Нейрокомпьютерлік интерфейс. Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Нейрокомпьютерлік интерфейс. Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Нейрокомпьютерлік интерфейс. Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі
Материалдың қысқаша нұсқасы



САБАҚ ЖОСПАРЫ

Мұғалімнің аты-жөні:


Пән/Сынып: 9

биология

Күні


Тарау немесе бөлім атауы:

Координация және реттелу, биофизика

Сабақтың тақырыбы:

Нейрокомпьютерлік интерфейс. Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі

Оқу мақсаты:

9.4.4.2 - «компьютер-ми» интерфейс технологиясының ерекшеліктерін оқып білу

Бағалау критерийі:

«компьютер-ми» интерфейс технологиясының ерекшеліктерін оқып біледі

Саралап оқыту тапсырмалары

Уақыты

Кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3 минут

Ұйымдастыру

Сәлеметсіздер ме оқушылар?


Не меңгеретінін білу үшін


Презентация № 1-3 бет



Жаңа сабақ

16 минут


І кезең – Нейрокомпьютерлік интерфейс

ІІ кезең – Зерттеуші ғалымдар

ІІІ кезең – Пайдасы мен зияны

Нейрокомпьютерлік интерфейс (НКИ)- ми мен электрондық құрылғы (мысалы компьютер) арасындағы ақпарат алмасатын техникалық жүйе.

Бейнероликке назар аударыңдар. Бейне ролик



Жаңа тақырыпты меңгеру

Қалыптпмтырушы бағалау

Презентация № 4-11бет



https://youtu.be/HqDTZuLLED8

10 минут










10 мин






1-тапсырма. Кесте толтыру


пайдасы

компьютер

зияны











Прямая со стрелкой 20 Дескриптор: Білім алушы

  1. Компьютердің пайдасын анықтайды 2б

  2. Компьютердің зияндылығын анықтайды


2-тапсырма. Сәйкес сөздерді таңдай отырып, сөйлемдерді аяқтаңыз:
Мидың электрондық құрылғымен әрекеттесу әдісі бойынша жүйе 3 типке бөлінеді: 1. ...........

  1. ...........

  2. ..........

Дескриптор: Білім алушы

1. Сәйкес сөздерді табады 3б

2. Құрылған мәтін көмегімен жүйенің түрлерін ажыратады. 3б

Тапсырманы орындау


  1. Компьютердің пайдасын анықтайды

  2. Компьютердің зияндылығын анықтайды










1. Сәйкес сөздерді табады

2. Құрылған мәтін көмегімен жүйенің түрлерін ажыратады.

ФБ:4 б



















ФБ: 6 б

Презентация № 12-13 бет










Презентация № 14-15 бет








Қорытынды

5мин

Шамамен 2020-2025 жылдары молекулалық компьютерлер, биокомпьютерлер және оптикалық компьютерлер шығарылуы мүмкін деп болжануда


Тақырыпты меңгергенін анықтау

Бағалау критерийлерін ұсыну

Презентация № 16 бет

Үй тапсырмасы

1мин

Үйге тапсырма:

«Ми-компьютер” әрекеттесуін сызба түрінде бейнелеңдер»





Презентация № 17 бет



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
13.12.2023
796
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі