеңнің қатесін тауып, дәптерге көшіріп жазады.
Дескриптор: -негізгі және туынды зат есімді біледі. -негізгі зат есімді табады. -туынды зат есімді табады. Негізгі және туынды зат есім сөздерін санырау құлақтан тауып айту.
Аюдың берген биін билеп береді.
Түлкінің тапсырмасын ««Wordwall» сайт арқылы негізгі және туынды зат есімнің сұрақтарына жауап береді. Бауырсақты түлкіден құтқарады. |
4балл Бағалау «смайлик» «Жұлдыз» «Жұлдыз» «Жұлдыз» |
https://youtu.be/UCtArbL2Ofs?si=yMV0yvQfsV75uIHv https://wordwall.net/ru/resource/51992017 |
||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Үйге тапсырма: 38-жаттығу Кері байланыс «Ойжұмбақ» кейіпкерлері арқылы кері байланыс. |
Негізгі және туынды зат есімнен келетін сөздерді ажыратады. Кейіпкерлер арқылы кері байланыс. |
Жарайсың! «Жұлдыз» арқылы бағалау Кері байланыс «Ойжұмбақ» кейіпкерлері арқылы кері байланыс. |
Үйге:
-38жаттығу,
27бет |
||
шағым қалдыра аласыз





















