|
Бөлім |
Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нейронды желілердің жұмысы және ұйымдастыру принциптері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Машиналық оқыту принциптерін түсінеді; Нейрондық және синапстарды талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың ортасы 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу: Миға шабуыл Жасанды интеллект дегенді қалай түсінеміз? Нейрондық желі дегенді естігендеріңіз бар ма? Кіріс қабаты ақпаратты қалай қабылдайды? Көпқабатты нейронды желінің құрылымы қандай? Нейрондар типіне қарай желілер қандай түрлерге бөлінеді? Оқытушымен оқыту деген не? Машиналық оқытудың басты идеясы неде?
1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс Нейронды желілер түрлі салаларда қалай қолданылады? Қандай қасиет нейронды желілерді танымал етеді? Нейронды желі құрамы қанша типтен тұрады? Нейронды желілердің жұмыс істеу принциптері қандай? Нейронды желі қалай қызмет атқарады?
2 –тапсырма.Жұптық жұмыс, компьютерге орындайды. Ойланайық, талқылайық Адамдардың тану және есте сақтау секілді қызметін жасанды интеллектіге үйретудің қажеттілігі неде? Нейронды желілерді оқыту мүмкін бе? Нейронды желілерді құру көмегімен дұрыс нәтиже алуға бола ма? Белсендіру қызметі не үшін қолданылады?
Сабақты қорытындылау Талдап, салыстырайық Адамның миында бейсаналы және жасанды интеллектіде саналы түрде орындалатын бірдей қызмет түрлерінталдап жазып, өзара салыстырыңдар
Кері байланыс: «Қызық, құнды,қиын» Оқушылар сабақтан алған әсерін осы сөздер бойынша жазып шығады. Үйге тапсырма беру. Нейронды желі мен жасанды инттелектінің ұқсастығын жазып келу керек |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Жаңа сабақты мұғалім түсіндіреді, оқушылар түртіп алады. Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге орындайды Тапсырмаларды компьютерде орындайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, ой өрбітеді. |
Желелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру. Дескриптор арқылы бағалау. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құрады. Сызған сызбаны түсіндіріп береді.
|
АКТ Интернет желісі Ютуб каналы Кітап
Слайд, ноутбук |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нейрондық желі жұмысы 10 сынып ҚМЖ
Нейрондық желі жұмысы 10 сынып ҚМЖ
|
Бөлім |
Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нейронды желілердің жұмысы және ұйымдастыру принциптері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Машиналық оқыту принциптерін түсінеді; Нейрондық және синапстарды талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың ортасы 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу: Миға шабуыл Жасанды интеллект дегенді қалай түсінеміз? Нейрондық желі дегенді естігендеріңіз бар ма? Кіріс қабаты ақпаратты қалай қабылдайды? Көпқабатты нейронды желінің құрылымы қандай? Нейрондар типіне қарай желілер қандай түрлерге бөлінеді? Оқытушымен оқыту деген не? Машиналық оқытудың басты идеясы неде?
1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс Нейронды желілер түрлі салаларда қалай қолданылады? Қандай қасиет нейронды желілерді танымал етеді? Нейронды желі құрамы қанша типтен тұрады? Нейронды желілердің жұмыс істеу принциптері қандай? Нейронды желі қалай қызмет атқарады?
2 –тапсырма.Жұптық жұмыс, компьютерге орындайды. Ойланайық, талқылайық Адамдардың тану және есте сақтау секілді қызметін жасанды интеллектіге үйретудің қажеттілігі неде? Нейронды желілерді оқыту мүмкін бе? Нейронды желілерді құру көмегімен дұрыс нәтиже алуға бола ма? Белсендіру қызметі не үшін қолданылады?
Сабақты қорытындылау Талдап, салыстырайық Адамның миында бейсаналы және жасанды интеллектіде саналы түрде орындалатын бірдей қызмет түрлерінталдап жазып, өзара салыстырыңдар
Кері байланыс: «Қызық, құнды,қиын» Оқушылар сабақтан алған әсерін осы сөздер бойынша жазып шығады. Үйге тапсырма беру. Нейронды желі мен жасанды инттелектінің ұқсастығын жазып келу керек |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Жаңа сабақты мұғалім түсіндіреді, оқушылар түртіп алады. Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге орындайды Тапсырмаларды компьютерде орындайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, ой өрбітеді. |
Желелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру. Дескриптор арқылы бағалау. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құрады. Сызған сызбаны түсіндіріп береді.
|
АКТ Интернет желісі Ютуб каналы Кітап
Слайд, ноутбук |
шағым қалдыра аласыз













