|
Бөлім: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
||||||||||||
|
Педагогтің аты, тегі, әкесінің аты: |
|
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
8 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Күні: |
Аймакова Ақмарал Пиралиевна |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8. 1.3.5бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша салу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- Синус, косинус, тангенс, котангенс анықтамаларын қолданады; - бұрышты синусы бойынша сала алу - бұрышты косинусы бойынша салу - бұрышты тангенс бойынша салу - бұрышты котангенс бойынша салу |
||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша салу. Үй тапсырмасын қорытындылау.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтарға жауап береді. |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау:
|
Интернет ресурстары. Тақта, слайд, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Жаңа сабақ меңгерту. Анықтама: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышына іргелес жатқан катеттің гипотенузаға қатынасы осы бұрыштың косинусыдеп аталады. Анықтама: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышына қарсы жатқан катеттің гипотенузаға қатынасы осы бұрыштың синусы деп аталады. Анықтама: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышына қарсы жатқан катеттің іргелес жатқан катетке қатынасы сол бұрыштың тангенсі деп аталады. |
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. |
Оқулық Слайд Сызғыш |
||||||||
|
|
|
|
|
|
Интернет ресурстары. Тақта, слайд, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
1 тапсырма: Сүйір бұрышының синусы 0,8-ге тең тік бұрышты үшбұрышты салыңыз:
Сонда синусы 0,8-ге тең А бұрышын алдық. Алынған үшбұрыштың ВС катеті 4-ке, АВ гипотенузасы 5-ке тең Салу:
2 тапсырма:
Салу:
|
Өз бетімен жұмыс. 3 тапсырма: Бұрышты тангенсі бойынша tg A = 1,2 берілсе, онда тікбұрышты үшбұрышты салыңыз:
Сонда тангенсі 1,2-ге тең А бұрышын алдық Салу:
Оқулықпен жұмыс. №1, №3.
|
Дескриптор: Білім алушы - бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша сала алады.
Қ.Б: «Бас бармақ»
Дескриптор: Білім алушы - бұрышты оның косинусының белгілі мәні бойынша сала алады. |
Интернет ресурстары. Тақта, слайд, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша салу Кері байланыс.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №5. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер 8 сынып Геометрия
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер 8 сынып Геометрия
|
Бөлім: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
||||||||||||
|
Педагогтің аты, тегі, әкесінің аты: |
|
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
8 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Күні: |
Аймакова Ақмарал Пиралиевна |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8. 1.3.5бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша салу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- Синус, косинус, тангенс, котангенс анықтамаларын қолданады; - бұрышты синусы бойынша сала алу - бұрышты косинусы бойынша салу - бұрышты тангенс бойынша салу - бұрышты котангенс бойынша салу |
||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша салу. Үй тапсырмасын қорытындылау.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтарға жауап береді. |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау:
|
Интернет ресурстары. Тақта, слайд, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Жаңа сабақ меңгерту. Анықтама: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышына іргелес жатқан катеттің гипотенузаға қатынасы осы бұрыштың косинусыдеп аталады. Анықтама: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышына қарсы жатқан катеттің гипотенузаға қатынасы осы бұрыштың синусы деп аталады. Анықтама: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышына қарсы жатқан катеттің іргелес жатқан катетке қатынасы сол бұрыштың тангенсі деп аталады. |
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. |
Оқулық Слайд Сызғыш |
||||||||
|
|
|
|
|
|
Интернет ресурстары. Тақта, слайд, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
1 тапсырма: Сүйір бұрышының синусы 0,8-ге тең тік бұрышты үшбұрышты салыңыз:
Сонда синусы 0,8-ге тең А бұрышын алдық. Алынған үшбұрыштың ВС катеті 4-ке, АВ гипотенузасы 5-ке тең Салу:
2 тапсырма:
Салу:
|
Өз бетімен жұмыс. 3 тапсырма: Бұрышты тангенсі бойынша tg A = 1,2 берілсе, онда тікбұрышты үшбұрышты салыңыз:
Сонда тангенсі 1,2-ге тең А бұрышын алдық Салу:
Оқулықпен жұмыс. №1, №3.
|
Дескриптор: Білім алушы - бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша сала алады.
Қ.Б: «Бас бармақ»
Дескриптор: Білім алушы - бұрышты оның косинусының белгілі мәні бойынша сала алады. |
Интернет ресурстары. Тақта, слайд, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша салу Кері байланыс.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №5. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
























