Материалдар / "Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін Қытай халқының есінде?"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін Қытай халқының есінде?"

Материал туралы қысқаша түсінік
Аталған ашық сабақ жалпы орта білім беретін мектептердің 7 сынып бойынша Дүниежүзі тарихы пәніне ыңғайлы әрі тиімді етіп жасалған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Наурыз 2022
578
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Семей қаласы бойынша білім бөлімінің «Ыбырай Алтынсарин атындағы №37 гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Пәні:

Дүниежүзі тарихы

Бөлім:

XІX ғасырдағы Қытай мен Еуропа елдері


Педагогтің аты-жөні:

Жарылгасинова Ж. Г.

Күні:

11.02.2022 ж.

Сынып: 7 "А"

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:

Неліктен Апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде?


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.1.1.3 Еуропалық державалардың отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің (Қытай, Үндістан, Жапония) әлеуметтік құрылымындағы ерекшеліктерді анықтау;

7.2.1.2 миссионерліктің міндеттерін анықтау;


Сабақтың мақсаты

Қытай мемлекетінің Англия империясының отарлау саясатына жүргізген апиын соғыстарының маңыздылығын анықтау.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру

(1 мин.)



(2 мин)

Өткен білімді еске түсіру


Топтастыру - «Пазл» әдісі

1-топ «қытайлықтар»; 2-топ «үнділіктер»; 3-топ «жапондықтар»;




Бастапқы ынталандырушы материал

«Микрофон құқығы»

-Еуропалықтар неге әлемді отарлауды күшейтті?

-Еуропалықтарды Азия елдерінде не қызықтырды?


Сабақ тақырыбын, мақсаттар және бағалау критерийлерін анықтау

«Пазл» әдісі арқылы топтасады




Оқушылар өз ойларын ортаға салады.



Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Ауызша мадақтау

Тақырыптық суреттер






Жаңа білім

(3 мин)

















(8 мин.)

















(7 мин.)














(8 мин)















(7 мин.)

«Азия елдеріне саяхат»- картамен жұмыс (ИТ, ЭК)

1. Еуропалық державалардың Қытайды отарлау бағытын картадан көрсетіңіз?

2. Еуропалық державалардың Үндістанды отарлау бағытын картадан анықтап көрсетіңіз?

3. Еуропалық державалардың Жапонияны отарлау бағытын картадан көрсетіңіз?



















БЕЙНЕБАЯН

Неліктен Апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде?



Оқушыларға бейне көрініс арқылы мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді.



















"Жүйелік органайзер» - топтық жұмыс

Апиын соғыстарының себептерін, салдарын, тарихи маңызын жазыңыз.



Топтар

І Апиын соғысы

ІІАпиын соғысы

І топ

Себебі

Себебі

ІІ топ

салдары

салдары

ІІІ топ

Тарихи маңызы

Тарихи маңызы







Соғыс кейпі”- жұптық жұмыс



Екі апиын соғысын салыстырыңдар

Схема 2

Жеке жұмыс...

«Сатылау» әдісі. Миссионерлердің негізгі міндетін анықтаңыз.

Скругленный прямоугольник 1

Миссионер дегеніміз кімдер?



Стрелка вниз 1

Миссионер дегеніміз кімдер?



Миссионер дегеніміз кімдер?




















Бағалау критерийі:

- Еуропалық державалардың басқыншылық саясаты қай елдерде жүргізілгенін картадан анықтайды.

Дескриптор:

-Қытайды отарлау бағытын картадан көрсетеді.

- Үндістанды отарлау бағытын анықтап картадан көрсетеді.

- Жапонияны отарлау бағытын картадан көрсетеді.





















Дескриптор:

Апиын соғыстарының 3 себебін көрсетеді;

Апиын соғыстарының 3 салдарын көрсетеді;

Апиын соғыстарының тарихи маңызын көрсетеді;








Бағалау критерийлері:

- айырмашылығы,

- нәтижесі ,

- өзгерістері


Дескриптор:

- І және ІІ апиын соғыстарын салыстыра отырып, сипаттама береді





Бағалау критерийі:

- Миссионерлердің басты міндетін көрсетеді.


Дескриптор:

- Миссионерлердің кім екендігін түсіндіреді.

- Миссионерлердің басты міндетін анықтайды.

- Миссионерлердің іс-әрекетіне мысал келтіреді.


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады












«Ең үздік жауап»


















Өзін өзі бағалау













Өзін өзі бағалау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!