|
Мектеп: |
Cambridge Line |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Таңжар Айгерім |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Наурыз – құт-береке бастауы!» |
|
|
Құндылығы: |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|
|
Құзыреттілігі: |
Ұлттық мүддені дамыту |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-Дәстүрлерді сақтау және құрметтеу; - Халқымыздың әдет –ғұрып , салт- дәстүрлеріндегі ұлттық мейрамның ерекшелігі неде екендігін бала санасына тереңдете түсіндіру; |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Егер бейтаныс адам көшеде көмек сұраса не істеу керек?» |
|
|
Апта дәйексөзі: |
«Тәуелсіздік – ұлтқа артылған аманат пен жауапкершілік.» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу Психологиялық ахуал орнату «Караоке айдары» «Құтты болсын Әз Наурыз» әні
ӨҚН
Тақырып ашу Бейнеролик
Жаңа тақырып Келді Наурыз Ұлы күн, - деп , Наурыздың 21-нен 22 –не қараған түні сағат 3-те күн мен түннің теңелуін қарсы аламыз. Наурыз парсы тілінде « Жаңа күн» деген ұғымды білдірсе , сол жаңа күннің аты – Ұлыс. «Ұлыс күні қазан толса , ол жылы ақ мол болады . Ұлы кісіден бата бата алса , сонда олжалы , жолы болар» - деген мақал осының айғағы. Олай болса, «Наурыз» ауылы мен «Думан» ауылын өнер – білім сайысына шақырайық. «Наурыз көже» әдісі Мақал сайыс «Ұлыс күні алдыңа келсе, атаңның құнын кеш.» «Сиырды теппейді , ақты төкпейді». «Қоныс көркі –там , дастархан көркі – нан». «Санаңды тәлімге бұр, құлағыңды нақылға бұр». « Ақ бидайдың қадірін, ашыққанда білерсің». «Түйе ботасымен жарысты, тамақ батасымен жарасты». « Атаңнан мал қалғанша , тал қалсын» Жұмбақ сайыс Түгел айтсақ не барын, төрт құлақта бір қарын.( қазан) Судан шығады, судан қорқады (тұз) Алма дерсің , түсіне қарап , жүгері дерсің, ішіне қарап. ( анар) Ұзын мұртты сарылар, қырман толы дәні бар.(бидай) Тоғыз белбеу ,қос жібек ,екі мұрын , бір шүмек. (домбыра) Дәмді- дәмді тағамдарды жинайды, қонақтарды көңілдене сыйлайды. ( дастархан) Сергіту сәті Би
«Галереяға саяхат» әдісі Суреттерде көрсетілген дәстүрлерге сипаттама беру
Қорытынды «Наурыз биі»
Ән. «Нұрлы көктем»
|
Ән шырқайды ӨҚН-мен танысады Бейнероликті тамашалайды Мақалдардың жалғасын табады Жұмбақтардың шешуін табады Әуен ырғағына қарай қимыл қозғалысты қайталайды Суреттерге сипаттама береді Би билейді Ән шырқайды |
https://www.youtube.com/watch?v=kR7wF0bCGSc https://www.youtube.com/watch?v=jG1XfetSXxQ
Бейнеролик
https://www.youtube.com/watch?v=1qh7GWE_FRg https://www.youtube.com/watch?v=L_8SIpRPCMc |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды зат есім
Негізгі және туынды зат есім
|
Мектеп: |
Cambridge Line |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Таңжар Айгерім |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Наурыз – құт-береке бастауы!» |
|
|
Құндылығы: |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|
|
Құзыреттілігі: |
Ұлттық мүддені дамыту |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-Дәстүрлерді сақтау және құрметтеу; - Халқымыздың әдет –ғұрып , салт- дәстүрлеріндегі ұлттық мейрамның ерекшелігі неде екендігін бала санасына тереңдете түсіндіру; |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Егер бейтаныс адам көшеде көмек сұраса не істеу керек?» |
|
|
Апта дәйексөзі: |
«Тәуелсіздік – ұлтқа артылған аманат пен жауапкершілік.» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу Психологиялық ахуал орнату «Караоке айдары» «Құтты болсын Әз Наурыз» әні
ӨҚН
Тақырып ашу Бейнеролик
Жаңа тақырып Келді Наурыз Ұлы күн, - деп , Наурыздың 21-нен 22 –не қараған түні сағат 3-те күн мен түннің теңелуін қарсы аламыз. Наурыз парсы тілінде « Жаңа күн» деген ұғымды білдірсе , сол жаңа күннің аты – Ұлыс. «Ұлыс күні қазан толса , ол жылы ақ мол болады . Ұлы кісіден бата бата алса , сонда олжалы , жолы болар» - деген мақал осының айғағы. Олай болса, «Наурыз» ауылы мен «Думан» ауылын өнер – білім сайысына шақырайық. «Наурыз көже» әдісі Мақал сайыс «Ұлыс күні алдыңа келсе, атаңның құнын кеш.» «Сиырды теппейді , ақты төкпейді». «Қоныс көркі –там , дастархан көркі – нан». «Санаңды тәлімге бұр, құлағыңды нақылға бұр». « Ақ бидайдың қадірін, ашыққанда білерсің». «Түйе ботасымен жарысты, тамақ батасымен жарасты». « Атаңнан мал қалғанша , тал қалсын» Жұмбақ сайыс Түгел айтсақ не барын, төрт құлақта бір қарын.( қазан) Судан шығады, судан қорқады (тұз) Алма дерсің , түсіне қарап , жүгері дерсің, ішіне қарап. ( анар) Ұзын мұртты сарылар, қырман толы дәні бар.(бидай) Тоғыз белбеу ,қос жібек ,екі мұрын , бір шүмек. (домбыра) Дәмді- дәмді тағамдарды жинайды, қонақтарды көңілдене сыйлайды. ( дастархан) Сергіту сәті Би
«Галереяға саяхат» әдісі Суреттерде көрсетілген дәстүрлерге сипаттама беру
Қорытынды «Наурыз биі»
Ән. «Нұрлы көктем»
|
Ән шырқайды ӨҚН-мен танысады Бейнероликті тамашалайды Мақалдардың жалғасын табады Жұмбақтардың шешуін табады Әуен ырғағына қарай қимыл қозғалысты қайталайды Суреттерге сипаттама береді Би билейді Ән шырқайды |
https://www.youtube.com/watch?v=kR7wF0bCGSc https://www.youtube.com/watch?v=jG1XfetSXxQ
Бейнеролик
https://www.youtube.com/watch?v=1qh7GWE_FRg https://www.youtube.com/watch?v=L_8SIpRPCMc |
шағым қалдыра аласыз






















