|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім 5 сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
тірек сөздерді пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 34 –жаттығу 24 – бет Сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқы. Шешуін тап. Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жаз. «Ой қозғау» әдісі 1.Зат есім қандай сұраққа жауап береді? 2.Негізгі зат есім дегеніміз не? 3.Туынды зат есім дегеніміз не?
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Дұрыс, бұрыс» әдісі Мәтінді тыңда. Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықта Мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Сөздерді оқы. Әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық? Неге? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өсер қандай бала? |
Жұмбақты тауып оқып,шешуін табады Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жазады
Сұрақтарға жауап береді
Мәтін мазмұны бойынша ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықтайды |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады-1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -берілген ақпараттың дұрысын анықтайды-1б -мәтін кейіпкерлеріне мінездеме береді-1б -берілген сөздердің артығын табады-1б -себебін түсіндіреді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Аудиотыңдалым Оқулық 35-жаттығу 24,25- бет Таратпа Қалам сап Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Белгілі суретші Ағымсалы Дүзелхановтың «Аңшылық» атты суретіне зер сал. Сурет несімен қызықтырды? Ойыңмен бөліс. Сурет бойынша қысқа мәтін құрастыр. Оны айтуға дайындал. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Суретті көріп қандай сезімде болдың? |
Өлеңді көркем жазып, зат есімді сөз құрамына талдайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -сурет мазмұны бойынша мәтін құрастырады-1б -тақырыптан ауытқымайды-1б |
Оқулық 36-жаттығу 26-бет дәптер қаламсап |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған»әдісі Сызбадағы сурет пен тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрап айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Туынды зат есім қалай жасалады? |
Сызбадағы сурет пен тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрап айтады |
Дескриптор: -тірек сөздерді орынды пайдаланады-1б -мәтін құрайды-1б |
Оқулық 38-жаттығу 27-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма. 37 –жаттығу 27 -бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды зат есім 5 сабақ ҚМЖ 3 сын.docx
Негізгі және туынды зат есім 5 сабақ ҚМЖ 3 сын.docx
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім 5 сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
тірек сөздерді пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 34 –жаттығу 24 – бет Сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқы. Шешуін тап. Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жаз. «Ой қозғау» әдісі 1.Зат есім қандай сұраққа жауап береді? 2.Негізгі зат есім дегеніміз не? 3.Туынды зат есім дегеніміз не?
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Дұрыс, бұрыс» әдісі Мәтінді тыңда. Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықта Мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Сөздерді оқы. Әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық? Неге? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өсер қандай бала? |
Жұмбақты тауып оқып,шешуін табады Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жазады
Сұрақтарға жауап береді
Мәтін мазмұны бойынша ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықтайды |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады-1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -берілген ақпараттың дұрысын анықтайды-1б -мәтін кейіпкерлеріне мінездеме береді-1б -берілген сөздердің артығын табады-1б -себебін түсіндіреді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Аудиотыңдалым Оқулық 35-жаттығу 24,25- бет Таратпа Қалам сап Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Белгілі суретші Ағымсалы Дүзелхановтың «Аңшылық» атты суретіне зер сал. Сурет несімен қызықтырды? Ойыңмен бөліс. Сурет бойынша қысқа мәтін құрастыр. Оны айтуға дайындал. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Суретті көріп қандай сезімде болдың? |
Өлеңді көркем жазып, зат есімді сөз құрамына талдайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -сурет мазмұны бойынша мәтін құрастырады-1б -тақырыптан ауытқымайды-1б |
Оқулық 36-жаттығу 26-бет дәптер қаламсап |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған»әдісі Сызбадағы сурет пен тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрап айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Туынды зат есім қалай жасалады? |
Сызбадағы сурет пен тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрап айтады |
Дескриптор: -тірек сөздерді орынды пайдаланады-1б -мәтін құрайды-1б |
Оқулық 38-жаттығу 27-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма. 37 –жаттығу 27 -бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













