Бөлім: Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатынастар. |
||||||
Педагогтың Т.А.Ә: Отарова Г.Т. |
||||||
Күні: |
||||||
Сынып: 8а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер. |
|||||
Оқу бағдарламаларына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8,1,3,22 негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қорытып шығару және қолдану. |
|||||
Сабақтың мақсаты: (Бағалау критерийі) |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қорытып шығарады және қолданады. |
|||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, қолдану |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
-Оқушыларды азаматтық жауапкершілікке, жаңа жағдайларға қалыптасу, өз жұмысының сапасына жауап беруге баулу. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы
(3 мин)
(2 мин)
|
I.Ұйымдастыру кезеңі -Амандасу; -Түгендеу;
-Психологиялық ахуал; Түрлі түсті қағаздар таратылып,сол түстің жағымды сипаттамасы беріледі
-Үй жұмысын тексеру.
№23,9 Жауабы: 3,5,-3,2. №23.10 Жауабы; (1;0), (1;0)
Математикалық сауаттылыққа есеп:
Көп нүктенің орнындағы сандарды тауып,арифметикалық ортасын табу. |
Мұғаліммен амандасады, зейіндерін сабаққа аударып үй тапсырмасына жауап береді.
Оқушылар өз көршісімен бір-бірінің дәптерлерін алмастырып үй тапсырмаларын тексереді. Бағалау парағына алған бағаларын белгілейді.
|
Ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Дескриптор: -Тепе теңдікті қолданады.. -Ықшамдайды. -Жауап жазады Бағалау: Үй тапсырмасына барлығы 3 балл беріледі. |
https://spinnerwheel.com/wheels/wHtKV6JJi7oJ9sF8QjHucz0xJmU9MQ==
Жалпы білім беретін мектептің 8-сынып оқушыларына арналған «Геометрия» оқулығы А.Солтан
|
||
(5 мин)
|
Өткен тақырыпқа шолу жасап, оқушылардың алған білімдерін бекіту мақсатында genial.ly платформасы арқылы тапсырмалар беріледі.
|
Интерактивті тақтада көрсетілген сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылардың берген жауабының дұрыс не бұрыс екендігі тақтада көрсетіледі.
|
https://view.genial.ly/63fa5cd455b7fc001db851ba/interactive-content-bowling-quiz
|
||
Сабақтың ортасы
(10 мин)
(10 мин)
|
II. Жұптық жұмыс
«Кім жылдам?» Әр жұпқа 1 есептен тұратын тапсырмалар таратылады. 1 есеп үш немесе төрт жұпта кездесу ықтималдығы бар. №25 есеп С тобы 1,2,3, жағдайлары. Жауаптары:1)4, 2)4, 3)-0,5
Оқулықпен жұмыс
№23,16. Стобы |
Берілген жұптық жұмысты оқушылар өз көршісімен бірлесе отырып орындайды. 1 есеп үш немесе төрт жұпта кездесетін болғандықтан жұптар жарыса орындауы тиіс. Болған соң дұрыс жауабын интерактивті тақтадан тексереді.
Тақтаға үш оқушы шығып берілген есепті шығарады. Қалған оқушылар тақтадан бұрын болса орнында отырып дәптерін тексертеді. |
Бағалау: Әр нұсқадан бірінші және дұрыс шығарған жұпқа 6 балл беріледі. Бірінші шығарып үлгірмеген бірақ, есебі дұрыс шыққан жұпқа 4 балл беріледі. (Бағалау парағына түсіреді)
Дескриптор: - Тепе теңдікті қолданады. -Ықшамдайды. -Жауап жазады
Дескриптор: -Жаңа айнымалы енгізеді. - Тепе теңдікті қолданады. -Ықшамдайды. -Жауап жазады Бағалау: Жалпы балл - 6. Әр пунктке 2 баллдан. |
Таратпа қағаздар
Слайд №4
Жалпы білім беретін мектептің 8-сынып оқушыларына арналған Геометрия оқулығыА.Солтан
|
||
Сабақтың соңы
(7 мин)
(3 мин)
|
III.Қорытынды
Кері байланыс. Оқушылардан «Қалыптастырушы бағалау» ретінде Kahoot платформасы арқылы дайындалған тест тапсырмасы алынады.
Рефлексия. Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын білу мақсатында оқушыларға «Жетістік сатысы» таратылады.
|
Оқушылар сілтеме арқылы өтіп бүгінгі сабаққа кері байланыс ретінде тест тапсырмасын орындайды. Жинаған балын бағалау парағына түсіреді.
Әр сатыға оқушылар сабақта қиындық тудырған, сабақта жеңіл болған кезеңді және жеткен жетістігін жазады. |
Бағалау: Жалпы - 14 балл. Әр сұраққа 1 баллдан есептеледі.
Бағалау парағы
|
https://kahoot.it/challenge/09076282?challenge-id=f25577ed-7dd6-4542-90a4-48b81e7facad_1677399917716
Үлестірме қағаздар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер
Бөлім: Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатынастар. |
||||||
Педагогтың Т.А.Ә: Отарова Г.Т. |
||||||
Күні: |
||||||
Сынып: 8а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер. |
|||||
Оқу бағдарламаларына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8,1,3,22 негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қорытып шығару және қолдану. |
|||||
Сабақтың мақсаты: (Бағалау критерийі) |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қорытып шығарады және қолданады. |
|||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, қолдану |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
-Оқушыларды азаматтық жауапкершілікке, жаңа жағдайларға қалыптасу, өз жұмысының сапасына жауап беруге баулу. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы
(3 мин)
(2 мин)
|
I.Ұйымдастыру кезеңі -Амандасу; -Түгендеу;
-Психологиялық ахуал; Түрлі түсті қағаздар таратылып,сол түстің жағымды сипаттамасы беріледі
-Үй жұмысын тексеру.
№23,9 Жауабы: 3,5,-3,2. №23.10 Жауабы; (1;0), (1;0)
Математикалық сауаттылыққа есеп:
Көп нүктенің орнындағы сандарды тауып,арифметикалық ортасын табу. |
Мұғаліммен амандасады, зейіндерін сабаққа аударып үй тапсырмасына жауап береді.
Оқушылар өз көршісімен бір-бірінің дәптерлерін алмастырып үй тапсырмаларын тексереді. Бағалау парағына алған бағаларын белгілейді.
|
Ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Дескриптор: -Тепе теңдікті қолданады.. -Ықшамдайды. -Жауап жазады Бағалау: Үй тапсырмасына барлығы 3 балл беріледі. |
https://spinnerwheel.com/wheels/wHtKV6JJi7oJ9sF8QjHucz0xJmU9MQ==
Жалпы білім беретін мектептің 8-сынып оқушыларына арналған «Геометрия» оқулығы А.Солтан
|
||
(5 мин)
|
Өткен тақырыпқа шолу жасап, оқушылардың алған білімдерін бекіту мақсатында genial.ly платформасы арқылы тапсырмалар беріледі.
|
Интерактивті тақтада көрсетілген сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылардың берген жауабының дұрыс не бұрыс екендігі тақтада көрсетіледі.
|
https://view.genial.ly/63fa5cd455b7fc001db851ba/interactive-content-bowling-quiz
|
||
Сабақтың ортасы
(10 мин)
(10 мин)
|
II. Жұптық жұмыс
«Кім жылдам?» Әр жұпқа 1 есептен тұратын тапсырмалар таратылады. 1 есеп үш немесе төрт жұпта кездесу ықтималдығы бар. №25 есеп С тобы 1,2,3, жағдайлары. Жауаптары:1)4, 2)4, 3)-0,5
Оқулықпен жұмыс
№23,16. Стобы |
Берілген жұптық жұмысты оқушылар өз көршісімен бірлесе отырып орындайды. 1 есеп үш немесе төрт жұпта кездесетін болғандықтан жұптар жарыса орындауы тиіс. Болған соң дұрыс жауабын интерактивті тақтадан тексереді.
Тақтаға үш оқушы шығып берілген есепті шығарады. Қалған оқушылар тақтадан бұрын болса орнында отырып дәптерін тексертеді. |
Бағалау: Әр нұсқадан бірінші және дұрыс шығарған жұпқа 6 балл беріледі. Бірінші шығарып үлгірмеген бірақ, есебі дұрыс шыққан жұпқа 4 балл беріледі. (Бағалау парағына түсіреді)
Дескриптор: - Тепе теңдікті қолданады. -Ықшамдайды. -Жауап жазады
Дескриптор: -Жаңа айнымалы енгізеді. - Тепе теңдікті қолданады. -Ықшамдайды. -Жауап жазады Бағалау: Жалпы балл - 6. Әр пунктке 2 баллдан. |
Таратпа қағаздар
Слайд №4
Жалпы білім беретін мектептің 8-сынып оқушыларына арналған Геометрия оқулығыА.Солтан
|
||
Сабақтың соңы
(7 мин)
(3 мин)
|
III.Қорытынды
Кері байланыс. Оқушылардан «Қалыптастырушы бағалау» ретінде Kahoot платформасы арқылы дайындалған тест тапсырмасы алынады.
Рефлексия. Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын білу мақсатында оқушыларға «Жетістік сатысы» таратылады.
|
Оқушылар сілтеме арқылы өтіп бүгінгі сабаққа кері байланыс ретінде тест тапсырмасын орындайды. Жинаған балын бағалау парағына түсіреді.
Әр сатыға оқушылар сабақта қиындық тудырған, сабақта жеңіл болған кезеңді және жеткен жетістігін жазады. |
Бағалау: Жалпы - 14 балл. Әр сұраққа 1 баллдан есептеледі.
Бағалау парағы
|
https://kahoot.it/challenge/09076282?challenge-id=f25577ed-7dd6-4542-90a4-48b81e7facad_1677399917716
Үлестірме қағаздар |
||
шағым қалдыра аласыз


