Материалдар / негізгі тригонометриялық тепе -теңдіктерге есептер шығару
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

негізгі тригонометриялық тепе -теңдіктерге есептер шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімге арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Ақпан 2019
947
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктерге есептер

шығару.

Сабақтың мақсаты:Білімділік. Оқушылардың бойында тригонометриялық

тепе – теңдіктер мен олардан шығатын қосымша тепе –

теңдіктер туралы білім, білік дағдыны қалыптастыру,

сонымен қатар бір тригонометриялық функцияның

берілген мәні арқылы қалған тригонометриялық

функциялардың мәнін табуды үйрену.

Дамытушылық. Ой – өрісін дамыту, ойлау қабілетін

арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу

дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Шапшаңдыққа, ізденімпаздыққа,

тиянақтылыққа, ұқыптылыққа баулу.

Сабақтың түрі: білімді тексеру сабағы

Сабақтың әдісі: түсіндіру, іздендіру, деңгейлеп оқыту

Сабақтың көрнекілігі: слайдтар, тірек сызбалар, карточкалар

Сабақты өту жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

ІІІ. Өткен сабақты қорытындылау.

ІV. Негізгі бөлім. Сабақтың негізгі бөлімі 3 турдан тұрады. 1 – тур Бәйге. 2 – тур Жорға. 3 – тур Дода.

1 – тур. «Бәйге». Сайыстың бұл бөлімінде,сыныптағы барлық оқушыларға сұрақтар қойылады. Тур аяқталғанда әр топтан жоғары ұпай жинаған 3 оқушы 2 турға қатысады.

2 –тур. «Жорға» Бұл бөлімде осы анықталған 9 оқушыға ІІ – деңгейдің тапсырмалары беріледі. Бұл турдың қорытындысы бойынша дұрыс және алғаш жауап берген 3 оқушы анықталады.

3 – тур. «Дода» Мұнда осы анықталған 3 оқушыға 7 минутта орындауға ІІІ – деңгей тапсырмалары беріледі.

V.Сабақты қорытындылау.

VІ. Бағалау.

VІІ. Үйге тапсырма беру.

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныптағы қажетті тәртіпті орнатып, оқушыларды

түгелдеп сабаққа назарын аудару. Сабақтың мақсат,

міндеттерін түсіндіру. Оқушыларды үш топқа бөліп

отырғызу. Топтардың жетекшісін сайлау.

ІІ. Үй жұмысын тексеру. № 299, 300, 301 есептер.

ІІІ. Өткен сабақты қорытындылау. Негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктерді сәйкестендіру бойынша.

  1. 1

  2. 1

ІV.Оқушылармен жұмыс:

Негізгі бөлім. Сабақтың негізгі бөлімі 3 турдан тұрады. 1 – тур Бәйге. 2 – тур Жорға. 3 – тур Дода.

1 – тур. «Бәйге». Сайыстың бұл бөлімінде,сыныптағы барлық оқушыларға сұрақтар қойылады. Топ жетекші жауап берген оқушыларды бағалау парағына белгілеп отырады.

1 – слайдта.Өрнектерді ықшамдаңдар.

Тур аяқталғанда әр топтан жоғары ұпай жинаған 3 оқушы 2 турға қатысады.

2 –тур. «Жорға» Бұл бөлімде осы анықталған 9 оқушыға ІІ – деңгейдің тапсырмалары беріледі. Ал сыныптағы басқа оқушылар карточкалармен жұмыс жасайды және түсінбеген есептер қарастырылады.

ІІ – деңгей тапсырмалары. Оқулықтағы № 304, 305, 306 есептер.

2 - слайдта. № 304. Өрнектерді ықшамдаңдар.





305. Тепе – теңдікті дәлелдеңдер.



306. Егер және болса, онда -ны табыңдар.

Бұл турдың қорытындысы бойынша дұрыс және алғаш жауап берген 3 оқушы анықталады.

3 – тур. «Дода» Мұнда осы анықталған 3 оқушыға 7 минутта орындауға ІІІ – деңгей тапсырмалары беріледі. Бұл уақытта қалған оқушылар тест тапсырмаларын орындайды.

3 - слайдта.

310. Егер және болса, онда қалған үш тригонометриялық функцияның мәнін табыңдар.

312. Тепе – теңдікті дәлелдеңдер.





Тест тапсырмалары

өрнегін ықшамдаңдар.



2. өрнегін ықшамдаңдар.



3. Егер және болса, онда -ны табыңдар.



4. өрнегін ықшамдаңдар.



5. өрнегін ықшамдаңдар.

6. Егер және болса, онда -ны табыңдар.



3 – турға қатысқан 3 оқушының ішінен «Сынып көшбасшысы » анықталады.

V.Сабақты қорытындылау.

  • Білімді, білікті адамның шығар биігі әрқашан биік, сондықтан жақсы оқыған оқушы әрдайым көшбасшы бола алады., - деп сабақты қорытындылаймын.

VІ. Бағалау. Сабаққа белсенділігі, бағалау парағына байланысты барлық оқушылар бағаланады.

VІІ. Үйге тапсырма беру. № 307, 308, 310 (ә), 311, 312 (ә) есептер.

Тест тапсырмалары





1

















қ/с


Аты - жөні


Үй жұмысы

І - тур

Карточка, есептер

ІІ - тур

Тест тапсырмалары, есептер

ІІІ - тур

Қосымша тапсырма

бағасы

1 - парта

1.

Ы. Арай

Нұрдәулет









2.

Шерхан

Таңшолпан









3.

Әкежан

Н. Дана









4.

Олжас

Ғалия









5.

Айдана

Жандос









2 - парта

1.

Бақдәулет

Сымбат









2.

Маржан

Нуркен









3.

Рысбек

Аяжан









4.

Гүлім

Гүлжайна









5.

Ақерке

Бағлан









3 - парта

1.

Жібек

Тұрар









2.

Е. Арай

Ерсұлтан









3.

Т. Дана

Алихан









4.

Гүлнұр









5.

Айжан

Мұхамеджан











Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!